„Znajdź 7 wspólnych elementów” – Music Master: Chopin vs Rock Band i Guitar Hero - Olek - 12 listopada 2010

„Znajdź 7 wspólnych elementów” – Music Master: Chopin vs Rock Band i Guitar Hero

Dzisiaj na sklepowych półkach swoją premierę miała mieć debiutancka gra studia Bloober Team. Audiofile ustawiający się od kilku dni w kolejkach pod punktami sprzedaży Music Master: Chopin nie kryli rozgoryczenia, gdy okazało się, że na grę muszą jeszcze poczekać i to co najmniej tydzień. Miłośników muzyki Fryderyka Chopina w klasycznym, popowym lub rockowym wydaniu oraz wszystkich podatników, którzy zrzucili się na to dzieło zapraszam do zabawy w „Znajdź 7 wspólnych elementów łączących Music Master: Chopin z innymi muzycznymi grami”.

O tym, że ekipa Bloober Team zamierza konkurować ze studiami Harmonix i NeversoftEntertainment wiemy od dawna. Polski deweloper otwarcie przyznaje zresztą, że inspiracje czerpał z takich serii jak Guitar Hero i Rock Band. To niestety nasuwa pytanie, czy aby nie posunięto się zbyt daleko. Jak bardzo odbiega Music Master: Chopin od konkurencji?

Na szczęście, wygląda na to, że skandal z "plagiatem" nikomu nie grozi. Dla lepszego zobrazowania różnic proponuję zabawę w „Znajdź 7 wspólnych elementów łączących Music Master: Chopin z innymi muzycznymi grami”.

Nagrody nie są obligatoryjne. Myślę jednak, że osoby, które znajdą owe 7 zapożyczeń śmiało mogą ubiegać się w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zwrot przypadającej na nich dotacji udzielonej na produkcję tego dzieła.

Inspiracja - Rock Band 2 (Harmonix), rezultat - Music Master: Chopin (Bloober Team)

Inspiracja - Rock Band 3 (Harmonix), rezultat - Music Master: Chopin (Bloober Team)

Inspiracja - Guitar Hero 5 (Neversoft Entertainment), rezultat - Music Master: Chopin (Bloober Team)

Inspiracja - Guitar Hero: Warriors of Rock (Neversoft Entertainment), rezultat – Music Master: Chopin (Bloober Team)

Olek
12 listopada 2010 - 15:33