Touch Mouse – mysz a'la Kinekt? - ROJO - 12 stycznia 2011

Touch Mouse – mysz a'la Kinekt?

W tym roku Microsoft planuje wprowadzić do sprzedaży odpowiedź na Magic Mouse Apple'a – myszkę o nazwie Touch Mouse. Multidotykowe urządzenie, które można kontrolować gestami! Gryzoń typu Kinekt? Zobaczcie go w akcji!

Premiera mychy planowana jest na czerwiec tego roku. Touch Mouse będzie następczynią modelu Arc Touch (MS, 2010) i Magic Mouse (Apple, 2009). Kontrola nowego urządzenia polegać będzie zarówno na zwykłych dotknięciach (jak klawiatury dotykowe w telefonach komórkowych), jak i na wykonywaniu gestów trzema palcami. Będziemy więc mogli np. przewijać strony machając palcem wzdłuż środkowego miejsca mychy, imitującego rolkę. Pytanie tylko czy brak „odgłosu i uczucia prawdziwego kliknięcia” będzie satysfakcjonujące? Touch Mouse pracować będzie w technologii 2,4 GHz. Będzie bezprzewodowa i laserowa. Skorzysta również ze znanej technologii BlueTrack, pozwalającej urządzeniu na pracę na każdej powierzchni. Przewidywana cena nowego dzieła firmy z Redmond to 80 dolarów (ok. 250 zł). „Kinektową” mychę możecie obejrzeć w akcji poniżej:

Ja osobiście jakoś tego w grach nie widzę. Muszę słyszeć i przede wszystkim - czuć, że klikam (czyli strzelam lub sieczę). Jakie jest Wasze zdanie?

CES 2011:

Beczka piwa komputerem? Czyli przyjemne z pożytecznym :)

Touch Mouse - mysz a'la Kinekt?

Koniec piractwa w HD?

ROJO
12 stycznia 2011 - 09:02

Czy jesteś entuzjastą technologii dotykowej?

Tak, mam np. telefon z klawiaturą dotykową 40,5 %

Nie, pod tym względem jestem tradycjonalistą 53,2 %

Nie mam zdania na ten temat 6,3 %