Dr. Stone #19. - Froszti - 18 lutego 2023

Dr. Stone #19.

Gotowi na kolejną dawkę szaleństwa, widowiskowości, nauki i fabularnych zaskoczeń? Jeśli tak to dziewiętnasta część serii Dr. Stone powinna was mocno zachwycić.

Wojna pomiędzy dwoma naukowymi frakcjami trwa w najlepsze. Niedyspozycyjność (jej powód można poznać w tomie 18) Senku wcale nie oznacza, że doktor Xeno zbliżył się do ostatecznego zwycięstwa. Plan genialnego nastolatka jest bowiem skrzętnie realizowany przez jego przyjaciół. Nieustająca walka odbywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu, wszystko to oczywiście przy ogromnym wsparciu nauki. Fabuła jest przy tym cały czas prowadzona dwutorowo, dzięki czemu możemy obserwować poczynania obu stron.

Najprościej dziewiętnastą część serii można byłoby określić słowami - kolejna świetna porcja rozrywki. Tytuł pomimo swojej pewnej wtórności nadal bowiem zachwyca. Autorzy potrafią ze sprawdzonego schematu wycisnąć nawet najmniejszą kropelkę słodkiego nektaru, który mocno uzależnia czytelnika. Widowiskowa akcja, duża dawka naukowych treści (podanych w przystępnej formie) idzie tu w parze ze świetnie poprowadzoną narracją. Zabierając się za lekturę komiksu, trzeba być gotowym na wiele fabularnych zaskoczeń. Nigdy nie można być tutaj bowiem pewnym tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Całość kończy się ponadto w taki sposób, że czym prędzej chce się dorwać w swoje ręce kolejny tomik.

Obok wspomnianej już akcji i nauki nie mogło tutaj również zabraknąć charakterystycznej dla serii porcji humoru. Żartów jest co prawda mniej niż w poprzednich odsłonach, ale jeśli się już pojawiają, to naprawdę trudno jest powstrzymać szeroki uśmiech pojawiający się na twarzy czytelnika. Równie intensywne ukazywanie emocji przez odbiorcę komiksu wynika również z jego genialnej oprawy wizualnej. Boichi ciągle jest we wspaniałej formie i nic nie zwiastuje, aby miało się coś w tej kwestii zmienić.

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko zachęcić każdego fana dobrego shonena do sięgnięcia po album Dr. Stone #19 i oddania się porcji genialnej mangowej rozrywki.

Widowiskowość, nauka i humor - trzy elementy wypełniające szczelnie tomik i zapewniające czytelnikowi dużo dobrej rozrywki.

Recenzowaną mangę można znaleźć w sklepie wydawnictwa Waneko.

Froszti
18 lutego 2023 - 13:53