Top Gun: Maverick otrzymał datę premiery - Gameplay - 3 lipca 2017

Top Gun: Maverick otrzymał datę premiery

Wiemy już, kiedy na ekrany kin wleci kontynuacja kultowego Top Gun. Top Gun: Maverick zadebiutuje 12 lipca 2019 roku. Reżyserem filmu będzie Joseph Kosinski (m.in. TRON: Dziedzictwo, Niepamięć), a w głównego bohatera, czyli Pete’a „Mavericka” Mitchella, po raz kolejny wcieli się Tom Cruise.

Top Gun: Maverick zostanie wyprodukowany przez Jerry’ego Bruckheimera, którego filmy zarobiły na całym świecie ponad 11 miliardów dolarów (w dorobku m.in. seria Piraci z Karaibów, Gliniarz z Beverly Hills, Bad Boys, Pearl Harbor, Déjà Vu). Słynie on z produkcji intensywnych opowieści, które dobrze prezentują się na ekranach kin. Z tego powodu powinniśmy oczekiwać niezłego widowiska. Seans umili nam ścieżka dźwiękowa autorstwa Harolda Faltermeyera, a więc kompozytora muzyki do pierwszego Top Gun, a także Gliniarza z Beverly Hills, Śmiercionośnej ślicznotki i Uciekiniera.

Warto zauważyć, że plotki na temat filmu krążą już od dobrych paru lat, a jedna z nich mówi o tym, że wystąpi w nim nie tylko Cruise, ale także Val Kilmer, czyli filmowy Tom „Iceman” Kazanski. Oprócz starych gwiazd, na ekranie zobaczymy również wielu młodych aktorów. Niestety, nie znamy jeszcze żadnych nazwisk. Premiera filmu odbędzie się jednak dopiero za dwa lata (zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku), więc twórcy mają jeszcze dużo czasu, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Oryginalny Top Gun trafił do kin w 1986 roku. Film nieżyjącego już Tony’ego Scotta opowiada o rywalizacji Pete’a „Mavericka” Mitchella i Toma „Icemana” Kazanskiego – uczniów elitarnej szkoły lotniczej.

Gameplay
3 lipca 2017 - 14:15