Jeremy Soule twórcą muzyki do gry The Elder Scrolls V: Skyrim - UV - 17 stycznia 2011

Jeremy Soule twórcą muzyki do gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Trudno mówić tu o zaskoczeniu, bo chyba nikt nie wyobrażał sobie, żeby mogło być inaczej. Przedstawiciel firmy Bethesda Softworks oficjalnie potwierdził, że Jeremy Soule – jeden z najbardziej znanych kompozytorów muzyki do gier komputerowych – jest autorem ścieżki dźwiękowej do piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls.

Udział artysty w pracach nad gry zapowiedział Mark Lampert, pełniący w projekcie Skyrim funkcję reżysera dźwięku. Przy okazji producent zaprezentował roboczą wersję nowego motywu przewodniego, który opiera się na doskonale znanej fanom serii melodii. Nagrania można przesłuchać za pośrednictwem jednego z materiałów video, udostępnionych na stronie internetowej magazynu Game Informer. Muzyce Soule’a został poświęcony ostatni, czwarty filmik.

Zainteresowanych dźwiękiem w The Elder Scrolls V: Skyrim polecam zaznajomić się z wszystkimi umieszczonymi na tej stronie filmami. Lampert porusza bardzo ciekawe kwestie dotyczące warstwy audio, a wisienką na torcie są nowe nagrania, w których brał udział znany aktor Max von Sydow.

UV
17 stycznia 2011 - 21:29