„Znajdź 7 wspólnych elementów” – Music Master: Chopin vs Rock Band i Guitar Hero - Olek - 12 listopada 2010

„Znajdź 7 wspólnych elementów” – Music Master: Chopin vs Rock Band i Guitar Hero

Dzisiaj na sklepowych półkach swoją premierę miała mieć debiutancka gra studia Bloober Team. Audiofile ustawiający się od kilku dni w kolejkach pod punktami sprzedaży Music Master: Chopin nie kryli rozgoryczenia, gdy okazało się, że na grę muszą jeszcze poczekać i to co najmniej tydzień. Miłośników muzyki Fryderyka Chopina w klasycznym, popowym lub rockowym wydaniu oraz wszystkich podatników, którzy zrzucili się na to dzieło zapraszam do zabawy w „Znajdź 7 wspólnych elementów łączących Music Master: Chopin z innymi muzycznymi grami”.

O tym, że ekipa Bloober Team zamierza konkurować ze studiami Harmonix i NeversoftEntertainment wiemy od dawna. Polski deweloper otwarcie przyznaje zresztą, że inspiracje czerpał z takich serii jak Guitar Hero i Rock Band. To niestety nasuwa pytanie, czy aby nie posunięto się zbyt daleko. Jak bardzo odbiega Music Master: Chopin od konkurencji?

Na szczęście, wygląda na to, że skandal z "plagiatem" nikomu nie grozi. Dla lepszego zobrazowania różnic proponuję zabawę w „Znajdź 7 wspólnych elementów łączących Music Master: Chopin z innymi muzycznymi grami”.

Nagrody nie są obligatoryjne. Myślę jednak, że osoby, które znajdą owe 7 zapożyczeń śmiało mogą ubiegać się w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zwrot przypadającej na nich dotacji udzielonej na produkcję tego dzieła.

Inspiracja - Rock Band 2 (Harmonix), rezultat - Music Master: Chopin (Bloober Team)

Inspiracja - Rock Band 3 (Harmonix), rezultat - Music Master: Chopin (Bloober Team)

Inspiracja - Guitar Hero 5 (Neversoft Entertainment), rezultat - Music Master: Chopin (Bloober Team)

Inspiracja - Guitar Hero: Warriors of Rock (Neversoft Entertainment), rezultat – Music Master: Chopin (Bloober Team)

Olek
12 listopada 2010 - 15:33

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.11.2010 16:06
Harry M
😁
Harry M
138
Master czaszka

MM: Chopin mnie rozwala

12.11.2010 16:30
odpowiedz
SlimShady22022
19
Legionista

Gra gorsza od TV Superstars??

12.11.2010 17:14
Scott P.
odpowiedz
Scott P.
97
Generał

Skandal z plagiatem groziłby Bloober Team gdyby ta ich mega produkcja odniosłaby jakiś sukces. Czyżby zmiana premiery wiązała się ze zbliżającym się Św. Mikołajem. I chęcią zarobienia na niezorientowanych w branży rodzicach. Którzy pójdą do sklepu z zamiarem kupna popularnej gry muzycznej (Guitar Hero, Rock Band). Zobaczą jej cenę, zrobią oczy jak 5 złoty na jej widok i poproszą sprzedawcę o substytut. Takim to sposobem dzieci zamiast Guitar Hero albo Rock Band dostaną Music Master: Chopin, a studio Bloober Team zwróci sobie koszty produkcji.

12.11.2010 18:11
li_s
odpowiedz
li_s
20
Konsul

Marna kopia Guitar Hero.....