Muzyka z gry Wiedźmin 2 na płycie i na żywo - UV - 4 maja 2011

Muzyka z gry Wiedźmin 2 na płycie i na żywo

Krzysztof Wierzynkiewicz – utalentowany polski artysta, którego próbkę twórczości mogliśmy niedawno usłyszeć za sprawą Bulletstorma (płyta do ściągnięcia za darmo tutaj)  – zdradził mi dziś kilka interesujących informacji na temat soundtracku do drugiego Wiedźmina. Jak się już zapewne doskonale orientujecie, to właśnie Krzysiek jest współtwórcą muzyki do kolejnych przygód Geralta. Drugim człowiekiem odpowiedzialnym za powstanie ścieżki dźwiękowej do Zabójców królów jest oczywiście Adam Skorupa. Paweł Błaszczak – autor kilkunastu utworów z „jedynki”, nie brał udziału w powstawaniu nowej gry, bo obecnie jest mocno związany z wrocławskim Techlandem, gdzie zajmuje się nową odsłoną cyklu Call of Juarez oraz Dead Island

Oddajmy głos Krzyśkowi: „Soundtrack z Wiedźmina 2 składać się będzie z 23 utworów skomponowanych przeze mnie i Adama Skorupę. Są to wyselekcjonowane kawałki, które oczywiście znajdują się w grze. Ścieżka dźwiękowa podąża drogą wyznaczoną przez pierwowzór, ale jest to muzyka momentami zgoła inna, z zupełnie nowymi motywami. Wynika to z atmosfery oraz fabuły drugiej części gry. Oczywiście nie zabraknie nawiązań do tematu przewodniego "jedynki" oraz słowiańskiego-mrocznego wiedźmińskiego klimatu. Płyta będzie dostępny zarówno w wersji standardowej jak i kolekcjonerskiej. Przy zakupie gry elektronicznymi kanałami dystrybucji, soundtrack będzie w wysokiej jakości formacie mp3.”

Skoro o Wiedźminie 2 mowa, warto przypomnieć, że już 20 maja o godz. 19.30 będzie można posłuchać na żywo muzyki z tej gry na żywo! Koncert odbędzie się w krakowskiej hali ocynkowni ArcelorMittal Poland w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. W trakcie imprezy zagrana zostanie suita skomponowana przez Adama i Krzysztofa. „Będą to utwory z gry specjalnie przez nas zaaranżowane na pełną orkiestrę i chór. Natomiast 21 maja o godz. 13:30 zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przy ulicy Marii Konopnickiej 26 w Krakowie, na otwarte spotkanie "Gry Komputerowe - Rozmowa wokół Wiedźmina 2" gdzie będzie można porozmawiać z nami i Tomkiem Gopem z CD Projekt Red. Serdecznie zapraszamy!”

Wszyscy zainteresowani muzyką z Wiedźmina 2 powinni też zajrzeć w najbliższych dniach na zaprzyjaźniony serwis gamemusic.pl, gdzie już wkrótce pojawi się obszerny wywiad z Adamem Skorupą i Krzysztofem Wierzynkiewiczem.

UV
4 maja 2011 - 20:12