Poniedziałek z premierami - część 3 - Rock - 25 października 2010

Poniedziałek z premierami - część 3

 

Obecny tydzień zdaje się obfitować w sporo ciekawych premier, dlatego też musiałem tym razem ograniczyć odrobinę listę tytułów. Skupiłem się wyłącznie na tych pozycjach, które wzbudzają we mnie jakieś zainteresowanie, a w tym tygodniu jest ich cztery.

 

Star Wars: The Force Unleashed II

Star Wars: The Force Unleashed II; poziom oczekiwań: wysoki; szansa na sukces: umiarkowana.

Tym razem gra pojawi się równolegle na wszystkich platformach i miejmy nadzieję, że będzie równie udana zarówno na PC jak i konsolach. W przypadku poprzedniej części wersja przeznaczona na komputery osobiste odrobinę kulała, zarówno pod względem optymalizacji jak i sterowania (no chyba, że ktoś miał kontroler). Właściciele konsol mogą już od 12 października testować grę w wersji demonstracyjnej, niestety ta przyjemność ominęła posiadaczy PC.

Zainteresowanych tytułem namawiam do zerknięcia na materiał filmowy: Gramy w Star Wars: The Force Unleashed 2 - gamescom, a właściciele PC pewnie chętnie zapoznają się z Wymaganiami sprzętowymi pecetowego Star Wars: The Force Unleashed II.

 

Fable III

Fable III; poziom oczekiwań: wysoki; szansa na sukces: wysoka.

Fani gatunku RPG, nie mają ostatnio powodu do narzekań. Po diabelnie udanym Fallout: New Vegas i średnim ale znośnym Arcania: Gothic 4, w tym tygodniu na sklepowe półki trafi kontynuacja fantastycznej serii Petera Molyneux. Pytanie tylko, jak dużo w tym tytule zostało z RPG? Poczekamy, zobaczymy.

Przy okazji polecam również cholernie klimatyczny filmik, który na serwisie GRY-OnLine.pl zagościł 14 października. Przy okazji wyprzedzam również pytania o boską muzę, która przygrywa w tle. To The Black Angels w kawałku Young Men Dead.

 

Rock Band 3

Rock Band 3; poziom oczekiwań: niespecjalny; szansa na sukces: średnia.

W tym tygodniu do sklepów trafi również kontynuacja muzycznej serii, a mianowicie Rock Band 3. Ten gatunek ma już chyba najlepsze czasy za sobą i jest odrobinę wyjałowiony, ale kto wie, może ten akurat tytuł spotka się z większym zainteresowaniem?

Pełną listę utworów, jakie będzie można zagrać, znajdziecie tutaj.

 

Castlevania: Lords of Shadow

Castlevania: Lords of Shadow; poziom oczekiwań: wysoki; szansa na sukces: wysoka.

Do polskich sklepów trafi nareszcie polska premiera Castlevani, niestety z prawie miesięcznym opóźnieniem w stosunku do wersji amerykańskiej. Tak czy siak, tytuł zdecydowanie wart polecenia, według redakcyjnych kolegów godna konkurencja dla God of War III.

Jeśli ktoś jeszcze nie maił okazji zapoznać się z materiałami video z gry, to w pierwszym rzędzie polecam prezentację gameplayu, a potem recenzję G40sta (85%).

 

Podsumowanie zeszłego tygodnia

Na koniec tradycyjnie podsumowanie tego jak przyjęły się premiery w zeszłym tygodniu:

Fallout: New Vegas – Metascore 87 (Recenzja - "Hed" 84%)

Vanquish – Metascore 84

Rock
25 października 2010 - 11:40

Która z premier zapowiada się najciekawiej? (3)

Star Wars: The Force Unleashed II 42,2 %

Fable III 29,9 %

Rock Band 3 2 %

Castlevania: Lords of Shadow 25,9 %