Szachy dla prawdziwych fanów - Brucevsky - 12 lutego 2011

Szachy dla prawdziwych fanów

Gry planszowe, mimo sporej ilości miłośników na całym świecie, nie są tak popularne jak gry komputerowe. Nie interesujemy się nimi w taki sposób jak nowymi hitami wydawanymi przez EA lub Activision. Nie ma tylu specjalistycznych czasopism i portali opisujących wydarzenia z rynku gier planszowych. Przez to mijają nas też takie ciekawostki jak szachy na popularnych licencjach filmowych.

Przypadkowo udało mnie się trafić na ciekawy artykuł, w którym autor odnalazł i pokazał efektownie zmodyfikowane szachy. Dzięki zacięciu twórców i pomysłowości udało się stworzyć gry w uniwersach Obcego, He-Mana, Alicji w Krainie Czarów czy oczywiście nieśmiertelnych Gwiezdnych Wojen. Wygląda to wszystko niesamowicie intrygująco i tylko zachęca do zakupu. Niestety, według moich informacji, cena około 1200zł i dość ograniczona liczba egzemplarzy (Aliens vs Predator wydano w liczbie 3000-5000 sztuk, w zależności od źródeł) zmuszają do odłożenia planów na dalekie „później”. Ale sam pomysł wart jest pochwalenia i pokazania jak największej liczbie osób. Dlatego też poniżej znajdziecie przykładowe zdjęcia prezentujące wygląd szachownic, na których kosmiczni Marines ścierają się z Obcymi, bohaterowie He-Mana walczą ze złem, a jasna strona mocy spotyka się z ciemną.

Aż chciałoby się rozwinąć ten pomysł o szachy w uniwersach z gier. Final Fantasy? Fallout? Heroes of Might and Magic? Jakieś inne pomysły?

W związku ze znaleziskiem pytanie do użytkowników gameplay.pl, gracie w gry planszowe, w szachy? Jaką grę wideo przenieślibyście chętnie na szachownicę?

Brucevsky
12 lutego 2011 - 09:56