Partnerki Snake’a - kobiety z Metal Gear Solid na cosplayach - Brucevsky - 19 października 2013

Partnerki Snake’a - kobiety z Metal Gear Solid na cosplayach

Źródło: haku666.deviantart.com

Kilka tygodni temu okazało się, że Hideo Kojima osobiście dba o to, by bohaterki Metal Gear Solid: The Phantom Pain były seksowne i potrafiły zaskarbić sobie sympatię graczy. Snake kolejny raz spotka więc na swojej drodze świadome swoich fizycznych atutów, potrafiące kokietować, a i też nie zawsze subtelnie podkreślające swoje walory kobiety. Nie będzie to jednak pierwszy przypadek, gdy w serii zagoszczą wyjątkowe przedstawicielki płci pięknej. Dla wielu cosplayerek będzie to kolejna okazja, by wcielić się w ciekawe postacie. Warto jednak wcześniej przypomnieć sobie inne znane bohaterki serii i zerknąć na próbujące je odwzorować dziewczyny z różnych części świata.

Meryl Silverburgh

Zaczynamy od jednej z chyba najważniejszych kobiet, które kojarzą się z serią Metal Gear Solid, Meryl  Silverburgh. Akurat w jej przypadku twórcy postawili na atuty i cechy nieco inne od tych powszechnie uważanych za seksowne, choć znowu pewnie niejeden gracz spędził godziny, obserwując Meryl ćwiczącą w swojej celi w samej bieliźnie na Shadow Moses. Uznajmy jednak, że Meryl to przede wszystkim silny charakter i duch walki uzupełniony nieprzeciętną urodą. Dla fanek serii i cosplayerek to wystarczające powody, by zacząć ją udawać.

http://www.cosplay.com/costume/230440/
http://www.cosplay.com/costume/361051/

Sniper Wolf

Nie zawsze Snake ma szczęście, by piękna i zabójcza dama stała po jego stronie barykady. W Metal Gear Solid heros musiał więc stawić czoła jednemu z najlepszych snajperów w historii, Sniper Wolf. Mająca kurdyjskie korzenie, blondwłosa, niebioskooka i ledwie dwudziestoletnia piękność zapisała się w pamięci setek tysięcy graczy na całym świecie. Znalazła też swoje naśladowczynie wśród cosplayerek, które podjęły się trudów odtworzenia jej stroju i wyglądu.

http://www.cosplay.com/costume/443104/
http://www.cosplay.com/costume/264757/

The Boss

Mentorka Naked Snake’a, kobieta wierna swoim ideałom, znakomicie wyszkolona, piekielnie inteligentna i zarazem piękna. Gracze poznali ją po raz pierwszy podczas operacji „Virtuous Mission” w Tselinoyarsku, gdy była już ponad czterdziestoletnią weteranką. Postać niezwykle ważna dla całej historii serii Metal Gear Solid, a zarazem wdzięczny temat dla cosplayerek z całego świata.

http://www.cosplay.com/costume/426396/
http://www.cosplay.com/costume/43380/

Fortune

Czarnoskóra członkini formacji Dead Cell, która dzięki swoim umiejętnościom i cechom zyskała sobie przydomek „Lady Luck”. Snake miał okazję spotkać się z nią kilkukrotnie podczas misji na Big Shell, a o jej niezwykłych zdolnościach przekonał się także jakże uwielbiany przed laty Raiden. Nie jest to może jedna z najbardziej znanych postaci w uniwersum, ale i tak ma zacne grono naśladowczyń, które podejmują ryzyko odtworzenia jej „skomplikowanego” stroju.

http://www.cosplay.com/costume/308671/
http://www.cosplay.com/costume/62984/

Amanda

Urodzona w Nikaragui Amanda Valenciano Libre towarzyszyła Snake’owi podczas wydarzeń związanych z Peace Walkerem. To kolejna przedstawicielka płci pięknej, która swoją postawą stara się zaprzeczać stereotypowi „słabszej płci”. Przywódczyni Sandinista National Liberation Front potrafi dobrze posługiwać się bronią, ma charyzmę i nie brakuje jej odwagi. Może i dlatego cosplayerki z taką chęcią się w nią wcielają.

http://www.cosplay.com/costume/286597/
http://www.cosplay.com/costume/398317/

Strangelove

Urodzona pod koniec lat trzydziestych specjalistka od sztucznej inteligencji, była pracowniczka NASA oraz m.in. ARPA, jest jedną z postaci, które na swojej drodze spotyka Snake w Peace Walkerze. Obdarzona niezwykłą inteligencją, a i specyficznym charakterem oraz stylem bycia, pani naukowiec łatwo zapisuje się w pamięci. Nie sposób nie docenić też jej znakomitego brytyjskiego akcentu, który sprawia, że albo słucha się jej z przyjemnością, albo ma dosyć po kilku pierwszych zdaniach. Cosplayerkom pozostaje odtwarzanie jej wyglądu i ewentualne próby naśladowania „specyficznych” zachowań.

http://www.cosplay.com/costume/426754/
http://www.cosplay.com/costume/420419/

Eva

Kolejna postać ważna dla fabuły całej serii i kolejna piękność, z którą miał do czynienia późniejszy Big Boss. Urodzona w 1936 roku kolejna blondynka o niebieskich oczach odegrała ważną rolę w życiu Snake’a i dała się poznać graczom m.in. podczas operacji „Snake Eater”.  To kolejna kobieta z serii, którą łączy w sobie seksapil, odwagę i niezwykłą inteligencję. Atuty godne występu u boku Naked Snake’a i wystarczające dla cosplayerek.

http://www.cosplay.com/costume/450310/
http://www.cosplay.com/costume/421774/

Paz Ortega Andrade

W ramach bonusu nastoletnia Paz, zamieszana w incydent związany z Peace Walkerem następna blondynka o niebieskich oczach, którą na swojej drodze spotkał Snake. Wielbiąca pokój uczennica stanowiła dla Snake'a kopalnię wiedzy o Kostaryce. Poza tym wystąpiła też w grze w jeszcze jednej, kontrowersyjnej, "roli"...

http://zh-hant.worldcosplay.net/photo/190433/

Źródła:
cosplay.com
zh-hant.worldcosplay.net
blog.livedoor.jp
metalgear.wikia.com

Brucevsky
19 października 2013 - 10:49

Najlepiej na cosplayach wypada

Meryl 19,3 %

Sniper Wolf 55,4 %

The Boss 1,2 %

Fortune 2,4 %

Amanda 0 %

Eva 13,3 %

Strangelove 1,2 %

Paz 7,2 %