Superman: Earth One - Rock - 5 stycznia 2011

Superman: Earth One

Dzisiejszy dzień będzie w moim wykonaniu mocno komiksowy. Tym razem chciałbym zwrócić Waszą uwagę na najnowszą odsłonę przygód Supermana, w wydaniu DC Comics z 2010 roku. Mowa tutaj o nowej serii Superman: Earth One, która na rynku amerykańskim zadebiutowała w zeszłym roku, a na europejskim powinna się pojawić lada moment.

Za scenariusz nowego komiksu odpowiedzialny jest Joseph Michael Straczynski (pisarz i producent TV, między innymi Babylon 5), a rysunkiem zajął się Shane Davis (narysował kilkanaście komiksów dla Marvela i dla DC).

Historia zapowiada się interesująco i rozpoczyna od pierwszej wizyty Clarka Kenta w Metropolis i poszukiwania pracy. Straszynski zwraca uwagę, że człowiek z tak niezwykłymi umiejętnościami byłby dobry w każdym zawodzie i od tego chciałby rozpocząć swoją opowieść. Dowiemy się również więcej o przeszłości rodzimej planety Supermana i powodach jej zniszczenia. Poznamy tych samych bohaterów drugoplanowych, którzy zaistnieli już wcześniej, ale nie będą to dokładnie te same osoby. Każda postać została odrobinę zmieniona, autorzy twierdzą, że ich postacie są wyraźniejsze niż dotychczas i nie będą tylko bladym tłem dla poczynań głównego bohatera.

Zapowiedzi jak zwykle ciekawe, ale i tak wszystko sprowadza się do tego, jak komiks zostanie opowiedziany i narysowany. Na uwagę zasługuje nowoczesny wizerunek Supermana. Złośliwi twierdzą, że nawiązuje on niestety do stylistyki Zmierzchu (tudzież przypomina nowego Dante z DMC), co jak na moje oko nie jest zbyt szczęśliwym pomysłem. A Wy jak uważacie? Poniższa galeria raczej tego nie potwierdza, chociaż przyznać trzeba, że okładka komiksu odrobinę tak.

Kiedy ziemska matka podarowała Clarkowi w prezencie strój bohatera, ten zapytał się czy nie brakuje tu maski, na to Martha Kent odpowiedziała: "When people see how powerful you are, all the things you can do, they're going to be terrified... unless they can see your face, and see there that you mean them no harm. The mask... is that what you're going to have to wear the rest of your life".

Rock
5 stycznia 2011 - 15:14
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
05.01.2011 16:46
Matekso
Matekso
96
Generał

czasy się nam zmieniają to i klasyczne gwiazdy komiksów DC Marvel się przeobrażają, drobny lifting i hardcorowy wygląd to próby uwspółcześniania superbohaterów do dzisiejszego stylu życia i bycia. Młodzież emoludki to i market jest w ich gusta celowany, tylko nie kosztem nas starszych niech im stworzą nowe postacie a ie bawią się w pięknego łabądzia i z Dantego zrobili emo-luda zaćpanego( podobno emo nie ćpają)

05.01.2011 17:14
kwiść
odpowiedz
kwiść
126
Generał

GRYOnline.plRedakcja

Ja osobiście bardzo lubie "refreshe" komiksowych serii. Nie oszukujmy się, wiele z nich było kiedyś skierowanych głównie do dzieciaków i często były strasznie infantyle. Teraz autorzy starają się opowiedzieć bardziej dojrzełe historie, poruszając ciekawe aspekty życia superbohatera. Czasami wychodzą im emoludki, ale lepsze to od wymyślania nowych superpsów, superżab czy miedzianogłowych ;)

05.01.2011 17:28
yasiu
odpowiedz
yasiu
195
Legend

gdyby nie zmiany, Superman i wielu innych superherosów nie doczekało by dzisiejszych czasów w tak dobrej formie :) Może mi się nie podobać wizualnie, ale pomysł dobry =]

Ja niestety Clarka mam chwilowo dość, całkiem niedawno skończyliśmy z żoną oglądać dziesięć sezonów Smallville :D

05.01.2011 17:43
Harry M
odpowiedz
Harry M
150
Master czaszka

Świetne odświeżenie świetnej marki

05.01.2011 18:49
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
100
Generał

yasiu---> Mam nadzieje że Smallville to takie twoje guilty pleasure.