Profesor Gabe Newell naucza - Kono - 19 lutego 2011

Profesor Gabe Newell naucza

Weekend się rozpoczął, ale nauki nigdy za wiele. Zwłaszcza, gdy wykładowcą jest Gabe Newell – współzałożyciel i dyrektor zarządzający Valve Software (obecna wartość tej firmy może wynosić nawet 4 mld dolarów). Uczniowie Tippecanoe Valley High School podczas lekcji dotyczącej marketingu sportu i rozrywki mogli zadawać mu pytania, a także dowiedzieli się kilku naprawdę ciekawych rzeczy o biznesie (nie tylko growym).

Co ma wspólnego Team Fortress 2 z NFL? Co to jest „heat map”? Jak daleko może posunąć się firma wydająca kolejne płatne DLC, dojąc tym samym swoich klientów? Dlaczego sprzedaż online jest lepsza od tej tradycyjnej? Skąd 14 latek wie więcej o biznesie niż spec od marketingu z wielkiej firmy? Dlaczego fajni i mili ludzie powinni dostawać gry za darmo, a trolle powinny nie tylko za nie płacić, ale też dodatkowo oglądać głupie reklamy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w umieszczonym poniżej filmiku, do którego obejrzenia gorąco zachęcam.

PS. Znajomość angielskiego będzie bardzo przydatna.

Kono
19 lutego 2011 - 10:01
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.02.2011 10:39
Harry M
Harry M
149
Master czaszka

Fajna lekcja

19.02.2011 12:40
Zdenio
odpowiedz
Zdenio
99
Generał

Nie jestem patriotą, cholernie zazdroszczę takich szkół wyższych... :P Ciekawe kwestie poruszono. Newell fajnie wytłumaczył po co urządza się takie mega-obniżki na Steam, to aż zaskakujące... Albo to o zachowaniach klientów... Cholera, miałem niby zajęcia z marketingu, ale więcej dowiaduje się z wywiadu z YouTube'a :F

Dzięki za wstawienie go tutaj.

19.02.2011 12:52
przeszczep21
odpowiedz
przeszczep21
22
Pretorianin

W końcówce trochę szkolne radio zagłusza :) ale wykład ciekawy. Nie wiedziałem że Gabe Newell nie ukończył szkoły (kolejny milioner bez dyplomu) Jak bym był na miejscu tych młodzieńców to zadał bym pytanie o HL 3

19.02.2011 13:23
Orlando
👍
odpowiedz
Orlando
42
Smile Smile Smile

Świetnie się go słucha.

19.02.2011 15:50
GaidenNinja
odpowiedz
GaidenNinja
5
Generał

Król całej branży growej.

20.02.2011 00:31
odpowiedz
Coeniasty
1
Junior

Kono? ;o Myślałem, że przechodząc do serwisu typu GOL popracujesz chociaż odrobinę nad poprawnością językową. Widzę natomiast, że nadal na bakier jesteś nie tylko z ortografią, ale również z pisaniem zrozumiałych zdań.

Żeby nie być gołosłownym:
Jak daleko może posunąć się firma wydająca kolejne płatne DLC dojąc tym samym swoich klientów? - brakuje przecinka.

Zwłaszcza, gdy wykładowcą jest Gabe Newell – współzałożyciel i dyrektor zarządzający Valve Software – firmy, której obecna wartość może wynosić nawet 4 mld dolarów. - zdanie tak sformułowane oznacza, że Gabe Newell jest firmą wartą nawet 4 mld! Rozumiem, że jest to człowiek słusznej masy, ale żeby zaraz mówić o nim w ten sposób?

Już nawet nie patrzę dalej...

PS. Tak - specjalnie dla Ciebie się zarejestrowałem.

20.02.2011 09:15
Kono.86
odpowiedz
Kono.86
27
Pretorianin

Dzięki za uwagi - zawsze są przydatne. Oczywiście zdania poprawiłem.
Tylko mam pytanie: Jak to "przechodząc do GOLa"? Czy my się skądś znamy? Szczerze mówiąc nie pamiętam Twojej ksywki, a wygląda to tak jakbyś żywił do mnie jakąś urazę.
Będę wdzięczny za oświecenie :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze