Gra Angry Birds w ofercie Google+ - UV - 14 sierpnia 2011

Gra Angry Birds w ofercie Google+

Miała być na Facebooku, jest w Google+. Nowa edycja Angry Birds – prawdopodobnie najpopularniejszej gry arcade w historii elektronicznej rozrywki – to jeden z szesnastu tytułów, które zasiliły raczkujący serwis społecznościowy koncernu z Mountain View. W porównaniu z ofertą konkurenta jest to liczba skromna, ale sympatycy Google’a nie powinni mieć powodów do narzekań. Przykład Angry Birds pokazuje, że Amerykanie wytoczą do walki z rywalem najcięższe działa.

Każdy kto miał okazję eksploatować Angry Birds na jakiejkolwiek platformie, wie, że dzieło  firmy Rovio Mobile jest proste w obsłudze, ma banalne, łatwe do opanowania zasady i wciąga jak bagno. Google’owa odmiana gry nie różni się pod tym względem od innych edycji, ma jednak kilka dodatkowych atutów. Mowa tu o funkcjach społecznościowych, wbudowanych bezpośrednio w aplikację. Po rozegraniu któregokolwiek z etapów, możemy porównać osiągnięty wynik z rezultatem, jaki uzyskali nasi znajomi – to doskonały motywator do bicia rekordów. Dla lubiących chwalić się postępami, Finowie przygotowali też moduł wysyłania wiadomości bezpośrednio z gry. Wszystkie publikowane w ten sposób notki wyświetlane są w strumieniu i co ważne, użytkownik ma pełną dowolność w wybieraniu adresatów. W porównaniu z Facebookiem, gdzie komunikaty z gier potrafią skutecznie obrzydzić innym użytkownikom przeglądanie tablicy, rozwiązania forsowane przez Google+ są znacznie bardziej przyjazne.

W omawianej wersji gry znajduje się jeszcze jeden „społecznościowy” bonus – nowy epizod o nazwie Teamwork. Zawiera on dziesięć poziomów, których odblokowywanie nie jest uzależnione od nas, ale od zaangażowania kolegów i koleżanek. Udostępnianie plansz uzależnione jest od spełnienia określonych warunków: np. w Angry Birds musi grać 20 naszych znajomych lub wszyscy przyjaciele muszą zebrać łącznie co najmniej 1000 gwiazdek. Fajna sprawa, szkoda tylko, że etapów w tym trybie jest tak mało.

Angry Birds na Google+ to ciekawa propozycja dla miłośników gier arcade, zwłaszcza, gdy ktoś nie miał jeszcze okazji zmierzyć się z pierwowzorem (jest ktoś taki?). Miejmy tylko nadzieję, że autorzy będą systematycznie aktualizować swój produkt i dorzucać zarówno stare, jak i nowe epizody. W przypadku wersji Chrome tak różowo niestety nie było.

Za mną! Facebook // Google+ // Twitter

UV
14 sierpnia 2011 - 17:19

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.08.2011 18:05
krzychu2k7
39
Konsul

Arrrr. Tnie się jak cholera na moim netbooku. Atom 1,66 GHz, Intel GMA 3150 i 2 GB RAM - to nie jest sprzęt do grania, ale to banalna flashówka...

"zwłaszcza, gdy ktoś nie miał jeszcze okazji zmierzyć się z pierwowzorem (jest ktoś taki?)"

Ta, nie każdy leci z modą na dotykowe smartfony, których baterie trzymają 1 dzień, o cenie nie wspominając.

14.08.2011 18:16
Harry M
odpowiedz
Harry M
143
Master czaszka

JEEEEEEEEEEEEEEE ściągam!

14.08.2011 18:46
odpowiedz
krzychu2k7
39
Konsul

Gdyby ktoś miał podobny problem do mojego wyżej: Na Chrome śmiga doskonale...

Z tego szczęścia bym zapomniał: Dzięki U.V. za info :)

14.08.2011 19:13
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Jak angry birds to tylko na smartfonach.

14.08.2011 20:22
Materdea
👍
odpowiedz
Materdea
90
Nowy porządek świata

Harry M -> Powodzenia.

14.08.2011 20:29
ma_ko
odpowiedz
ma_ko
61
 

Ja wczoraj kupiłem na PSP i nawet nawet :P

15.08.2011 18:34
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Czym się różni ta wersja Angry Birds od AB dla Chrome? Niczym? No to super atrakcja...

15.08.2011 18:54
yasiu
odpowiedz
yasiu
191
Legend

keevek - proponuję sprawdzić, będzie Ci łatwiej wydawać osądy ;)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze