Nowy Hellboy będzie rebootem cyklu - znamy tytuł filmu - Gameplay - 10 sierpnia 2017

Nowy Hellboy będzie rebootem cyklu - znamy tytuł filmu

Stworzone przez Guillermo del Toro dwie ekranizacje Hellboya nie osiągnęły sukcesu komercyjnego, ale za to zostały bardzo ciepło przyjęte przez fanów. Niestety, wygląda na to, że nie doczekają się oni części trzeciej – przedstawiciel wytwórni Lionsgate potwierdził wieści sprzed kilku miesięcy, zgodnie z którymi powstający od jakiegoś czasu kolejny film o czerwonoskórej postaci będzie rebootem całego cyklu.

Nowe informacje o tworzonym od 2014 roku obrazie uzyskał serwis MovieWeb. Z opublikowanej wiadomości nie tylko uzyskaliśmy potwierdzenie, że nowy film odcina się od poprzednich dwóch kinowych Hellboyów, ale także dowiedzieliśmy się, jaki będzie nosił tytuł – twórcy zdecydowali się na proste Hellboy. Tym samym nie potwierdziły się krążące ostatnimi czasy plotki, jakoby produkcja miała zostać nazwana Hellboy: Rise of the Blood Queen. Reprezentant wytwórni nie odniósł się do niepotwierdzonych pogłosek sprzed kilku dni, jakoby do obsady dołączyła gwiazda cyklu Resident Evil Milla Jovovich.

Nowy Hellboy, zgodnie z zapoczątkowaną przez Deadpoola i kontynuowaną m.in. przez Logana modą, otrzyma kategorię wiekową R, pozwalającą na ukazanie na ekranie całkiem sporej dawki brutalności. Rona Perlmana, który odgrywał czerwonego demona w poprzednich filmach, zastąpi znany z roli w Stranger Things David Harbour. Za kamerą stanie Neil Marshall, który dotąd specjalizował się w reżyserowaniu odcinków do takich seriali jak Westworld, Hannibal czy Gra o Tron. Nad scenariuszem pracuje twórca postaci, Mike Mignola, oraz scenarzysta Andrew Crosby.

Gameplay
10 sierpnia 2017 - 11:09