Premiera odświeżonej wersji gry King's Quest III dziś w nocy! - UV - 23 lutego 2011

Premiera odświeżonej wersji gry King's Quest III dziś w nocy!

Zgodnie z obietnicą daną pod koniec ubiegłego miesiąca, niezależne studio AGD Interactive opublikuje w Internecie odświeżoną wersję gry King’s Quest III: To Heir is Human z 1986 roku. Klasyczna przygodówka firmy Sierra On-Line doczeka się nie tylko nowej oprawy audiowizualnej i zmodyfikowanego interfejsu użytkownika, ale również wielu innych usprawnień, związanych już bezpośrednio z samą rozgrywką. Premiera gry dziś w nocy.

Fanowski remake powstawał blisko dziewięć lat. Jego autorzy pracowali nad nim w wolnych chwilach, starając się utrzymać projekt w ścisłej tajemnicy. Jak się okazało, była to decyzja słuszna – od pierwszej zapowiedzi gry minęło tak dużo czasu, że większość zainteresowanych fanów zdołała zapomnieć, że nowa wersja trzeciego King’s Questa w ogóle powstaje i przestała niepokoić twórców zbędnymi pytaniami.

Tak jak zapowiadano, King’s Quest III: Redux nie doczekał się jedynie usprawnionej grafiki i zmienionego interfejsu (przypomnijmy, że w oryginale komendy wpisywało się ręcznie, o systemie point-and-click nikt wtedy nie słyszał). Autorzy popracowali nad wieloma innymi elementami i znacznie usprawnili grę pod kątem wątków pobocznych i dialogów. Wszystkie kwestie w King’s Quest III: Redux są mówione, a soundtrack dorobił się wielu nieznanych wcześniej utworów. Prawda że brzmi wybornie?

Tak%20prezentuje%20si%u0119%20nowa%20wersja%20gry.
Tak prezentuje się nowa wersja gry.

Grę będzie można pobrać już za kilka godzin z oficjalnej strony studia - oczywiście całkowicie za darmo. Większy tekst na jej temat pojawi się na łamach mojego bloga już wkrótce.

UV
23 lutego 2011 - 20:03