Czarno-biały kryminał w kolorze - L.A. Noire - Rock - 17 maja 2011

Czarno-biały kryminał w kolorze - L.A. Noire

Wiedźmin tu, Wiedźmin tam, ale nie u mnie. Ja będę konsekwentny i w grę zaopatrzę się dopiero, za jakiś czas. Czym się zatem zajmuję? Ano testami Brinka i rzucaniem smutnych spojrzeń w kierunku zbliżającej się premiery L.A. Noire. W tą ostatnią raczej nie pogram, bo cierpię na chroniczny brak konsoli, co nie przeszkadza mi przeglądać materiałów prasowych i wybierać z nich co ciekawsze informacje.

Uwielbiam kryminały z lat 40-stych, a L.A. Noire idealnie wprost wpisuje się w te klimaty. Czarna Dalia, Nietykalni, czy Tajemnice Los Angeles należą do moich topowych filmów, mimo że ich akcja nie zawsze jest umiejscowiona dokładnie w tym okresie.  To co wymienione tytuły łączy, to fantastyczna atmosfera, której przypuszczam, będą już niedługo mogli doświadczyć gracze. Mi pozostaje jedynie słuchanie relacji, czytanie recenzji i oglądanie filmów, które zaczynają się już powoli sączyć do sieci.

Gdyby mnie ktoś pytał czym tak jestem zachwycony, to odpowiedź będzie chyba przewidywalna. Otóż niesamowitą mimiką twarzy bohaterów, ale nie tylko z powodów czysto estetycznych, ani też nie dla tego, że wykorzystamy dobrodziejstwa tej technologii podczas śledztw i przesłuchań. Mnie mianowicie zachwyca filmowość całego dzieła. To, że aktorzy zagrają dla nas w grze nie tylko głosem, ale też pełną ekspresją twarzy.

Możecie mi zarzucić, że przesadzam, ale pal licho. Film i gra, to moje ulubione dziedziny rozrywki i wątpię, żeby kiedykolwiek wcześniej, ktoś miał większą szansę na zbliżenie ich na tak dużą skalę jak deweloperzy ze studia Team Bondi. Trzymam kciuki nie tylko za powodzenie tego działa, ale także za jego sukces na tyle wielki, by używanie technologii zastosowanej w L.A. Noire stało się dla konkurencji koniecznością.

Trudno się dziwić, że w Polsce tak bardzo skupiamy się na drugiej części Wiedźmina, ale uwaga, może nam koło nosa przejść prawdziwa rewolucja.

Tak czy siak, w ramach rekompensowania sobie niemożliwych do spełnienia pragnień pracuję w wolnych chwilach nad filmami zapowiadającymi grę. Zapraszam zatem na najnowszy o karierze Cole Phelps'a w szeregach policji Los Angeles.

W ramach relaksu możecie też rzucić okiem na krótką instrukcję parkour’a w Brinku: 

Rock
17 maja 2011 - 21:14

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.05.2011 22:06
zanonimizowany639270
31
Generał

Rock a jak sprawdza się taki parkour w multi ? Korzystają z tego ludzie czy tworzy się raczej taka walka pozycyjna. Bo jak by nie patrzeć ten element strasznie twórcy zachwalali i ciekawy jestem jak to w praktyce wyszło.

17.05.2011 22:13
Rock Alone
odpowiedz
Rock Alone
39
Konsul

Wygląda to coraz lepiej. Parkur po pierwsze pozwala zachować spora dynamikę walki, ale też umożliwia docieranie do pozornie niedostępnych miejsc. Można go też wykorzystać bezpośrednio w walce, wślizg prosto w przeciwnika, odrzuca go do tylu. Jest ta, dużo fajnych, ciekawych patentów.

17.05.2011 22:34
odpowiedz
zcaalock
98
Pretorianin

wie ktoś może czy LA Noire będzie w wersji pl?

17.05.2011 23:13
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
97
Generał

Niczym Cole Phelps przyjrzałem się sprawie negatywnych ocen pod Twoimi filmikami na YouTube. Po dogłębnej analizie stwierdzam, że wina w 1% leży niestety po Twojej stronie.
Minusy (więcej niż jeden) pojawiły się tylko pod, filmikami które zatytułowałeś po angielsku. Osoba mówiąca w tym języku mogła spodziewać się, że filmik będzie po angielsku albo przynajmniej będą napisy. Do tego twój Nick też nie zdradza, że jesteś z Polski (może warto go zmienić na coś swojskiego np. Wierzbowski).
PS. Skoro uwielbiasz kryminały z lat 40-stych to polecam Ci Chinatown.

