Ruszyła produkcja filmu o Venomie słynnym przeciwniku Spider-Mana - Gameplay - 24 października 2017

Ruszyła produkcja filmu o Venomie, słynnym przeciwniku Spider-Mana

Wygląda na to, że dobiegające do nas regularnie z sieci plotki były mocno przesadzone i naprawdę doczekamy się filmu poświęconego jednemu z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przez fanów przeciwników Spider-Mana. Opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcie sugeruje, że ruszyły zdjęcia do Venoma.

Grafika pojawiła się na oficjalnych profilach filmu, m.in. w serwisach Facebook oraz Twitter. Fotografia przedstawia plan filmowy oraz uśmiechniętego Toma Hardy’ego, mającego wcielić się w tytułowego złoczyńcę i okazyjnego antybohatera. Grafikę opatrzono podpisem „Dzień pierwszy”, sugerującym, że rozpoczęły się zdjęcia do mającego zadebiutować w październiku 2018 roku filmu.

Pierwsze doniesienia o planach Sony Pictures na stworzenie filmu o Venomie pojawiły się w marcu 2017 roku. W kolejnych miesiącach popularność zdobyły plotki, zgodnie z którymi wytwórnia tak naprawdę wcale nie zamierza kręcić obrazu, a kolejne związane z nim wieści – takie jak obsadzenie w roli głównej Toma Hardy’ego czy zaangażowanie Rubena Fleischera jako reżysera - mają jedynie sztucznie wywołać zainteresowanie i zwiększyć wartość firmy w przypadku jej odsprzedaży. Jak się jednak okazuje, nawet najgłośniejsze i najczęściej powtarzane plotki niekoniecznie muszą się okazać prawdą.

Eddie Brock, pseudonim Venom, to jeden z najsłynniejszych przeciwników komiksowego Spider-Mana. Pełen zazdrości o dokonania Petera Parkera reporter w wyniku zbiegu okoliczności stał się posiadaczem kosmicznego symbionta, dającego mu nadnaturalne zdolności oraz wiedzę o prawdziwej tożsamości rywala. Początkowo zajadły wróg Spider-Mana, z czasem stał się bardziej antybohaterem niż klasycznym złoczyńcą, choć w czasie swojej długiej historii miewał etapy powrotów do działalności przestępczej. Nigdy nie pozbył się przy tym awersji do Petera Parkera, choć los czasem zmuszał obu do współpracy.

Na przestrzeni wielu komiksów symbiont łączył się także z innymi osobami, przy czym to właśnie Eddie Brock pozostaje najbardziej ikonicznym nosicielem i wszelkie rozłąki duetu nigdy nie okazywały się trwałe. To właśnie Brocka zagra w filmie Tom Hardy. 

Gameplay
24 października 2017 - 11:52