Japan News #27 - Froszti - 23 lutego 2019

Japan News #27

Witam i zapraszam na kolejny odcinek Japan News. Tym razem: odrobina mody, abonamentowe problemy telewizji "publicznej", z notatki kryminalnej, debiut mangowy nowego artysty, coś o Pokemonch i galeria Miku.


Hello Kity trafia na Conversy! Były już dedykowane restauracje/kawiarnie, były stylowe murale, był również cały pociąg dedykowany temu popkulturowemu fenomenowi. Przyszła więc pora na specjalne buty, które wzbogacą kolekcję każdego szanującego się fana popularnego kociaka. Co ciekawie towar na chwilę obecną nie jest dostępny dla Japonii (na tą chwilę zamówienia mogą składać mieszkańcy USA, Kanady, Wielkiej Brytanii).


Obawialiście się Hollywoodzkiej wersji popularnego anime „Your Name”? Jeśli tak to wasze obawy było uzasadnione. Według pierwszych informacji głównymi bohaterami produkcji będzie zwykły Chicagowski chłopak i dziewczyna z jednego z indiańskich plemion. Reżyserem projektu został Marc Webber (Niesamowity Spider-man) .Robi się coraz ciekawiej…. Ciekawe co jeszcze Amerykanie mogą zepsuć….


Lipton z okazji zbliżającego się okresu „kwitnienia kwiaty wiśni” wypuszcza na rynek limitowaną edycję herbaty o smaki (Sakura Milk – Wiśnia z mlekiem). Producent jest pewien, że produkt okaże się hitem sprzedażowym przez imprezą hanami. Szkoda, że na naszym rynku firmy nie są tak pomysłowe i dbające o klienta.


Japoński publiczny nadawca telewizyjny NHK również ma spore problemy ze ściągalnością abonamentu od obywateli. Firma postanowiła działać i wysłała w teren ludzi których zdaniem jest odwiedzenie ludzi niepłacących odpowiedniej „daniny”. Jeżeli niezastaną nikogo w domu/mieszkaniu, zostawiają oni ulotkę na której złowieszczy napis „…odwiedzę Cię ponownie”( I'll be back – strach się bać). Ciekawe kiedy u nas ktoś wpadnie na równie szalony pomysł…


22-letni mieszkaniec Toyonaka (prefektura Osaka) został zatrzymany przez policję pod zarzutem kradzieży dżinsów o wartości 1450$. Młodzian postanowił dorobić do swojej niepełnowymiarowej pracy i przywłaszczył sobie oryginalne dżinsy z 1930 roku. Szybko jednak został zatrzymany, kiedy próbował upłynnić towar w innym sklepie w mieście. Niestety nie było tak łatwo jak sądził, upłynnić towar który jest jedyny w swoim rodzaju. Teraz będzie miał dużo czasu na przemyślenie swojego działania.

PS. To już nawet dżinsy są towarem luksusowym i kolekcjonerskim!?


Studio Ghibli prezentuje nową linię towaru dostępną na sezon kwitnienia wiśni 2019. Każdy miłośnik klasycznych produkcji studia, mający odrobinę zaskórniaków w portfelu będzie mógł nabyć: piękna „wiśniowa” torba w cenie około 25 $; pasujące do tego etui za około 17 $; różowa ozdobna chusteczka około 9$; ramka na zdjęcie z Totoro w cenie około 24$; specjalne papierowe koperty ozdobne z pięknymi grafikami i wiele więcej. Towar można obejrzeć i zamówić w autoryzowanych sieciach sprzedaży na terenie kraju lub w sieci pod tym adresem.


13- latek debiutuje ze swoją mangą „Inshin no Yuki” na łamach czasopisma Shojo. Bardziej doświadczeni artyści jak i sama redakcja pisma są pod ogromnym wrażeniem umiejętności nastolatka i wróżą mu wspaniałą przyszłość.


Japonia – jedyne miejsce na świecie gdzie sporą popularnością cieszy się torba przypominającą kształtem torebkę od herbaty. Za tą niecodzienną kopertówkę należy zapłacić około 7$. Oczywiście torebka wykonana jest w całości z papieru więc jej trwałość to rzecz dyskusyjna. Ktoś chciałby się pokazać z czymś takim na ulicy?


Pokémon Shirts otwiera swój pierwszy fizyczny sklep w Tokio (dzielnica Harajuku). Do dyspozycji klienta będzie cały asortyment 151 różnorodnych wzorów, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Każdy chętny (przebywający w bliższej lub dalszej przyszłości w stolicy Japonii) i chętny do nabycia kilku koszul będących ozdobą jego szafy, musi przygotować około 90$ (na tyle wyceniane są oferowane produkty niezależnie od konfiguracji i wzoru).


Motywem zimowego festiwalu 2019 Wonder Festival była Hatsune Miku. Coroczna impreza odbywająca się  w Chibie, jak zawsze przyciągnęła sporą uwagę publiczności. Pośród wielu gości było wielu fanów wirtualnej piosenkarki, którzy mogli zobaczyć (na szczególną uwagę zasługuje model samochodu) i nabyć niektóre  interesujące przedmioty. Zapraszam do galerii.

Źródła:  Kotaku  Famitsu  Soranews24   Manga.tokyo  Otakumode   JSTV  Animeanime 

Froszti
23 lutego 2019 - 11:08