Japan News #12 - Froszti - 29 października 2018

Japan News #12

Koniec października wita nas coraz to bardziej kapryśną pogodą. Pocieszające jest, że już niedługo będzie kilka dni wolnego a później już tylko mały krok do świąt. Zanim jednak na dobre naszymi głowami zawładną pomysły na prezenty, zapraszam na kolejny odcinek Przeglądu Newsów z Dalekiego Wschodu. 


NASA już od 2008 roku poszukuje nowych układów i konstatacji, przeznaczając na ten cel lwią część swojego budżetu. Od czasu do czasu odnajdują oni nowy zupełnie nieznany układ gwiazd, tak też było tym razem i ze względu na swój wygląd został ona nazwany Godzilla. Od teraz patrząc w niebo można wypatrywać górującego nad nami Króla Potworów.


Jeżeli szukasz ciekawego kostiumu na zbliżające się Halloween , być może powinieneś zainteresować się kimonem nawiązującym do serii Yokai. Przygotowane kimona nawiązują zarówno do japońskiego folkloru jak i popularnych serii anime. Posiadając odpowiedni zasób środków finansowych w portfelu można nabyć któryś z poniżej zaprezentowanych strojów (ceny od 14 000 do około 18 000 jenów). Dajcie znać w komentarzach które przepranie Waszym zdaniem jest najciekawsze.


Coś dla wielkich fanów Pokemonów posiadających w domu kota. W automatach sprzedających kapsuły Gacha (najczęściej zawierające małe zabawki) pojawiły się specjalne nakrycia głowy dla miałczących podopiecznych. Jeśli więc ktoś chciałby aby jego kot wyglądał identycznie w czapce przypominającej popularnego stworka, będąc przy okazji w Japonii będzie musiał przyszykować 400 jenów. Od pierwszego stycznia kolekcja „Pocket Monster” powinna być dostępna na terenie całego kraju.


Odtwarzacz muzyczny Activo CT10 końcem listopada otrzyma specjalną limitowaną edycję. Niebyło by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sprzęt będzie przypominał miniaturowego Saturna. Nakład będzie ograniczony do 500 sztuk i dostępny tylko w Japonii. Każdy fan Segi Saturn będzie musiał przygotować 44 800 jenów (około 1500 zł). Każda z dostępnych wersji kolorystycznych będzie miała wgrane do pamięci utwory z popularnych gier dostępnych na tej konsoli.  Szkoda, że Sega nie idzie wzorem innych firm i nie wypuszcza na rynek miniaturowej wersji tej świetnej konsoli, z pewnością popyt byłby ogromny.


Japończycy już kilkukrotnie na łamach tego cyklu udowadniali, że są bardzo pomysłowi w wykorzystywaniu zużytych opakowań po produktach. Tym razem padło na puszkę po chrupkach Pringles. Co Waszym zdaniem można zrobić z takiej nikomu niepotrzebnej pustej tuby? Użytkownik Twittera @02ESyRaez4VhR2l  miał swój pomysł na stworzenie postaci pana Pringlesa i wyszło lepie niż można byłoby się spodziewać. Co sądzicie o wykorzystywaniu niepotrzebnych odpadków do tworzenia własnej sztuki?


Już od 15 listopada gracze w Chinach będą mogli pobierać na swoje smartphony nową grę MMORPG Bleach: Awakened Souls Shinigami. Tytuł w całości został wykonany przez chińskiego programistę Kunlun i prezentuje się naprawdę okazale jak na dzieło jednego człowieka. Pierwsze osoby które miały już do czynienia z grą wystawiają jest naprawdę dobre oceny. Szkoda, że stary kontynent w tym nasz kraj w przypadku takich produkcji jest traktowany jako 3 świat.


Chiny zawieszają całkowicie proces zatwierdzania nowych gier. Władze Państwa Środka będę teraz poszukiwać optymalnego prawa, które chroniłoby ich konsumentów przed dostępem do treści niewłaściwych. Do tego czasu, żadna firma zarówno zagraniczna jak i lokalna nie otrzyma pozwolenia na publikację swojej produkcji na terenie kraju. Według niepotwierdzonych informacji nowy proces zatwierdzania gier ma być zatwierdzony jeszcze w listopadzie. Teraz wydawcy musza cierpliwie czekać na nowe prawi i odpowiednio się do niego dostosować. Ciężkie jest życie gracza w Chinach. 


Zestawienie newsów z Japonii bez wspomnienia o Pokemonach to zestawienie niepełne. Tym razem sieć kawiarni Pokemon prezentuje specjalne menu z okazji premiery Let's Go, Pikachu! i Let's Go, Eevee! Trzeba przyznać, że jedzenie wygląda naprawdę fantazyjnie i aż szkoda go skonsumować.  Dodatkowo każdy gość kawiarni do końca listopada otrzyma specjalną kuchenną podkładkę z mapą regionu Kanto.


Firma Bandai przygotowała coś specjalnego dla wielkich fanów Mobile Suit Gundam. Na rynku Japońskim pojawiły się właśnie limitowane rysunki z tej serii, wykonane w tradycyjnej technice drzeworytu. Grafika zatytułowana „Last Shooting” została wykonana na specjalnym papierze produkowanym w KKW od stuleci. Jej cena to około 446 dolarów, za „Biesiady Księżyca” autorstwa Yoshitoshi należy wyłożyć kwotę 241 dolarów.  Cena zdecydowanie nie odstrasza potencjalnych nabywców którzy już teraz  szeroko otwierają swoje portfele.


Przyszłoroczny festiwal Universal Cool Japan Summertime z pewnością przejdzie do historii. Wszystko to za sprawą zapowiedzianej epickiej walki Evangelion vs. Godzilla. Na chwilę obecną niewiele wiadomo na temat tego wydarzenia. Pierwsze niepotwierdzone plotki mówią coś o połączeniu sztuki teatralnej z wydarzeniem audio-wizualnym z dużą dawką elementów interaktywnych. Jedno jest pewne dla fanów anime i filmów z królem potworów będzie to coś niesamowitego.


Shinjuku Gyoen to jeden z najpiękniejszym ogrodów/parków w całym Tokio. Od lat  jest on po władaniem Ministerstwa Środowiska, które dba o jego czystość o wygląd. Od każdego gościa chętnego przespacerować się urokliwymi alejkami, pobierana jest opłata 200 jenów (niecałe 2 dolary). Okazuje się jednak, że nie każdy odwiedzający zapłacić za bilet wstępu. Wszystko to wina jednego z leciwych (70-letni) pracowników ogrodu, który pracując przy bramie wejściowej zwyczajnie bał się żądać od obcokrajowców opłaty. Szacuje się, że gratisowe wejścia wyniosły ponad 25 milionów jenów (około 223 tysięcy dolarów). Mało tego, że pracownik nie pobierał opłaty to i tak wydawał bilety (wymagane do zeskanowania aby otworzyć bramkę wejściową). Proceder trwał długimi latami i był ukrywany również przez innych pracowników, którzy starali się jakoś ukryć straty w bilansach. Szykuje się ostra czysta zarówno w zarządzie parku jak i samym MŚ.


Dzielnica Shibuya już teraz świętuje Halloween, czego dowodem są spotykane na każdym kroku przebrane osoby. W tym przypadku szkoda pisać tutaj zbędne słowa – zapraszam do galerii na przegląd najciekawszych i najdziwniejszych strojów Halloween 2018.


Froszti
29 października 2018 - 10:52