W co gracie w weekend? #264 - Far Cry 2: Łowca diamentów na gigancie - squaresofter - 24 sierpnia 2018

W co gracie w weekend? #264 - Far Cry 2: Łowca diamentów na gigancie

Witam. U mnie w dalszym ciągu Far Cry 2 na tapecie. Jeśli interesuje Was mój progres w produkcji Ubisoft Montreal lub jeśli chcecie dodać coś od siebie, to zapraszam do dalszej części tekstu. Życzę wszystkim udanego weekendu, oczywiście nie tylko przy grach.


Far Cry 2 (PS3, Ubisoft Montreal, 2008r.)

Ciężkie jest życie poszukiwacza diamentów w Afryce. Do zebrania mam 221 walizek z diamentami, które uczynią mnie bogatym. Oprócz tego do wykonania jest jeszcze kilkadziesiąt misji z wątku głównego oraz 6 misji mających na celu wyeliminowanie wskazanych celów, gdyż pozostałe 6 mam już za sobą.

Do tego złozonego zadania podszedłem w sposób metodyczny. Świat gry składa się z 19 sektorów. 9 z nich znajduje się na północy. Tyleż samo jest też na południu a oba te regiony łączy jeszcze jeden dodatkowy sektor. W lewym górnym rogu na mapie widnieje liczba diamentów w walizkach do znalezienia w poszczegółnym sektorze. Każdy odnaleziony diament jest nanoszony na mapę sektora za pomocą błękitnej ikony. Jeśli liczba ikon jest równa liczbie diamentów z lewego górnego rogu wiemy, że wyczyściliśmy już dany sektor i możemy zabrać się za przeszukiwanie kolejnego. W celu znalezienia wszystkich walizek nie mam zamiaru korzystać z żadnych pomocy, a wziąwszy pod uwagę, że na chwilę obecną odnalazłem 52 walizki, wyczyściłem 2 sektory a w kolejnym brakuje mi aby jedenego diamentu, stracę jeszcze trochę czasu na tym karkołomnym zadaniu.

Przez ostatnie kilka miesięcy nie miałem zbyt wiele czasu na granie, ale to się niedługo zmieni, więc dokręcę śrubę niektórym z ogrywanych gier.

W moich optymistycznych założeniach zamierzam uporać się z Far Cry 2 w ciągu najbliższego miesiąca. Chciałbym zmieścić się w tym okresie, gdyż tylko w takim wypadku uzam swoje pożegnianie z Afryką za udane. Jest to tylko jedna strona medalu.

Drugą stroną medalu jest oczywiście próba wymaksowania wszystkich broni dostępnych w trybie dla wielu graczy, ale o ile w kampanię dla pojedynczego gracza w Far Cry 2 mogę grać w dowolnej chwili i nie jestem zależny od wolnego czasu innych graczy, tak zasada ta nie obowiązuje w trybie przezenaczonym dla więcej niż jednego gracza. Czasem zdażają się sytuacje, gdy możesz pograć z innymi z godzinę lub dwie w danym dniu, gdyż przecież każdy gracz ma swoje obowiązki i ścieśle wyznaczony czas na granie.

W takim przypadku jesteś całkowicie uzależniony od innych i czasem wykonanie planu polegającego na wymaksowaniu przynajmniej jednej broni dziennie okazuje się przedsięwzięciem ponad miarę.

Staram się jednak nie poddawać. Udało mi się wymaksować wszystkie 5 broni wymagających od gracza zabicia więcej niż jednego gracza w danym momencie (m.in.wyrzutnie, granatniki, miny), łącznie z koszmarnym granatnikiem, na wymaksowanie którego zeszły mi 3 dni, więc teraz mam już z górki. Z 27 broni zostało mi do wymaksowania jeszcze 17 a do singla wróciłem właśnie po to, żeby nie zanudzić się przy tym przedsięwzięciu na śmierć. Na to, że serwery okradają mnie co kilka meczów z części zdobytego doświadczenia staram się nie zwracać już uwagi. Wszyscy przecież wiemy jak jest.

W Far Cry 2 gram na pełnych obrotach. Co chwila jakiś patrol stara się mnie rozjechać i czasem nawet mu się to udaje, ale zazwyczaj atak najemników kończy się na tym, że wymijam wrogów a kiedy zatrzymują wóz, którym chcieli mnie staranować, żeby wysiąść i dobić mnie z broni palnej, ciskam w ich kierunku granatem i dobijam tych, którzy jeszcze żyją.

Szukanie diamentów do trudnych zadań wcale nie należy, skoro przeszukuje wszystkie ważniejsze lokacje na mapie takie jak kryjówki, sklepy, posterunki lub przystanki autobusowe umożliwiające szybki transport z jednej części mapy do drugiej, bo w Far Cry 2 nie ma czarodziejskiego przenoszenia się pomiędzy lokacjami. Tak jak już wspominałem we francuskiej produkcji mamy do czynienia z pewną dozą realizmu. W tych miejsach oraz w większych miejscówkach znajduje się jakiś diament i to właśnie tam zazwyczaj rozpoczynam poszukiwania. W sytuacji gdy nawet tam nie ma żadnych świecidełek, to często znajduję je w drodze do wyżej wymienionych lokacji.

W ubiegłym tygodniu tyle rozpisywałem się o afrykańskim klimacie fpsa z otwartym światem Ubisoftu a całkowicie zapomniałem o tym, że Far Cry 2 to nie tylko zjawiskowe wschody i zachody Słońca, pierzchające na nasz widok zebry, ale również i piękna muzyka.

Może nie jest to Africa w wykonaniu Toto, ale ciężko odmówić tej melodii niepowtarzalnego afrykańskiego czaru.

Muszę się zastanowić czy pisać w kolejnym odcinku o francuskim tytule, bo i tak nie uda mi się zebrać wszystkich diamentów w ten weekend a nie jestem pewien czy tak bardzo obchodzą Was moje mozolne postępy w klasyku, który ma już dziesięć lat na karku. Dobrze, że mam w co grać a moja kupka wstydu juz dawno osiągnęła wielkość Mount Everest. Gier do opisywania na pewno mi nie zabraknie. Proszę Was jedynie o trochę cierpliwości.


Pisanie o tym samym w dwóch kolejnych wpisach może być spowodowane kilkoma czynnikami.

Autor tekstu jest uzależniony od gier od dziecka, całkowicie zatracił już kontakt z rzeczywistością i nie potrafi już nawet wskazać tego jaki mamy dzień tygodnia. 

Autor wie, że i tak nikt nie czyta tych tekstów, więc ubzdurał sobie, że może pisać o tym samym, bo i tak przecież nikt tego nie zauważy.

Autor jest nieuleczalnie chory na malarię, ale na specjalną jej odmianę zwaną malarią mentalną a to już wszystko tłumaczy.

Autor zatracił się poszukiwaniu diamentów, bo widocznie lubi wykonywać monotonne czynności przez kilkadziesiąt godzin z rzędu. To skrzywienie zawodowe wynikacjące z jego fascynacji jrpgami, w których wbijał maksymalne poziomy wszystkimi postaciami w czasach PS2, nawet jeśli trwało to 700 godzin. Jak trzeba to trzeba. Poziom sam się nie wbije a diament sam się nie odnajdzie.

squaresofter
24 sierpnia 2018 - 19:09

Komentarze Czytelników (24)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.08.2018 20:18
solitary_sly
1
solitary_sly
26
Solidny Szop

Ukończyłem Assassin's Creed: Revelations i muszę przyznać że fabularnie nie zachwyca. Końcówka co prawda spoko, ale całość do Brotherhooda i Borgiów nie ma startu. Pewnie za jakiś czas wezmę się za platynę, ale na razie chcę odpocząć od tematu bractwa...

A co bym chętnie wziął na tapetę? A jakiegoś RPG-a... Może Pillars of Eternity? Może coś z klasyki - Diablo, albo Baldur's Gate? Zobaczymy, czasu mam jeszcze jak na razie dość, bo od września ostatni rok studiów, gulp...

24.08.2018 20:49
SpecShadow
1
odpowiedz
SpecShadow
79
Silence of the LAMs

Kiedyś zrobiłem posta o spolszczeniu do Fallout Nevada, niestety okazało się że nie dopracowane.
Więc zrobiłem poszukiwania i okazało się, że jest druga wersja moda - Crazy Edition. Więcej opcji i zawartości? Jestem za!
Dobra dusza imieniem Foxx przekonwertowała zangielszczenie do tej wersji i chwała mu bo to świetna gra.

