Dororo i Hyakkimaru #6. - Froszti - 10 lutego 2023

Dororo i Hyakkimaru #6.

Niezwykłe losy duetu Dororo i Hyakkimaru od pierwszego albumu mocno przyciągają uwagę czytelnika. Niezależnie od tego, czy ktoś jest fanem oryginału, czy wielkim miłośnikiem samurajskich klimatów, sięgając po ten tytuł, może być pewien, że czeka na niego solidna porcja dobrej mangowej rozrywki. 

Dwaj bracia, którzy do tej pory stali po przeciwnych stronach barykady, nagle znaleźli nić porozumienia. Wszystkie dramatyczne wydarzenia z przeszłości z ich udziałem zaczęły mieć mniejsze znaczenie niż dobrze klarująca się przyszłość. Z całej tej sytuacji szczególnie cieszy się Dororo, który dołożył do tego swoją przysłowiową cegiełkę. Chwila spokoju, beztroski i marzeń zostaje jednak brutalnie zakłócona. Bracia staną przed przeciwnikiem, którego na pewno nie można lekceważyć i który może znacząco odmienić ich losy.

Szósta odsłona serii zasadniczo składa się z trzech najbardziej wyróżniających się tutaj elementów. Na początek twórca serwuje czytelnikowi treści, w których widzimy jak dwaj bracia zaczynają powoli wkraczać na nową dla siebie życiową ścieżkę. Na kolejnych zaś stronach mamy okazję zobaczyć wycinek przeszłości Dororo, którego życie naznaczone zostało dramatami i skrajnymi emocjami. Obok tego wszystkiego nie zabrakło tutaj również porcji wyrazistej akcji, gdzie samurajskie klimaty mieszają się z fantastyką i elementami horroru.

Miłośnicy serii zdecydowanie nie powinni więc narzekać na nudę, zasiadając do lektury tego tomiku. Autorowi naprawdę w niezłym stylu udaje się bowiem połączyć shonenową widowiskowość z mocno złożonym klimatem rodem z oryginału Tezuki. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze naprawdę niezła oprawa graficzna. Rysunki co prawda nie są jakoś szalenie szczegółowe, ale na pewno dobrze oddają emocje i dużą dynamikę konkretnych scen - jest więc na czym zawiesić oko.

Solidne połączenie dramatu, fantastyki, horroru i samurajskich klimatów wszystko to pod wyraźnym opiekuńczym duchem Tezuki.

Recenzowaną mangę można znaleźć w sklepie wydawnictwa Waneko.

Froszti
10 lutego 2023 - 13:27