Gra muzyka #6 - Silent Hill Dragon Age II - UV - 4 kwietnia 2011

Gra muzyka #6 - Silent Hill, Dragon Age II

Gra muzyka to zbiór wiadomości dotyczących muzyki z gier komputerowych, które z różnych względów nie doczekały się większego artykułu na łamach mojego bloga. Cykl ukazuje się raz w tygodniu, o ile dzieje się coś ciekawego - ostatnio zrobiłem przymusową przerwę, bo po prawdzie nie było o czym pisać. W dzisiejszym, zaległym odcinku przeczytacie o finiszu aukcji, w której do sprzedania jest gitara związana z serią Silent Hill, a także o rychłej premierze drugiego soundtracku z gry Dragon Age II.

Drugi soundtrack z Dragon Age II w przyszłym tygodniu

12 kwietnia do sprzedaży trafi kolejna porcja muzyki z gry Dragon Age II, za powstanie której odpowiada znany kompozytor Inon Zur. Koncern Electronic Arts sprzedaje soundtrack ze swojego ostatniego erpega na raty – pierwsza część trafiła do internetowych sklepów równo z premierą gry, druga ukaże się za tydzień we wtorek, natomiast trzecia i ostatnia 10 maja.

Drugi krążek nosi tytuł The Darker Side i zawiera dziesięć „nowych” kawałków. Całość trwa trzydzieści minut, dokładnie tyle samo co poprzedni album. Próbek można posłuchać w sklepie internetowym Amazon, a konkretnie tutaj.

Lista utworów przedstawia się następująco:

  1. Dark Dawn (3:24)
  2. Blightlands (2:07)
  3. Innocent Blood (2:37)
  4. Bone Pit Battle (2:08)
  5. Enter Deep Roads (4:18)
  6. Cavern Combat (2:07)
  7. Forever War (3:09)
  8. Deep Roads Battle (2:07)
  9. Journey to Deep Fear (2:55)
  10. Kirkwall Arrival (5:13)

Gitara z Silent Hill prawie sprzedana

Jeszcze przez kilkanaście godzin można licytować gitarę Yamaha APX-15 FM, którą na aukcji wystawił Akira Yamaoka - autor muzyki do kilku gier z cyklu Silent Hill. Pieniądze ze sprzedaży unikatowego instrument zasilą konto fundacji Play for Japan, zajmującej się pomocą ofiarom tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w Kraju Kwitnącej Wiśni. Aktualna cena to 4000 dolarów, więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie w tym miejscu.

UV
4 kwietnia 2011 - 18:03