Japan News #19 - Froszti - 30 grudnia 2018

Japan News #19

Witam i bez zbędnych formalności zapraszam na ostatni tegoroczny przegląd najciekawszych, najśmieszniejszych i najdziwniejszych newsów z Dalekiego Wschodu.


Na wstępie pragnę złożyć wszystkim Czytelnikom, życzenia Szczęśliwego Nowego Roku i Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej.


W świecie w którym pośród gwizd dominuje piękno można znaleźć również gwiazdy, które pomimo swojej „wagi” zdołały podbić serca fanów i to nawet w Japonii. Grupa „Big Angel” w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna, obalając mity, że gwiazda J-Pop musi być chuda. Każda z członkiń zespołu ma nadmiar zbędnych kilogramów ale się ich nie wstydzi i nie zamierza przechodzić na przymusową dietę. Co Ty o tym sądzicie bardziej kierujecie się estetyką wyglądu czy zdolnościami wokalnymi?


Kishimoto Masashi (twórca Naruto) już na wiosnę 2019 wyda zupełnie nową mangę „Samurai 8: Hachimaruden”. Tytuł będzie publikowany w magazynie Weekly Shonen Jump. Pozycja ma być połączeniem samurajskich klimatów z sci-fi. Wstępny szkic projektu wygląda naprawdę zachęcająco, więc jest na co czekać.


W sieci wylądował teaser zbliżającego się filmu KonoSuba: Crimson Legend. Miłośnicy dobrego humoru i przygód uwielbianej przez rzeszę fanów gromadki bohaterów, zdecydowanie mają na co czekać.


Miłośnicy My Hero Academia którzy w dniach 12-21 kwietnia będą przebywać w stolicy Japonii, zdecydowanie powinni udać się do The Galaxy Theatre. To właśnie tam w wymienionym terminie będzie wystawiana sztuka My Hero Academia: The “Ultra” Stage. Osobami odpowiedzianymi za scenariusz i choreografie zostały osoby które mają już spore doświadczenie w teatralnych adaptacjach popularnych mang i anime więc o jakość można być spokojnym.Firma U-Treasure, specjalizująca się w wytwarzaniu biżuterii powiązanej ze znanymi markami anime, ma dla swoich klientów coś nowego. W ofercie jubilera pojawił się właśnie piękny pierścionek zaręczynowy U-Treasure  Tony Tony Chopper oraz komplet obrączek ślubnych One Piece. Koszt biżuterii zaręczynowej (zależnie od rodzaju materiału) to od 1620 do nawet 2087 dolarów. Komplet obrączek to koszt około 1300 dolarów. Każde zamówienie jest traktowane indywidualnie i klient może wybrać sobie jeden z bardzo wielu wzorów biżuterii do wyboru. 


Dobra zabawa na wysokości 30 000 stóp. Podczas rutynowego lotu Japan Airlines część obsługi pokładowej wyczuła od swoich współpracowników dość wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że część załogi (odpowiedzialnej za obsługę klasy premium) postanowiła urozmaicić sobie pracę i osuszyć butelkę specjalnego szampana. Na szczęście dla amatorów bąbelków skoczyło się tylko na publicznych przeprosinach i obniżeniu uposażenia o 20% przez cały następny rok. Jak widać Japończycy również lubią się bawić w „pracy”.


Na sklepowych półkach KKW wylądowały nowe specjalne stroje dla domowych zwierzaków. Czyli coś co Japończycy wręcz uwielbiają (nie wiem czy zwierzęta są też do tego tak euforycznie nastawione). Tym razem domowe pupile będą paradować w ubraniach powiązanych z serią Sailor Moon oraz Dragon Ball. Jak łatwo można się domyśleć styl i szyk musi odpowiednio kosztować. Każdy amator nowych ubranek dla swojego zwierzęcego podopiecznego będzie musiał wysupłać z portfela nawet kilkadziesiąt dolarów. Co wy sądzicie o ubieraniu zwierząt domowych? Pokazalibyście się tak na ulicy np. ze swoim psem?


Obawy fanów „Your Name” przed amerykańską wersją tego nagradzanego anime – zaczynają się sprawdzać. Jeden ze scenarzystów wersji aktorskiej stwierdził w jednym z wywiadów, że produkcja będzie dostosowana do zachodniego punktu widzenia bo tego właśnie oczekuje strona japońska. Produkcja ma być w pełni przeniesiona w znane nam realia zachodu aby była dobrze zrozumiała dla przeciętnego odbiorcy kinowego. Czyli szykuje się kolejna klapa bo przeciętny amerykański „John” nie ma zamiary za bardzo wysilać swojego mózgu o ile jeszcze go ma. 


Square Enix nawiązało współpracę z  Kobe Duexzero, oferując tym samym wszystkim zainteresowanym możliwość wzięcia ślubu rodem z Final Fantasy. Organizowane uroczystości mają być kopią „Ceremony of Eternal Bonding” (Final Fantasy XIV). Pierwszy wspaniały i niezapomniany ślub ma zostać udzielony już początkiem 2019. Ponoć już teraz ilość chętnych par przekracza możliwości organizacyjne firmy na cały przyszły rok.


Na dobre zakończenie bieżącego roku, mały przegląd „Pań Mikołajowych” – do wglądów galerii. Dajecie znać w komentarzach, od której z nich najbardziej chcielibyście otrzymać prezent.


Źródła:  Kotaku  Famitsu  Soranews24   Manga.tokyo  Otakumode   JSTV  Animeanime 

Froszti
30 grudnia 2018 - 11:11