Szykujcie się na powrót Klątwy - Gameplay - 7 lipca 2017

Szykujcie się na powrót Klątwy

Nicolas Pesce, twórca niskobudżetowego, niezależnego horroru Oczy matki, napisze i wyreżyseruje reboot Klątwy. Decyzję o odświeżeniu marki podjęła specjalizująca się w tematyce grozy wytwórnia Ghost House Pictures, należąca do Sama Raimiego (dzięki, Screenrant).

Ghost House Pictures odpowiadało za wyprodukowanie trzech poprzednich odsłon amerykańskiej wersji Klątwy – wydanych odpowiednio w 2004, 2006 i 2009 roku (dwóch pierwszych wyreżyserowanych przez Takashiego Shimizu) – i choć nie obrosły one takim kultem jak japońskie oryginały (Ju-on), decyzja o powrocie marki nie jest zaskoczeniem. Horrory przeżywają kolejną młodość, a jednym z tego objawów było tegoroczne wskrzeszenie innego cyklu z dalekowschodnim rodowodem, mianowicie The Ring (była to próba raczej nieudana).

W przypadku remake’u Klątwy istnieje jednak szansa na coś więcej, aniżeli tylko odcinanie kuponów. Ghost House Pictures ma bowiem duże doświadczenie w pracy nad horrorami i odświeżaniu starych marek – w dorobku studia znajdują się takie tytuły jak Wrota do piekieł, 30 dni mroku, Nie oddychaj, Boogeyman czy Poltergeist. Nad produkcję pieczę sprawować będzie m.in. Takashige Ichise, który pełnił tę funkcję m.in. przy oryginalnym The Ring oraz wszystkich dotychczasowych odsłonach Klątwy.

Obecnie nie wiemy kto zagra w nowej Klątwie, ani też kiedy odbędzie się premiera filmu. Możemy się jednak spodziewać, że kolejne informacje zaczną spływać niebawem.

Gameplay
7 lipca 2017 - 14:45