Poniedziałek z premierami - Kinect Bond i Football Manager - Rock - 1 listopada 2010

Poniedziałek z premierami - Kinect, Bond i Football Manager

W kwestii premier obecny tydzień należy do tych skromniejszych, no chyba, że ktoś ma Xboksa 360 z podpiętym Kinectem. W nasze ręce trafiają bowiem cztery tytuły działające w oparciu o ten system. Co poza tym? Nowy Bond, miejmy nadzieję lepszy od poprzednika oraz Football Manager 2011.

 

Kinect

Microsoft zaoferuje nam cztery dosyć proste pozycje, ale pewnie dostarczające kupę zabawy. Na razie mamy tytuły dosyć schematyczne, a więc Kinect Joy Ride – wyścigi, Kinect Adventures – zestaw gier zręcznościowych,  Kinect Sports – wiadomo, oraz Kinectimals – dla najmłodszych posiadaczy Xboksa, którym znudziły się domowe zwierzaki i wolą tygrysa, tyle że w telewizorze.

O tytułach niewiele można powiedzieć, ale dlatego, że właściwie niewiele warto mówić. To bardzo proste gierki i mini-gierki, które dadzą jednak pewien pogląd na to, jak sprzedała się akcja marketingowa Microsoftu związana z Kinectem, która notabene kosztowała masę kasy.

 

James Bond 007: Blood Stone

Z każdym Bondem w wersji elektronicznej pojawia się nadzieja, że być może wreszcie trafi się produkcja, godna konkurować z najlepszymi grami akcji. Nie inaczej jest i tym razem, agent 007 ma przecież cholerny potencjał, który można doskonale wykorzystać w grze komputerowej. Poprzedni Quantum of Solace zdecydowanie zawiódł, stawiając Bonda na półkę z przeciętniakami. Blood Stone, w którego będziemy mogli zagrać w tym tygodniu, prezentuje się naprawdę bardzo przyzwoicie. Miejmy nadzieję, że nie są to tylko pozory, poparte świetnymi trailerami.

Filmik prezentujący walkę w James Bond 007: Blood Stone, oraz zapowiedź.

 

Football Manager 2011

Na koniec jeszcze Football Manager. Marka wiekowa i doskonale znana, której największą bolączką jest jednak pewna powtarzalność. Mimo zmian interfejsu, rozbudowy starych elementów gry, poprawy grafiki itd. cały czas mamy do czynienia z tym samym - dobrym, ale niespecjalnie nowatorskim menedżerem. Nie sadzę, żeby w tym roku miało się to zmienić. Nie znaczy to oczywiście, że fani nie będą zadowoleni, to przecież stara dobrze znana marka. Pytanie tylko czy wiernych fanów dzięki niej przybędzie, czy ubędzie?

Beta test gry: Football Manager 2011

 

Podsumowanie zeszłego tygodnia

Mieliśmy cztery tytuły, rzućmy okiem jak przyjęli je recenzenci:

Star Wars: The Force Unleashed II – Metascore 67 (Recenzja - "g40st" 55%)

Fable III – Metascore  81 (Recenzja - "g40st" 75%)

Rock Band 3 – Metascore 93

Castlevania: Lords of Shadow - Metascore 84 (Recenzja - "g40st" 85%)

Rock
1 listopada 2010 - 10:46