Netflix tworzy polski serial szpiegowski w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik - Gameplay - 14 września 2017

Netflix tworzy polski serial szpiegowski w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik

Agnieszka Holland oraz Kasia Adamik wyreżyserują ośmioodcinkowy thriller szpiegowski dla Netfliksa, międzynarodowej platformy udostępniającej filmy i seriale. Produkcja osadzona zostanie w 2002 roku, w alternatywnej rzeczywistości, w której nigdy nie doszło do obalenia komunizmu w Polsce.

Jak można dowiedzieć się z oficjalnej informacji prasowej, głównymi bohaterami produkcji zostaną idealistyczny student prawa oraz skompromitowany oficer śledczy. Odkryją oni spisek na najwyższym szczeblu, który dwadzieścia lat wcześniej doprowadził do unicestwienia jakichkolwiek szans na wyrwanie się przez Polskę spod wpływów Związku Radzieckiego i który teraz wejść ma w kolejną fazę zmiany kraju i świata. Zdobyte przez parę bohaterów informacje mają siłę wzniecić rewolucję, stąd władza nie cofnie się przed niczym, by wyeliminować zagrożenie.

Agnieszka Holland współpracowała już wcześniej z Netfliksem, stając za kamerą kilku odcinków słynnego serialu House of Cards. W jej dorobku znajdują się nagradzane filmy jak Gorzkie żniwa,  W ciemności oraz Pokot. Jej córka Kasia Adamik przez wiele lat tworzyła scenorysy, m.in. do Bitwy o Ziemię i Oczów Anioła. Odpowiadała za reżyserię filmów Boisko bezdomnych oraz Amok.

Niemający jeszcze oficjalnego tytułu serial kręcony będzie w różnych regionach Polski. Jego pomysłodawcą, scenarzystą i twórcą jest Joshua Lang. Razem z Frankiem Marshallem, Robertem Zotnowskim, Andrzejem Besztakiem, Maciejem Musiałem i Agnieszką Holland pełni on także funkcję producenta wykonawczego. Produkcja zadebiutuje na platformie Netflix w 2018 roku.

Gameplay
14 września 2017 - 09:24