18.05.2011 05:47
odpowiedz
MrFrost
78
Pretorianin

Pograłem w L.A. Noire przez godzinkę i muszę powiedzieć, że klimat jest genialny.Lata 40ste "wylewają się" z ekranu całymi wiadrami.Do tego genialne historie kryminalne.Gameplay przypmina skrzyżowanie GTAIV(jazda samochodem i strzelanie) z Heavy Rain (narracja i prowadzenie fabuły) Polecam, bo jest to eksperyment gatunkowy i trzeba zaznaczyć,że bardzo udany.

18.05.2011 13:07
Harry M
odpowiedz
Harry M
138
Master czaszka

Super gra z L.A. Noire a poradnik do brink super - Parkour świetny.

18.05.2011 13:23
👍
odpowiedz
koobon
82
Legend

"Twoje zamówienie jest gotowe do odbioru"
Żegnaj rzeczywistości, witaj Miasto Aniołów.

18.05.2011 13:25
Kreek
odpowiedz
Kreek
65
Senator

[3] Jesteś mniej więcej 76432817243 osobą która o to pyta. Nie, nie będzie polskiej wersji.

18.05.2011 13:37
Stra Moldas
odpowiedz
Stra Moldas
95
Wujek Samo Stra

Byleby tylko omijać wątki z Encyklopedii GOL'a, bo już się namnożyło dzieci rzucających spoilerami i przekleństwami. Dla mnie to właśnie gra Australijczyków jest tą, na którą czekam - Wiedźmin 2 jakoś mnie tak nie kręci. Byle do piątku. ;)

18.05.2011 18:52
odpowiedz
koobon
82
Legend

Rock kupuj konsolę! Omija Cie gra roku.

18.05.2011 23:03
odpowiedz
zanonimizowany777435
34
Senator

Rock

To pewnie dość duże wyzwanie cały czas opowiadać o L.A Noire, dodatkowo nakręcać się na grę, a przy okazji nie mieć możliwości zagrania w tą jakże świetnie zapowiadającą się produkcję...
Jak wynika z tekstu ból to dla Ciebie można powiedzieć podwójny gdyż intryguje Cię klimat lat 40stych...
Życzę Ci albo silnej woli, albo rychłego kupna konsoli w zależności od posiadanego budżetu ;]

Ja sam do miasta Aniołów się ani w najbliższej ani późniejszej przyszłości nie wybiorę, gdyż na razie planuję wymianę starego blaszaka, a z wyposażeniem się w "pudło" muszę się powstrzymać no cóż.... przez jakiś czas :)

18.05.2011 23:26
Stra Moldas
odpowiedz
Stra Moldas
95
Wujek Samo Stra

Pytałem w jednym wątku, spytam jeszcze tutaj - oprócz ilości płyt jest jakaś różnica pomiędzy wersjami X360 i PS3 prócz ilości płyt? Coś w grafice zwłaszcza - ilość detali, jakość wyświetlania... Nie wiem.

Ja czekam tak do piątku-soboty, chociaż sądząc po pierwszych opiniach graczy, recenzje wydają się być przychylne i zakup to taka "formalność". :D

EDIT: DM -> Dzięki.

18.05.2011 23:53
DM
odpowiedz
DM
161
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

http://gamer.blorge.com/2011/05/17/l-a-noire-difference-puts-ps3-version-ahead-of-xbox-360/

z tego co piszą - ponoć ciut lepsza grafika na PS3, ale trzeba lupy by widzieć różnice jak widać
ponoć jedna dodatkowa sprawa na PS3, ale na xbox już zapowiadają w menu gry DLC nadchodzące
skoki animacji są na xboxsie czasem, na ps3 ponoć też - ale to spekulacje z kwietnia
zauwazyłem też na xboxsie - błąd z cieniami - widać go podczas przeglądania notatnika w nocy

19.05.2011 07:04
👎
odpowiedz
Kluseqqq
17
Chorąży

Czemu to na PC nie wyjdzie :(

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze