Japan News #10 - Froszti - 12 października 2018

Japan News #10

Witam w jubileuszowym 10-tym przeglądzie ciekawych newsów z Japonii i okolic. Miniony tydzień niestety nie obfitował w zbyt wiele informacji którym warto byłoby poświęcić swoją uwagę. Mam jednak nadzieje, że informacje które znajdziecie poniżej będą na tyle interesujące, że szybko zapomnicie o mniejszej o ich mniejsze ilości.


 "Lustereczko, powiedz przecie Kto jest najpiękniejszy w świecie." Cytat ze znanej bajki doskonale wpasowuje się nowy produkt Japońskiej firmy Novera. Firma zaprojektowała (oficjalna premiera na rynku w bliżej nieokreślonej przyszłości) inteligentne lustro, które prawi komplementy przeglądającej się osobie. Urządzenie wyposażone jest w specjalny monitor, kamerę  oraz głośnik, zainstalowany program skanuje twarz oglądającej się osoby i wyszukuje „elementy” które można skomplementować. Ponadto „lustro” potrafi odczytać nastrój użytkownika i dostosować do niego swoje komentarze. Jeżeli to dla Was jeszcze mało, to sprzęt będzie doradzał również w doborze makijażu (z pełnym podglądem twarzy przed i po) oraz będzie można z nim prowadzić proste konwersacje. Przyszłość tworzy się na naszych oczach.


W mieście Fukuoka doszło do strasznej zbrodni, po której mieszkańcy wciąż są w szoku. Wszystko wydarzyło się 3 października o godzinie 9:50 rano, 73-letni mężczyzna wybrał się na zakupy. Przechodził on koło sklepu warzywnego w Higashi Ward (dzielnica miasta) kiedy coś go opętało. Zupełnie nieświadomie jego ręka powędrowała w kierunku wystawionych winogron. Jego palce łapczywie złapały jedno z nich a następnie nie mogąc się powstrzymać poddał zjadł je. W tym momencie ze sklepy wybiegł kierownik i złapał  przestępcę na gorącym uczynku. Jak się okazało już od dłuższego czasu ze sklepu znikały pojedyncze winogrona. Starszy mężczyzna wszystkiemu zaprzecza ale prawdopodobnie będzie oskarżony o kradzież w wysokości 1000 jenów (około 9 dolarów).  * W kwestii wyjaśnienia w Japonii nie ma czegoś takiego jak „niska szkodliwość społeczna czyny” czy „kwota minimalna od której sprawą zajmuje się policja” – tam kradzież to kradzież niezależnie od wartości przedmiotu.


Niektórzy fani całkowicie zatracają się w swoim umiłowaniu danej postaci lub tytuły. Doskonałym przykładem tego jest użytkownik Twittera @Onika_Rem0202, który wszystkie wolne środki pieniężne przeznacza na gadżety związane z ulubioną postacią z anime (Rem). Jego hobby stało się już prawdziwą obsesją na którą wydał ponad 26 tysięcy dolarów. W najbliższym czas czasie planuje on przeprowadzić się do większego mieszkania aby mieć jeszcze więcej miejsca na kolejne zakupy. Można by powiedzieć kto bogatemu zabroni ale z drugiej strony to już podpada pod poważną chorobę. Co wy o tym sądzicie?


Japońska kolej to nie tylko punktualność ale również pełne bezpieczeństwo podróży. Jednak nawet najlepszym zdarzają się mniejsze lub większe wpadki których konsekwencją jest całkowita zmiana dotychczasowych zasad. Przewoźnik na linii Joban Line East Japan Railway po incydencie który wydarzył się początkiem lipca bieżącego roku, musi całkowicie przemodelować swój system zabezpieczeń. Wszystko za sprawą wielkiej entuzjastki kolei, która zakupiła na internetowej aukcji specjalny klucz umożliwiający jej dostanie się do zamkniętych przedziałów załogi. Niebezpieczna zabawa przełącznikami na konsoli oraz kradzież znaku identyfikującego pociąg. Na całe szczęście 22-letnia sprawczyni szybko została zatrzymana i nie doszło do poważniejszych konsekwencji jej czynów. Jednak  przewoźnik ma teraz trudny orzech do zgryzienia jak poprawić zabezpieczenie a śledczy muszą rozwiązać sprawę jak klucz umożliwiający dostanie się do zamkniętej strefy znalazł się na aukcji internetowej.


W lokalnych Japońskich marketach (Family Mart) coraz większą popularnością cieszy się „Chleb Rosyjska Ruletka”. W cenie około 4$ otrzymujemy chleb składający się z 9 połączonych ze sobą części. Cztery sekcje zabierają nadzienie czekoladowe, kolejne cztery nadzieniem kremowym, jedna część wypełniona jest super ostrym nadzieniem z wasabi. Tamtejszy internet zaczyna pękać w szwach od filmików pokazujących „chlebową ruletkę”.


Już od 12 października będzie można zakupić biżuterię która powinna znaleźć się w kolekcji każdego wielkiego fana serii Kingdom Hearts. Gustowna bransoletka oraz naszyjnik będą dostępne w kolekcji U-TREASURE tylko w dniach 12-31 października w dość ograniczonym nakładzie. Każdy chętny musi przygotować około 12 000 jenów (około 400 zł) w celu nabycia którejś z biżuterii.


Japoński Starbucks szykuje coś specjalnego na zbliżające się święto Halloween. W ofercie kawiarni już niebawem znajdą się dwa napoje frappucino z limitowanej czasowo edycji. Halloweenowa księżniczka lub czarownica – każdy może wybrać swój smak dodatkowo delektując się również specjalnymi pączkami. Produkty będą oferowane w sieci tylko w dniach 18-31 października.

Froszti
12 października 2018 - 12:15