Beczlog: nowa era polskiej branży gier zaczęła się wczoraj - K. Gonciarz - 21 maja 2011

Beczlog: nowa era polskiej branży gier zaczęła się wczoraj

Dziś wygłaszam słowa wzruszenia postępem polskiej branży gier wideo, która dołożyła w tym tygodniu do pieca. Nie dość, że byliśmy świadkami ogromnej, kasowej premiery największej polskiej gry, to jeszcze wczoraj odbył się w Krakowie symfoniczny koncert muzyki z Final Fantasy. Jestem na łopatkach, Wy też powinniście!

Sample koncertu znajdziecie na Facebooku oraz kanale YouTube.

K. Gonciarz
21 maja 2011 - 20:14
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.05.2011 20:54
XoskarsomX
35
Pretorianin

Nie jesteś sam. Pierwszy raz od bardzo dawna jestem zadowolony, że w mediach mówią o grach. O Wieśku same dobre rzeczy, o naszym przemyśle growym same dobre rzeczy, a telewizja pierwszy raz mówi dobrze o grach. Warto również przypomnieć, iż jest jeszcze Video Games Live.

21.05.2011 21:04
Sanchin
odpowiedz
Sanchin
194
Orchid Samurai

Widziałem Was razem z Natalią wczoraj gdzieś w tłumie na koncercie. Co do tego o czym mówisz - widziałem tam trochę ludzi, którzy nie mieli z grami nic wspólnego, a też bardzo im się podobało, prawdopodobnie specyfika tej muzyki po prostu.

Heh, motyw z FF XIV też mi nie pasował - przecież w betę grałem strasznie dawno temu.

A co do samej muzyki z Finali czy gier ogólnie jeszcze - czasem człowiek ma aż ochotę samemu czepić się organizacji czegoś takiego, tylko dochodzi do wniosku, że nie ma żadnych kontaktów w tym temacie i siły przebicia, niestety. A nie ukrywam, że z chęcią bym się przeszedł drugi raz na taką "imprezę"

21.05.2011 21:12
odpowiedz
Przemek_sp
17
Legionista

Oby więcej takich imprez,tego właśnie brakuje w Polsce

21.05.2011 21:25
odpowiedz
drithelm85
3
Junior

:( Dlaczego, dlaczego, dlaczego! Mnie nie było na tym koncercie! Kurcze może faktycznie jakby troszkę wcześniej o tym koncercie się wywiedzieli udało by się jakoś poprzekładać plany. Ale faktycznie tydzień był przedni. W ogóle jak stałem w krakowskim empiku i jako 2 kupiłem Wieśka to czułem się naprawdę epicko :D Potem każda minuta, każda godzina spędzona przy grze sprawiała wrażenia podniosłej, nie tyle co jakości samej gry, ale własnie wydarzenia jakim było pojawienie się wiedźmina. Dla mnie Wiedźmin 2 jest grą idealną jest w niej wszystko to czego od niej oczekiwałem :]. Podobnie jak autor trochę jestem zniesmaczony końcówką, takie odniosłem wrażenie że jakby ucięte wszystko w połowie. Tak jakby autorzy mieli materiał na jeszcze kolejne 3 akty, ale im się nie zmieściło na płytki i chach! Mogli podbudować napięcie to rozumie, mogli by zakończyli spektakularnie to też rozumie, a tak to jakoś "przegadali".
A co do wydarzenia jako takiego, kurcze dużo czytam artykułów o tej wielkiej kampanii reklamowej, nie wiem dlaczego budzi to takie negatywne emocje. Kurcze przecież to jest normalne! A sama kampania nie wydaje mi się jakoś tak bardzo wielka. Wydaje mi się że przy premierze jedynki reklama była dużo większa. Ale może coś mnie teraz ominęło ;)
Czy doczekamy się wcześniej podobnego tygodnia? Oj chyba nie ;P Sniper nowy? Dead Island no może bardziej, ale też wątpię. Wiedźmin to jest ikona, ja to sobie wyobrażam The Witcher XIV Cirilla rebirth! :]

21.05.2011 21:50
Ambitny Łoś
odpowiedz
Ambitny Łoś
154
Cthulhu

Słuchając niektórych ludzi odniosłem też takie wrażenie, że dużo było "Wieśków", którzy przyszli dlatego, że jest coś z Wiedźmina, a FF to przy okazji. Bo nie oszukujmy się, ale większość osób wyśmiewających jRPG zawsze jako swoje ideały podaje hardkorowe fantasy, a Wiedźmin to już jeden z najbardziej twardych światów :) Nie mówię o wszystkich, bo sam lubię Wiedźmina i FF (chociaż FF zawsze podaję jako przykład idealnej dla mnie fantastyki :)).

A sam koncert rewelacyjny, brakowało mi trochę bardziej rozbudowanego fragmentu z XIII, bo ten soundtrack jest mi najbliższy, no i był Masashi Hamauzu, można było dać coś więcej. Ale raczej nie kosztem reszty :)

Ciekawe czy za rok nadal będą drążyć temat muzyki z gier - mi marzy się Jeremy Soule w takim przypadku :) Albo Video Games Live w Krakowie w ramach tego festiwalu.

