K. Gonciarz

Wybuchające beczki

najnowszepolecanepopularne

Pytanie otwarte: czy gramy w gry dla fabuły?

Arcade'owe szaleństwo - poznaj japońskie salony gier

Hej malutka, pokażę Ci jak się gra na hardzie

Fabuła znikąd

Ceny gier w sieciach handlowych - opary absurdu

U Mad? Darmowy e-book o trollowaniu!

U Mad? Darmowy e-book o trollowaniu!

Chciałbym polecić wszystkim Czytelnikom serwisu gameplay.pl darmowego e-booka, którego opublikowałem wczoraj w księgarni internetowej Amazon. To refleksja na temat tego, jak często jesteśmy dla siebie niemili w Internecie, i dlaczego tak jest.

Książeczka jest krótka, bo ma raptem 8000 słów, oraz napisana po angielsku. Zachęcam do rzucenia okiem, bo jej temat jest bliski nam wszystkim: mówi o kulturze w Internecie, trollowaniu, konieczności większego szanowania swoich opinii i bardziej wstrzemięźliwego języka niz często ma to miejsce w sieci. Zapraszam - "U Mad? The Internet's Guide to Idiots".

Żeby przeczytać tę książkę, nie trzeba mieć czytnika Amazon Kindle. Wystarczy ściągnąć aplikację na PC, Androida bądź iPhone'a :)

Książeczka jest darmowa do 9 rano w niedziele!

czytaj dalejK. Gonciarz
14 stycznia 2012 - 18:06

Top 5 świetnych książek o grach z 2011 roku

Kiedy 31 grudnia 2010 pisałem notkę podsumowującą zeszłoroczne wydawnictwa na temat gier wideo, nie wiedziałem jeszcze, że raptem kilka miesięcy później uda się na naszym rynku narobić tyle zamieszania w temacie "książek o grach". Dyskusja ruszyła! Cieszę się ogromnie, że "Wybuchające Beczki" trafiły do wielkiej liczby polskich graczy i zachęciły sporo osób do reakcji. Jedni chwalą, inni krytykują, coś się w temacie dzieje - to dla mnie wielki sukces.

O grach można już mieć niemałą biblioteczkę.
czytaj dalejK. Gonciarz
31 grudnia 2011 - 15:31

Top 5 kampanii w Call of Duty i Modern Warfare

Kampania z Modern Warfare 3 skończona. Poniżej znajdziecie mój ranking ulubionych kampanii z tej serii (od pierwszego Modern Warfare wzwyż) - zachęcam do przeczytania i zostawienia swojej propozycji listy w komentarzach.

Uwaga: ten ranking dotyczy TYLKO kampanii dla pojedynczego gracza, nie uwzględniam multiplayera ani nie oceniam gier jako całości.

czytaj dalejK. Gonciarz
11 listopada 2011 - 17:08

5 dowodów, że Dark Souls to najważniejsza gra roku

Dark Souls może się nie okazać najlepszą grą tego roku - raz, że konkurencję ma mocną, a dwa, że sama w sobie idealna nie jest. Ale nie powinniśmy przechodzić obojętnie obok wprowadzonych przez From Software innowacji, które mogą się sprawdzić wszędzie tam, gdzie emocje mają znaczenie. Oto 5 najważniejszych lekcji płynących z Dark Souls wprost do świata gier wideo.

czytaj dalejK. Gonciarz
18 października 2011 - 22:34

Beczlog: O Rage słów kilka

Czy warto kupić Rage? Warto! Poniżej opowiadam, czemu mi się ta gra spodobała.

czytaj dalejK. Gonciarz
10 października 2011 - 02:13

Gry atakują komiksy - weekend w Łodzi

W miniony weekend odbyła się w Łodzi już XXII edycja Festiwalu Komiksu i Gier. Największe wydarzenie na komiksowej mapie Polski od kilku lat romansuje z branżą gier wideo, co szczególnie widoczne było w tym roku. Z jednej strony mieliśmy osobną sekcję turniejową, gdzie toczyły się m.in. rozgrywki League of Legends czy Battlefielda 3 (w wersji beta), z drugiej: ciekawy cykl prelekcji na temat elektronicznej rozrywki i jej związków ze światem komiksu. Gwiazdą tegorocznego festiwalu był Akira Yamaoka, znany przede wszystkim ze ścieżki dźwiękowej z gry Silent Hill 2, który w sobotni wieczór wystąpił na scenie wspólnie z zespołem Cool Kids of Death.

czytaj dalejK. Gonciarz
4 października 2011 - 19:18

5 dowodów, że Facebook to dzieło szatana

Facebunio to już taka sama część naszego życia, jak płatki na śniadanie czy rolka papieru toaletowego.

czytaj dalejK. Gonciarz
31 sierpnia 2011 - 00:37

Beczlog: Catherine, czyli gra dla fanów anime

Na Catherine czekałem z zapartym tchem. Sama gra jest dla mnie cyklem zawodów i zachwytów, ale biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe odczucia - jestem pod wielkim wrażeniem. Oto trochę luźnych przemyśleń na temat nowej gry Atlusa.

czytaj dalejK. Gonciarz
25 sierpnia 2011 - 23:53

Zapytaj Beczkę - cykl komiczny

Zapytajcie beczkę o najróżniejsze kwestie. Q&A w dziwnym wydaniu.

czytaj dalejK. Gonciarz
23 sierpnia 2011 - 23:24

7 lat, 7 wspomnień - moje niemieckie targi gier

Policzyłem, że w tym roku odbędę już siódmą wycieczkę na niemieckie targi gier wideo. Mam na swoim koncie 4 pobyty na niemieckim Games Convention (2005-2008) i dwa na gamescomie w Kolonii (2009-10). Postanowiłem z tej okazji zebrać trochę ciekawostek. Bez zbędnego gadania - patrzcie, cośmy przez te lata dla Was naprodukowali!

2005 - Wrażenia z StarCraft: Ghost

To był mój pierwszy wyjazd na targi w życiu, w przerwach między spazmami szczęścia a zbieraniem szczęki z wrażenia udało mi się zagrać w średnio zapowiadającego się TPP-a Blizzarda. Tego, który później miał się okazać kolejnym (po WarCraft Adventures) nigdy nie wydanym projektem tego studia. Rozgrywki dziś już nie pamiętam, tylko wygląd stoiska. Może dlatego ją anulowali?

czytaj dalejK. Gonciarz
15 sierpnia 2011 - 23:08