? -> ja pytam Wy odpowiadacie #5 Gdzie kupujecie gry? - barth89 - 28 października 2011

? -> ja pytam, Wy odpowiadacie #5 Gdzie kupujecie gry?

To gdzie dokładnie?

Każdy z nas lubi proste i klarowne zasady. Właśnie to jest istotą "? -> ja pytam, Wy odpowiadacie". Zadaję Wam jedno pytanie, które związane jest (w zdecydowanej większości) z tematyką gier wideo. Waszym zadaniem jest odpowiedzieć na to pytanie. Prawda, że proste? No to lecimy...

Jeszcze kilkanaście lat temu kupno gry nie było wcale takim prostym zadaniem. Nie było przecież internetu, a jeśli już ktoś miał do niego dostęp to ciężko było znaleźć stronę internetową, za pośrednictwem której mogliśmy kupić grę.

Dziś sprawa wygląda już zgoła inaczej. Kupno gry to pryszcz - wystarczy przejść się do pierwszego lepszego hipermarketu, saloniku prasowego (Empik, czasem Kolporter), marketu ze sprzętem elektronicznym (Saturn, Media Markt etc), zamówić grę w sklepie internetowym (tożsame z Allegro, choć często kupujemy też od osób prywatnych, które nie prowadzą działalności gospodarczej w tym zakresie), a także nabyć ją w systemie dystrybucji elektronicznej (Steam, Origin, GOG etc).

Są osoby, które preferują zamawianie gier przez internet (bo np. podoba im się wyczekiwanie na kuriera/listonosza), inne osoby wolą przejść się osobiście do sklepu, wybrać pudełko, kupić i już być szczęśliwym posiadaczem gry - tutaj też są pewne rozbieżności w preferencjach, bo np. są osoby, które nie kupią gry w hipermarkecie, bo "nie smakuje ona wtedy tak jak powinna". W końcu zamawiamy gry w systemach dystrybucji elektronicznej - płacimy, ściągamy, instalujemy i gramy.

Moje pytanie do Ciebie, drogi Graczu:

gdzie kupujesz gry? 

Zachęcam też do odpowiadania na poprzednie pytania:

#4 Macie już Battlefield 3?

#3 Trylogie czy osamotnione tytuły?

#2 Skąd bierzecie pieniądze na gry?

#1 Zamawiacie pre-ordery? 

barth89
28 października 2011 - 14:17

Gdzie kupujesz gry?

Hipermarket 6,4 %

Salonik prasowy 6,1 %

Market ze sprzętem elektronicznym 15,8 %

Sklep internetowy (czasem Allegro) 40,6 %

Sklep internetowy (przeważnie Allegro) 18,2 %

Dystrybucja elektroniczna 12,8 %