21.05.2011 21:57
InF'ernaL
odpowiedz
InF'ernaL
46
Konsul

Mam czego żałować. Mam nadzieję że więcej takich cudów będzie zdarza się u Nas w Polsce.

21.05.2011 22:35
odpowiedz
drithelm85
3
Junior

Ja kurcze wstyd się przyznać nigdy nie grałem w żadną z części FF, szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia o co w tym chodzi ;) Ja moze nie wyśmiewam jRPG, ale poprostu klimat dark fantasy mi dużo bardzie "siedzi" Uniwersum WFRP i własnie wieśka jest najbliższe moim ideałom.
A co do wieśka, to faktycznie coś w tym musi być, oglądam gale KSW i podobno któryś z bokserów, po chciał jak najszybciej skończyć, by mógł w końcu zasiąść przed Wiedźminem 2 :D

21.05.2011 23:23
Harry M
odpowiedz
Harry M
145
Master czaszka

Super.

21.05.2011 23:33
odpowiedz
zanonimizowany425253
89
Generał
Wideo

A ten utwór był na koncercie?

http://www.youtube.com/watch?v=hgZXiHfNt0M

Może jeszcze będzie okazja być na takim wydarzeniu.

21.05.2011 23:57
omadaha
odpowiedz
omadaha
33
Centurion

Promocja faktycznie fatalna. Jakby była lepsza to bym tam była! Pluję sobie w brodę i liczę, że kiedyś się jeszcze na coś podobnego załapię. A ten tydzień rzeczywiście był wyjątkowy. Zaczyma wierzyć, że za jakiś czas nie będziemy odstawać od reszty świata. Oby!

22.05.2011 00:04
Ambitny Łoś
odpowiedz
Ambitny Łoś
154
Cthulhu

Shrike-> No właśnie był i to jako opera, nie tylko instrumentalnie :)

22.05.2011 00:21
😊
odpowiedz
Bladgen
9
Legionista

Moim zdaniem to nie "publiczność nie dała rady" tylko "organizatorzy nie dali rady" gdyż w pierwszy dzień nie było czym wracać, żadnego publicznego środka transportu, a na najbliższy nocny trzeba było trochę poczekać. Dlatego część osób (łącznie ze mną) wyszła. Zgadzam się że było to nietaktowne i niezbyt kulturalne, ale tak jak reszta, nie miałem ochoty zapieprzać na nogach do centrum. Co do samego koncertu to mogę powiedzieć, że miał swój urok, niestety siedziałem w sektorze B i to mniej więcej w środku, a tam muzyka grana przez orkiestrę brzmiała jakbym puścił sobie mp3, na laptopie na którym piszę. Jedynie świadomość tego, że wszystko dzieje się na żywo pozwoliła choć trochę to poczuć. Jak dla mnie, część poświęcona Wiedźminowi była zbyt krótka, a wizualizacja co najwyżej dostateczna (można byłą ją bardziej urozmaicić i i "upłynnić" gdyż przejścia były koszmarne), w FF nigdy nie grałem, niemniej jednak kilka motywów znałem i bardzo przyjemnie było je usłyszeć grane na żywo. Oczywiście to moja subiektywna ocena i jestem przekonany, że dla ludzi znających i grających w FF było to dużo większe przeżycie, dlatego nie miejcie urazy. Jestem jak najbardziej za wydarzeniami tego typu, gdyż świadomość Polaków na temat gier i grania jest znikoma, wystarczyło popatrzeć na materiał filmowy, który był pokazany przed koncertem. Mam nadziej, że w każdej przyszłej edycji znajdzie się czas na koncert muzyki z gier, jest przecież masa tytułów, które można wykorzystać.
Pozdrawiam,

22.05.2011 10:57
Mitvoh
odpowiedz
Mitvoh
19
Pretorianin

... Lord: według mnie nie można mówi o nowa erze polskiej branży gier tylko przez pryzmat premiery Wiedźmina 2 i jednego (nomen omen) fantastycznego koncertu związanego z grami ... jasne, że Wiedźmin 2 jest chyba największą premierą nad Wisłą ... ale było jeszcze trochę równie ważnych wydarzeń z punktu widzenia polskiej branży gier wideo ... np. założenie Techlandu (chyba pierwszy producenta gier w Polsce), lub sukces Painkiller od People Can Fly i jeszcze trochę innych wydarzeń ...

22.05.2011 19:51
BFHDVBfd
odpowiedz
BFHDVBfd
113
Game Master

Mądrze prawisz :) Krzysiek wiedzę, że wreszcie dojrzałeś i nie zachowujesz się jak duże dziecko...

22.05.2011 19:53
odpowiedz
zanonimizowany754951
9
Legionista

@BFHDVBfd

A kiedyś się zachowywał?

24.05.2011 19:48
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Koncert z FF fajny, ale wiesiek... bleh

26.05.2011 01:59
kil69
👍
odpowiedz
kil69
167
Senator

Właśnie to znalazłem i stwierdziłem, ze nawet pasuje to tutaj :) http://cgi.ebay.com/200605325745

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze