Wonder Woman Sieranevada - weekendowe premiery filmowe - fsm - 1 czerwca 2017

Wonder Woman, Sieranevada - weekendowe premiery filmowe

Wonder Woman

Sporo już napisano o solowym filmie o jednej najpotężniejszych superbohaterek w historii, nie będę więc marnował Waszego czasu. Wszystko wskazuje na to, że po średnich (mówiąc delikatnie) jakościowo filmach Batman v Superman i Legion samobójców, wytwórnia Warner w końcu dostała hit, jakiego potrzebowała. Pani reżyser opowiedziała o pani superbohaterce i te panie razem pokazały panom, jak to się robi. Dobrze oceniana Wonder Woman podobno nie ma ani jednej wyciętej podczas postprodukcji sceny, a specjalne pokazy tylko dla kobiet wywolały oburzenie niektórych mężczyzn (czyli dodatkowa, darmowa reklama). Dacie szansę Dianie, amazońskiej księżniczce? Czy DCEU już przestało Was zupełnie obchodzić?

  • Reżyseria: Patty Jenkins
  • Grają: Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Danny Huston

Sieranevada

Film Sieranevada walczył w konkursie głównym na tegorocznym festiwalu w Cannes. Co prawda głównej nagrody nie zdobył, ale został doceniony przez krytyków, którzy bardzo lubią życiowe historie zagrane z wyczuciem. Ten niemal trzygodzinny dramat przedstawia historię pewnej rodziny w pewnym domu. Krewni spotykają się na stypie i niemal od razu pojawia się okazja do wyprania brudów, do wybuchów emocji i wszelkiego rodzaju starć - a wszystko to na ograniczonej powierzchni kilku pomieszczeń wspomnianego domu. Doświadczony rumuński reżyser stworzył życiowy dramat w formie przypominającej spektakl, ale smakujący jak najlepsze (bardzo wytrawne) kino. Zainteresowani?

  • Reżyseria: Cristi Puiu
  • Grają: Mimi Brănescu, Dana Dogaru, Sorin Medeleni

Prócz tego do kin wchodzą:

  • Jak ukraść psa (koreańska historia pewnej rodziny, dla której jedynym sposobem na zyskanie funduszy na dom, jest kradzież psa bogatemu właścicielowi),
  • Sama przeciw wszystkim (waszyngtońska lobbystka musi stawić czoło byłym pracodawcom; dramat z Jessiką Chastain),
  • Nazywam sie Cukinia (animowana historia chłopca w domu dziecka),
  • mamy2mamy (francuska komedia - matka i córka zachodzą w ciążę w tym samym czasie),
  • Gra pozorów (młoda para jedzie do willi swoich przyjaciół - na miejscu pomagają nieznajomym, co okaże się początkiem destrukcyjnej relacji).

Standardowo zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier.

fsm
1 czerwca 2017 - 13:27