Prócz tego grzebię się z OGSE 0693 samodzielny mod do STALKERa. Wielki mod, masa zawartości.
Ale przede wszystkim dobre zadania i sporo czytania, mniej „przynieś-zanieś-pozamiataj".

Nadal czekam na nową ligę w Path of Exile a także nową wersję Divinity OS2, pełny pakiet DLC? W to mi graj!

24.08.2018 21:44
kęsik
👍
1
odpowiedz
kęsik
101
Legend

State of Mind zaczęte i skończone. Bardzo słodka mała gierka od twórców Deponii. Tym razem jednak nie jest to klasyczna przygodówka a bardziej gra w stylu Telltale ale bez wyborów, bardziej skupiona na samej historii i postaciach. Bardzo ciekawa stylistyka.

This is the Police 2, strasznie daleko się posunęli twórcy w porównaniu do jedynki. Gra jest dużo bardziej rozbudowana ale miejscami dużo bardziej irytująca, szczególnie jeżeli chodzi o nowe taktyczne misje w stylu XCOMa w trakcie których nie ma żadnego zapisu więc jeden błąd i od początku. Ale poza tym jest bardzo dobrze, tak samo dobrze się gra jak w jedynkę. Fabuła kontynuuje historię z jedynki więc powraca główny bohater z głosem Duke'a Nukema.

Po Yakuzie 0, wyszedł właśnie kolejny japoński hit więc pewnie jutro zacznę z nim. Boję się tylko jednak że jednak okaże się już trochę za stary jak dla mnie.

24.08.2018 21:57
MrFroszti
1
odpowiedz
1 odpowiedź
MrFroszti
14
Legionista

Ukończyłem COD: Ghost - nawet całkiem przyjemna kampania i dość prosta platynka. Teraz naszła mnie ochota na ogranie całej trylogii Resistance. W ten weekend jak dobrze pójdzie zostanie ukończona część pierwsza.

24.08.2018 22:06
Ogame_fan
😍
1
odpowiedz
Ogame_fan
107
IvestigationSEESThieves

Skonczylem po raz któryś The Last of Us... Jezu ja chce już dwójkę, co za genialną gra.

Teraz przechodzę drugi raz Quantum Break, Jezu jaka to nudna gra. Aż trudno uwierzyć że to Remedy zrobiło.

Mniej niż 2 tygodnie do Spidermana chce juz moja kolekcjonerke i nową konsole :oo

25.08.2018 00:01
MrocznyWędrowiec
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
MrocznyWędrowiec
71
aka Hegenox

W poprzednim tygodniu nie było "w co graliście w weekend" więc napiszę co zdążyłem ograć od poprzedniego razu: dokończyłem nowego South Park'a, ograłem Crysis'a 3, przeszedłem podstawkę XCOM 2, a później jeszcze raz War of the Chosen, poszedł też Lords of the Fallen. Teraz ogrywam po raz kolejny Wieśka 2, po którym zabiorę się nareszcie za Wieśka 3! ;)

25.08.2018 11:54
Czarny  Wilk
1
odpowiedz
Czarny Wilk
86
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

Na tapecie dalej Hitman, do którego regularnie wracam od miesięcy. Ostatnio wbiłem dwudziesty poziom mistrzostwa w Kolorado, dzięki czemu mam już komplet i odblokowane wszystkie miejsca początkowe. To zaś oznacza, że przyszedł czas zmierzyć się z eskalacjami, dodatkowymi misjami i kampaniami. Powtórzę się po raz kolejny - ta gra jest absurdalnie olbrzymia :)
Prócz tego z okazji zapowiedzi drugiego sezonu przeprosiłem się z Tekkenem 7. Dalej uważam, że pod względem zawartości gra jest smutnym cieniem poprzednich Tekkenów, ale przynajmniej rok po premierze w końcu da się jako tako grać online na PS4, a sezon 2 przywróci postacie, którym slot w grze należał się jak psu miska z wodą.
Natomiast moim obecnym daniem głównym jest Yakuza Kiwami. Remake oryginalnej Yakuzy wygląda bardzo ładnie, do tego dzięki systemowi walki z Zero gra się w niego bardzo przyjemnie. Tym razem nie zamierzam wyciskać maksa z minigier żeby się nie zamęczyć jak przy poprzedniej odsłonie i skupić przede wszystkim na fabule, która póki co zapowiada sie bardzo mięsiście :)

