Japan News #15 - Froszti - 2 grudnia 2018

Japan News #15

Na kalendarzu grudzień, za oknami pierwszy tegoroczny śnieżek i mniej przyjemne temperatury. Czy jest lepsza okazja do tego aby zasiąść przed ekranem komputera z kubkiem czegoś gorącego i pysznego z zamiarem przeczytania kolejnych ciekawostek z Dalekiego Wschodu? Zapraszam do komentowania co tym razem wydało się Wam najciekawsze lub najdziwniejsze?


Nudzą cię długie biznesowe spotkania podczas których wolałbyś oglądnąć coś ciekawego na telefonie? Jeśli tak to z pomocą przychodzi Camoufla-view Book, doskonały kamuflaż na każdy telefon z dołączonymi słuchawkami w kształcie uszu. Od teraz już nigdy nie będziesz cierpiał na nudę.

PS. Niestety każdy kto chciałby kupić taki produkt, będzie rozczarowany ale jest to niestety tylko żart.


Chińska strona o grach A9VG, opisując Kingdom Hearts III postanowiła ocenzurować niektóre z postaci. Padło na żółtego , wiecznie głodnego, przygłupiego Kubusia Puchatka. Dlaczego? Wszystko z powodu nader częstego porównywania tej fikcyjnej postaci do przywódcy Xi Jinpinga.

Chyba kogoś tutaj brakuje?

Koniec z wypadającymi włosami i nieestetyczną łysiną! Wszystko to za sprawą firmy Yakisoba (trudni się ona przygotowywaniem  pysznych makaronów instant), która łączy swoje siły z marką kosmetyczną i tworzy jedyny w swoim rodzaju szampon. Mieszanka wyciągu z wodorostów, łososia oraz liści loquart powodują nie tylko zaprzestanie wypadania włosów ale również wspomagają ich odrastanie. Na naszym rynku widzimy również sporo produktów oferujących podobne „efekty”, więc nie powinno nas tutaj nic dziwić. Ile raz jednak się zdarza, że firma spożywcza wchodzi na rynek kosmetyczny?

Pożywne i zdrowe dla włosów.

Specjalny kaptur z okrągłym rondem aby chronić przed deszczem a jednocześnie mieć wolne ręce – na dodatek wyglądający jak ogromna prezerwatywa nakładana na głowę. Taki pomysł mógł się zrodzić jedynie w umysłach Japończyków. Tą rewolucyjną parasolkę mogą nabyć mieszkańcy KKW za pośrednictwem sklepu internetowego Dospara w cenie jedynych 500 jenów (4,40 dolara). Pokazałby się ktoś tak u nas na ulicy w deszczowe dni?

Na pewno funkcjonalny ale czy ładny?

Japonia ulega coraz to większym transformacją. Już jakiś czas temu podczas letnich upałów, władze zmieniły przepisy dotyczące policjantów, dzięki którym mogli oni spożywać zimne napoje w upalne dni. Teraz podobna rewolucja dotyczy strażaków, Agencja ds. Ognia i Zagrożenia znosi przepis zakazujący spożywania jakiegokolwiek jedzenia oraz wody podczas trwania służby oraz umożliwia wejście do sklepu w pełnym umundurowaniu (co było kategorycznie zakazane). Na razie rewolucja dotyczy tylko jednej prefektury na próbę, ale już wspomina się o rozszerzenie tego pomysłu na cały kraj.


Zuchwała kradzież dokonana przez 64-latka w szpitalu na Okinoshimie. Według doniesień lokalnej prasy, mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas próby wyniesienie rolki papieru toaletowego z szpitalnej toalety. Sąd uznał go za winnego i nałożył na niego karę 200 000 jenów (prawie 2 tysiące dolarów). W Japonii coraz częściej kradzieży dopuszczają się osoby po 60- tym roku życia i sądy starają się być bardzo surowe w ocenie ich działań aby zniechęcić do podobnych czynów innych.


Na rynku KKW pojawił się wyróżniający się shamisen (tradycyjny instrument narodowy) z pięknymi grafikami z serii Final Fantasy. Produkt będzie dostępny w mocno ograniczonym nakładzie, mowa o 400 egzemplarzach. Instrument został wyceniony na 42 tysiące jenów ( prawie 4 tysiące dolarów), nie odstrasza to jednak chętnych którzy nad chętnie otwierają swoje portfele.

Oby wydobywający się dźwięk był równie imponujący co wygląd.

W najnowszych trendach modowych, prym wiodą swetry przypominające tradycyjne kimono. Połączenie tradycji i nowoczesnej funkcjonalności to w ostatnim czasie motyw przewodni bardzo wielu Japońskich projektantów mody. Firma Mocolle w pełni podąża za obecnym trendem i wypuszcza na rynek wspominane swetry dla płci pięknej. Strój został wyceniony na około 72 dolary, co biorąc pod uwagę jego krój oraz wykorzystane materiały, jest ceną bardzo atrakcyjną. Ciekawe czy podobna moda łącząca tradycję i nowoczesność miałaby okazję przyjąć się również u nas?

Tradycja i nowoczesność - motyw przewodni mody z KKW.

Marka odzieżowa ZOZOTOWN wypuszcza na lokalny rynek linię bluz sportowych  z grafikami nawiązującymi do serii Pokemon. Jeżeli jest się fanem oryginalnego Pokemonów (Red, Blue, Green) zdecydowanie powinno się zainteresować wymianą odzienia w swojej szafie. Zamówienia można składać przez stronę internetową producenta. Ceny bluzy (zależnie od grafiki) to około 8 tysięcy jenów. Dla pragnących wydać odrobinę mniej przygotowane stosowne bluzki, podkoszulki i czapki.

Każdy fan Pokemonów powinien znaleźć coś dla siebie w ofercie sklepu.

Jeden z Japońskich artystów postanowił w dość  ciekawy sposób pokazać możliwość kolorowania swoich ilustracji. Połączenie pięknej grafiki, fotografii, japońskiej sztuki kirie (rodzaj wycinanki) oraz naturalnych kolorów. Zachęcam do odwiedzenia konta Twitterowego Kotetsu w celu sprawdzenia większej ilości zapierających dech w piersiach grafik. 

Kolory prezentują się naprawdę cudownie.

26 listopada bierzącego roku w budynku Nippon Foundation (Akasaka Tokio) otwarto nową kawiarnię „Dawn ver.β”. Można by powiedzieć kolejna (w stolicy Japonii tygodniowo otwiera się ich co najmniej kilka), ta jednak jest bardzo wyjątkowa. Sala z gości w całości obsługiwana jest przez roboty, kontrolowane przez sparaliżowanych ludzi.  W ten sposób chcą się stać oni przydatni dla społeczeństwo i przestać myśleć o swojej chorobie. Jak wskazuje nazwa jest to projekt testowy i będzie ona otwarta na chwilę obecną tylko przez dwa tygodnie. Jak zapewniają pomysłodawcy, jeśli wszystko się sprawdzi już początkiem przyszłego roku będą starali się otworzyć taki przybytek gastronomiczny na stałe.


Froszti
2 grudnia 2018 - 10:35