Jurassic World 2 z oficjalnym tytułem i plakatem - Gameplay - 23 czerwca 2017

Jurassic World 2 z oficjalnym tytułem i plakatem

Jurassic World z 2015 roku okazał się gigantycznym sukcesem finansowym (1,6 miliarda dolarów zysków przy budżecie produkcyjnym wynoszącym 150 milionów), decyzja o stworzeniu kolejnego filmu o przywróconych do życia dinozaurach zapadła więc bardzo szybko. Prace nad produkcją trwają już od jakiegoś czasu i co jakiś czas docierają do nas kolejne informacje z planu. Dziś poznaliśmy oficjalny tytuł projektu dotąd określanego roboczym mianem Jurassic World 2

Wbrew złośliwościom niektórych widzów, kolejny rozdział zapoczątkowanej w 1993 roku przez Stevena Spielberga franczyzy nie podbije jeszcze bardziej stawki i nie będzie nosić nazwy „Jurassic Planet” ani „Jurassic Universe”. Producenci ostatecznie zdecydowali się na tytuł Jurassic World: Fallen Kingdom. Chociaż nie wiadomo jeszcze, pod jakim mianem produkcja wyświetlona zostanie w polskich kinach, to najlogiczniejszym tłumaczeniem byłoby „Jurassic World: Upadłe Królestwo”.

Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze nic o fabule kontynuacji; jedynymi tropami są opublikowane jakiś czas temu pierwsze zdjęcie oraz ujawniony właśnie tytuł. Wiadomo natomiast, że za scenariusz produkcji odpowiadają reżyser poprzedniego filmu Colin Trevorrow oraz często współpracujący z nim Derek Connolly.  Reżyserią tym razem zajmie się J. A. Bayona, mający w swoim dorobku prace m.in. nad Sierocińcem oraz Niemożliwe.

Na ekranach raz jeszcze zobaczymy w rolach głównych Chrisa Pratta oraz Bryce Dallas Howard. Powróci także od lat związany z serią Jeff Goldblum oraz B. D. Wong. W nowe dla cyklu twarze wcielą się natomiast Toby Jones (Frost/Nixon, Bez skrupułów), James Cromwell (Zielona mila, Suma wszystkich strachów), Rafe Spall (Prometeusz, Życie Pi) oraz Ted Levine (Milczenie owiec). Premiera filmu zaplanowana jest na niemal równo za rok – 22 czerwca 2018 roku.

Gameplay
23 czerwca 2017 - 12:05