The Square American Assassin - weekendowe premiery filmowe - fsm - 14 września 2017

The Square, American Assassin - weekendowe premiery filmowe

The Square

Twórca wyśmienitego, niewygodnego filmu Turysta zaczarował jury na festiwalu w Cannes (widzów zresztą też) filmem The Square, który jest zdecydowanie najciekawszą kinową premierą nadchodzącego tygodnia. Nagrodzony Złotą Palmą film to szydercze, prześmiewcze spojrzenie na świat sztuki zderzone z historią faceta, któremu nic się nie układa tak, jak by sobie tego życzył. Będziemy świadkami dziwacznego performance'u, poznamy zblazowanych i pretensjonalnych ludzi "od sztuki", a także będzie kibicować okradzionemu bohaterowi. A to wszystko w absurdalnym sosie i przez grubo ponad 2 godziny. Chyba nie ma krytyka, któremu by się ten film nie spodobał. Zakładam zatem, że bardzo warto.

  • Reżyseria: Ruben Ostlund
  • Grają: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West

American Assassin

Dowiedziałem się, że już nieżyjący pisarz Vince Flynn jest w pewnych kręgach dosyć popularny, a seria książek o zabójczo skutecznym agencie Mitchu Rappie liczy sobie aż 17 pozycji. Film bierze za podstawę powieść numer 11, która jest prequelem i przedstawia początek krwawego łomotu, jaki Mitch spuszcza złym terrorystom. Główny bohater stracił ukochaną w zamachu i postanowił walczyć ze złem w ramach zemsty. Dostaje się pod skrzydło oficera szkoleniowego CIA, który planuje dla niego niezwykłe szkolenie. Michael Keaton, Dylan O'Brien i Taylor Kitsch zmierzą się w tym pełnym krwi, wybuchów i testosteronu pojedynku. Fabuła podobno cienka jak papier, ale akcja wygląda dobrze.

  • Reżyseria:  Michael Cuesta
  • Grają: Dylan O'Brien, Michael Keaton, Taylor Kitsch

Prócz tego do kin wchodzą:

  • Powiernik królowej (biograficzny dramat o przyjaźni królwej Wiktorii i jej hinduskiego sekretarza),
  • Tarapaty (polski film familijny o wakacyjnym poszukiwaniu skarbu),
  • Nie ma tego złego (francuska komedia o rozwodce, która spotyka nowego mężczyznę),
  • Zabójczy Jacques (druga francuska komedia, tym razem o przypadkowym facecie,który postanawia zostać zabójcą na zlecenie),
  • Gniazdo (portugalski dramat o trudnej sytuacji finansowej, która niszczy pewną rodzinę).

Standardowo zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier.

fsm
14 września 2017 - 11:59