Kontrowersyjne reklamy gier cz. 2 - Worms World Party - DogGhost - 4 września 2011

Kontrowersyjne reklamy gier, cz. 2 - Worms World Party

Najczęściej w przypadku kontrowersyjnych kampanii reklamowych mamy do czynienia z produkcjami, które same w sobie starają się szokować, a w najlepszym razie ze względu na elementy przemocy są po prostu skierowane do dorosłego odbiorcy. W związku z tym nikogo nie zdziwiła taka forma promocji w tytułach pokroju Manhunta.

Czasem jednak zdarza się, że na taki krok decydują się wydawcy, których dzieło wbrew temu, na co mogłaby wskazywać reklama, są skierowane do osób w każdym wieku. Najlepszym przykładem takiego postępowania jest poniższe zdjęcie, które w prasie branżowej miało zachęcać do zakupu gry Worms World Party:

Typowa reklama gry dla całej rodziny ;)

Hasło reklamowe towarzyszące temu plakatowi poświęconemu produkcji studia Team 17 brzmi następująco:

„W tym roku statystycznie każdy będzie mimowolnie cierpiał z powodu zarażenia przynajmniej jednym typem robaka.”

Każdy, kto kiedykolwiek grał w Wormsy, albo przynajmniej widział tę grę w akcji (czyli wszyscy ;)) musi chyba przyznać, że choć eksterminowało się w niej wrogie robale, to oprawa audiowizualna wskazywała na to, że jest to produkcja również dla dzieci. Mam pewne wątpliwości czy rodzic, który zobaczyłby taką reklamę, skusiłby się na podarowanie gry swoim milusińskim. Już chyba prędzej zdecydowałby się na Postala ;P

Powód zastosowania tak szokującego pomysłu moim zdaniem wskazuje na to, że wydawca chciał utrzymać popularność marki wśród graczy, którzy „wychowali się” na pierwszych odsłonach serii i zaczęli z niej po prostu wyrastać. Dodatkowo Worms World Party nie wprowadzało aż tak wielu zmian do rozgrywki, więc trzeba było jakoś przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

Zaprezentowaną w pierwszej części cyklu reklamę Evolvy uznaliście za niezbyt kontrowersyjną. Co w związku z tym sądzicie o tej bardziej dosadnej formie promocji, i to w dodatku produkcji przeznaczonej dla całej rodziny? 

DogGhost
4 września 2011 - 18:05

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.09.2011 18:51
Matekso
Matekso
96
Generał

Szczerze wolałbym aby kontrowersyjne reklamy trafiały do jak najbardziej wąskiego grona odbiorców. Ze względu na ich kontrowersyjność i dziwaczność, plus niedorzeczność związanej z głupotą i kiczem. Ogólnie obrazek jest wielkim Shit'em, patrz tylko na samo rozchylenie pośladków gostka, bo noga jest męska, a z skąd wychodzi robal. Dwa to co oni mu robią? Robalo dezynsekcję, czy może naciągają mu ptaszka bo worms nawet kształtem przypomina pewne organelle męskie.

04.09.2011 19:07
claudespeed18
odpowiedz
claudespeed18
158
Liberty City Finest

to niby tasiemiec, czyli fakt że 'wielki shit' :D

kiedyś bardzo lubiłem Wormsy, dziś mnie nudzą, chociaż w 3D były pewnym ciekawym odskokiem

04.09.2011 19:46
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
99
Generał

Chyba twórca tej kampanii reklamowej wzorował się na filmie Mucha z 1986 roku. A co do samego obrazka to nie wiem czy jest kontrowersyjny, ale na pewno jest niesmaczny.

04.09.2011 21:50
Pan Dzikus
odpowiedz
Pan Dzikus
149
Generał

Bardzo fajna reklama. Nie wiem czy niesmaczna bo nie zdecydowałem się go polizać ale nawet gdybym to zrobił, to pewnie nic bym nie poczuł. Ekran mam czysty, codziennie pucuję go ściereczką z mikrofibry.

05.09.2011 13:58
Harry M
odpowiedz
Harry M
143
Master czaszka

Ło, ło łooł

05.09.2011 14:01
Mutant z Krainy OZ
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
205
Farben

rotfl :)

Dobrze, że sama gra nie jest tak ohydna jak ten monstrualny robal.

05.09.2011 16:21
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Jak dla mnie bardzo fajna reklama. A tekst o tym że każdy z nas ma w sobie jakiegoś robaka ukazany w błyskotliwy sposób.

10.09.2011 13:19
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Ręka do góry kto pomyślał na początku że to wielki penis :)

Tak na marginesie to zgadzam się z tym że World Party wiele nie wprowadziło, aczkolwiek był to usprawniony armaggedon, który był świetny (przez wielu uważany za najlepszą część serii) dzięki czemu WWP był jeszcze lepszy i był moją ulubioną częścią tej serii, oj ile ja spędziłem godzin grając w tą grę, nic nie przebije gry we 2 na 1 kompie :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze