Rock

rock around the game

najnowszepolecanepopularne

Chcesz czy nie MMO dopadnie Cię..

Sztuczna Inteligencja

Battlefield 3 Kampania - Rzut Okiem

Informacja skuteczna

NewNews - Guild Wars 2 (PvP)

Gamescom 2011 - Battlefield 3, Mass Effect 3, Modern Warfare 3 i samotna dwójeczka przy Borderlands 2

Chcesz czy nie MMO dopadnie Cię..

Jest kilka rzeczy, które robię z uporem maniaka. Jedną z takich jest moja nieustająca pisanina o tym, że prędzej czy później wszyscy gracze będą skazani na gry MMO (tutaj wstawcie okrzyk radości, albo jęk zawodu - zależy co Wam pasuje). Tę radosną filozofię sprzedawałem na GOLu w różnej formie od paru lat, taki też kierunek wskazuję poza publicznymi publikacjami, chociażby dla celów uczelnianych, projektowych i innych taki i owakich. Mamy rok 2012 i postanowiłem Was nakłonić do rzucenia okiem w kierunku kilku symptomów świadczących delikatnie o spełnianiu się mojej przepowiedni. 

czytaj dalejRock
28 lutego 2012 - 10:37

Sztuczna Inteligencja

Miałem dzisiaj ciekawy sen o wojnie. Nie pierwszy raz zresztą, ale jeśli śni mi się wojna, to przeważnie jest to starcie ludzkości z inną cywilizacją, albo ze sztuczną inteligencją. Tak było i tym razem. Akcja, jeśli mogę tak powiedzieć, toczyła się na gigantycznym lotniskowcu - to chyba najbardziej trafny opis tego co widziałem. Pokład statku był podzielony na dwie równe części, po jednej stali ludzie, po drugiej cyborgi kierowane sztuczną inteligencją, ale same w sobie stanowiące odrębne myślące jednostki.

Takich snów miewam sporo, ot pewnie konsekwencje ciągłego czytania pokręconej literatury science - fiction. Zakładam zatem, że u mnie "pod sufitem" wszystko gra i raczej rozważam przeróżne idee jakie z takiego snu wynikają, a nie własną dyskusyjną poczytalność.

czytaj dalejRock
9 lutego 2012 - 10:13

Battlefield 3 Kampania - Rzut Okiem

Przed Wami kilka moich pierwszych wrażeń po całonocnym ucztowaniu z Battlefield 3 - bez większych niespodzianek. Zgodnie z oczekiwaniami gra DICE sprawia bardzo dobre wrażenie. Kampania, jak było do przewidzenia, zdecydowanie korytarzowa, ale bez niekończącego się zalewu wrogów. Ot wybij przewidzianych przez misję przeciwników i przesuń się dalej. Szczęśliwie ten model został bardzo ładnie wzbogacony przez sensowne komentarze towarzyszy, sporo realizmu na polu walki, przyjemne efekty dźwiękowe i piekielnie widowiskowe skrypty.

czytaj dalejRock
27 października 2011 - 10:32

Informacja skuteczna

Nie jest specjalną tajemnicą, że pisemna forma informacji, szczególnie na rynku elektronicznej rozrywki,  zaczyna powoli przechodzić do lamusa. Nie jest to oczywiście moje odkrycie, na zachodzie jest cała masa ludzi bystrzejszych i bardziej zorientowanych ode mnie, którzy doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę i potrafią go skutecznie spieniężyć.

czytaj dalejRock
21 października 2011 - 09:24

NewNews - Guild Wars 2 (PvP)

ArenaNet - twórcy Guild Wars 2 bardzo długo kazali nam czekać na informacje o PvP. Teraz najważniejsze rzeczy zostały ujawnione w ramach gamescom i zapowiada się to wszystko bardzo przyjemnie.

czytaj dalejRock
19 sierpnia 2011 - 12:38

Gamescom 2011 - Battlefield 3, Mass Effect 3, Modern Warfare 3 i samotna dwójeczka przy Borderlands 2

Targi gamescom w pełnej krasie, a ja przebieram w prezentacjach jak w ulęgałkach. W tym roku jest zdecydowanie w czym wybierać. Co u mnie na topie? Battlefield 3, Call of Duty: Modern Warfare 3, Borderlands 2, Mass Effect 3 i Star Wars: The Old Republic. Smakowicie!

czytaj dalejRock
18 sierpnia 2011 - 13:20

Film tygodnia #1 (m.in. Minecraft, Gothic i Team Fortress 2)

Minecraft, Portal, Tribes, Gothic i Team Fortress 2, to tematyka moim zdaniem najlepszych amatorskich filmów o grach, jakie w tym tygodniu odnalazłem na polskim YouTube.  Ludzie, którzy takie filmy robią, nie są specjalnie popularni, a wiele ich materiałów znika w odmętach internetu. Zapraszam zatem do obejrzenia kilku bardzo ciekawych produkcji, a przy okazji do podzielenia się zdaniem na ich temat i przyłożenia ręki do wyboru najlepszego.

czytaj dalejRock
6 lipca 2011 - 16:32

NewNews 2011-06-27

W poszukiwaniu nowych sposobów prezentacji wiadomości ze świata gier, dobrnąłem do typowego przeglądu prasy. Rzućcie okiem i dajcie mi znać, czy ta forma przekazu jest ciekawsza niż przeglądy newsów, które robiłem wcześniej.

czytaj dalejRock
27 czerwca 2011 - 14:23

Współczesna ewolucja sieciowych strzelanin (3)

Od mojego ostatniego artykułu w tej serii minęły dwa miesiące, ale był to czas spędzony na uważnych obserwacjach. Te są diabelnie potrzebne, bo lata 2010-2012 będą chyba najważniejsze w ewolucji sieciowych strzelanin, a także samych gier komputerowych, czy sieci przeznaczonych do rozrywki. Skończyliśmy na APB: All Points Bulletin, teraz pora podjąć temat Hi-Rez Studios, a później Activision.

 

czytaj dalejRock
16 czerwca 2011 - 07:40

Przegląd Wiadomości - weekend 11-12.06.2011

Nad ostatecznym wyglądem newsowych przeglądów jeszcze muszę bez wątpienia popracować, a przede wszystkim nad jego rozmiarem. Zrobię to jednak stopniowo i małymi kroczkami. Tymczasem zapraszam do rzutu okiem na wiadomości z weekendu 11-12.06.2011.

czytaj dalejRock
13 czerwca 2011 - 09:49