Powstaje serial na podstawie komiksu Sin City - Gameplay - 1 czerwca 2017

Powstaje serial na podstawie komiksu Sin City

Trwają prace nad serialem Sin City. Produkcja ma mieć podwójny charakter – będzie zarówno adaptacją słynnej serii komiksowej autorstwa Franka Millera, jak i telewizyjnym rebootem dwóch pełnometrażowych filmów kinowych stworzonych przez Millera i Roberta Rodrigueza (Sin City: Miasto grzechu oraz Sin City 2: Damulka warta grzechu). Prace nad projektem znajdują się we wczesnym stadium i nie wiemy jeszcze, kiedy odbędzie się jego premiera.

Serial zostanie napisany przez Glena Mazzara, co należy poczytywać za niewątpliwy atut przedsięwzięcia. Ma on bowiem na koncie scenariusze do siedmiu odcinków serialowych Żywych trupów (sezony 1-3), a także udział w pracach nad tym projektem jako showrunner (serie 2 i 3). W dorobku Mazzary znajduje się również m.in. dobrze przyjęty Damien. To jednak nie koniec dobrych wieści – w projekt w charakterze producenta zaangażowani będą również Frank Miller oraz bracia Bob i Harvey Weinsteinowie, którzy maczali palce przy kinowych ekranizacjach Sin City, a do roli reżysera wybrano Lena Wisemana (m.in. Lucyfer, Jeździec bez głowy).

Nie tylko nazwiska twórców napawają optymizmem. Podobnie należy odczytywać ich deklaracje, wedle których serial ma wiernie odtwarzać historie znane z kart komiksów, a nie tylko przedstawiać w mniejszej skali wydarzenia ujęte w kinowych adaptacjach. Co więcej, na ekranie zobaczymy nowych bohaterów oraz sytuacje z ich udziałem, co ma znacznie wzbogacić opowieść. Niestety, póki co nie wiemy, kiedy serial zagości na ekranach telewizorów, ani też za pośrednictwem jakiej platformy lub stacji telewizyjnej zostanie wyemitowany. Kilka podmiotów wyraziło już jednak zainteresowanie przedsięwzięciem.

Gameplay
1 czerwca 2017 - 14:40