Brytyjczycy on the move - eJay - 4 września 2010

Brytyjczycy on the move

eJay ocenia: ArmA II: British Armed Forces
70

Z reguły wystrzegam się kupowania DLC do gier, gdyż wnoszą one zazwyczaj niewiele w stosunku do ceny, jaką musieliśmy za nie zapłacić. Pech jednak chciał, że DLC pojawiło się również do mojej ulubionej gry - ArmA: Operation Arrowhead.

Dodatek British Armed Forces, jak sama nazwa wskazuje, dodaje do zasobów tego militarnego symulatora armię brytyjską. Przy czym słowo "armia" nie jest tutaj terminem odpowiednim, gdyż brakuje elementarnej siły tej formacji w postaci czołgu Challenger 2. Mimo tego uchybienia całość pod względem contentu prezentuje się naprawdę dobrze. Mamy m.in. helikoptery Merlin i Wildcat, pojazd Jackal 2 MWMIK oraz transporter FV 510 Warrior. Jako żołnierz postrzelamy z L85A2, L110A1, AS50 i wielu innych rodzajów broni. Nie zawodzi również jakość modeli jednostek. Mamy ich 2 rodzaje: w kamuflażu pustynnym oraz tzw. woodland.

BAF gwarantuje również około 6 do 8 godzin rozrywki w trybie pojedynczego gracza. Mini-kampania Crimson Lance jest bardzo klimatyczna i posiada doskonały, brytyjski voice-acting. Oprócz tego otrzymujemy także 8 oddzielnych scenariuszy, kilka nowych utworów do ścieżki dzwiękowej oraz nowe komunikaty radiowe. To w zupełności wystarczy, aby fanom serii ArmA polecić ten dodatek, mimo, że kosztuje on trochę więcej niż standardowe DLC. Ale też nie jest to DLC, które nosi znamiona "zbroi dla konia" czy "nowych ciuszków". Po prostu mięsko wojenne w najlepszej postaci.

British Armed Forces dostępne jest na platformie Steam oraz Sprocket w cenie 8,99 Euro.

eJay
4 września 2010 - 14:56