25.08.2018 13:45
Brucevsky
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Brucevsky
117
Playing with writing

gameplay.pl

U mnie, w tempie ślamazarnym, trwa misja ratunkowa w Red Steel. Ze Stanów trafiłem do Tokio i dałem się wciągnąć w walkę o władzę pomiędzy członkami yakuzy. Do tego wypełniam się hype'em przed premierą odświeżonej wersji Resident Evil 2, odświeżając klasyk z PS1 na PSP. A na dodatek ostatnio wkręciłem się w odprężające i wciągające Laser Disco Defenders na PS4. Twin-stick shooter w klimatach disco, yeah baby! ;)

Kto chciałbym dowiedzieć się więcej o wymienionych grach, w Gralingradzie znajdzie poświęcone im relacje w formie opowiadań. Zapraszam serdecznie. :)

25.08.2018 15:08
Ogame_fan
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Ogame_fan
107
IvestigationSEESThieves
Image

I przyszło coś co umili oczekiwanie na Pana pająka;)

26.08.2018 09:03
Yuri Lowell
1
odpowiedz
Yuri Lowell
31
Brave Vesperia

W ostatnie dni mało było grania bo nas żonka przegoniła po Dolinie Prądnika. Ciutkę walk w Chrono Trigger (3DS), chwilka z 7th Dragon III Code: VFD (3DS) oraz kontynuacja Bravely Default (3DS). :)

26.08.2018 10:20
Bllazer
1
odpowiedz
Bllazer
85
Konsul

Wróciłem do The Long Dark,miałem ponad 6 m-cy przerwy i zagrałem od nowa,podobaja mi sie zmiany w grze.

26.08.2018 10:52
DM
1
odpowiedz
DM
164
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

Image

Myślałem, że doświadczenie z Kingdom Come Deliverance będzie w tym roku jedyne w swoim rodzaju, ale odkryłem kampanię fabularną "The Enemy Within" do symulatora lotu A-10 , na dodatek stworzoną przez Polaka, i jest tak samo niesamowita!
Powolne rozkręcanie, świetne zwroty akcji, mnóstwo precyzyjnych detali i smaczków, wiarygodna tematyka: islamscy terroryści coraz śmielej działają w Gruzji, mały kraj prosi o wsparcie NATO. Wczoraj skończyłem misję inspirowaną filmami BAT21 i Za linią wroga - dziesiątki ludzi zaangażowanych, by uratować jednego - ależ kibicowałem temu biednemu Niemcowi! I choć trwała trochę ponad godzinę, to jest tak zajebista, że obroniłaby się jako samodzielny produkt! :)

post wyedytowany przez DM 2018-08-26 10:59:11
26.08.2018 17:11
Tomeis
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Tomeis
96
Konsul

W poprzednich weekendach pisano o The Last Remnant, zas parę dni temu ogłoszono na steamie, że 4 września o godzinie 19:00, gry nie będzie można kupić cyfrowo i pudelkowo, nic nie piszą o wersji xbox, ale jak ktos planowal kupic to musi sie pospieszyc. chyba, ze w wersji steama beda krazyc jeszcze klucze z sklepow poza-steamowych oraz niewykorzystane klucze z bundli.

02.09.2018 11:28
adam11$13
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
adam11$13
80
Phantom Thief
Wideo

Right before your eyeeees
Watch us multiplyyyy
Come to claim our riiights - iiiit's timeee

https://www.youtube.com/watch?v=tk2eUGISZpk

Mam już ponad 50 godzin. Już teraz wiem, że nie mam szans na wymaksowanie wszystkich confidantów. Byleby tylko zawiązać maksymalną więź z Makoto : D Choć tsundere-hackerka też namieszała... Z tego co się orientuje to chyba została mi jeszcze jedna postać do odblokowania.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze