Amazon - dziwne produkty dziwne recenzje - fsm - 28 listopada 2011

Amazon - dziwne produkty, dziwne recenzje

Amazon. Wielki bazar wypełniony milionami produktów maści wszelakiej. Lubię ten sklep, a mając na uwadze pogłoski o wejściu giganta na polski rynek w 2012 roku, postanowiłem wysmażyć ten oto krótki tekst. O czym tekst? O recenzjach i opiniach na temat sprzedawanych tam produktów, które piszą kreatywni klienci. Amazon, jak w zasadzie wszystkie sieciowe sklepy, pozwala oceniać zakupiony produkt i napisać kilka słów komentarza. Te małe wpisy często bywają niezwykle zabawne, zgryźliwe, sarkastyczne i jakie-tylko-sobie-wymarzycie, więc warto o nich wspomnieć.

Poszperałem trochę i wybrałem garść recenzji najciekawszych (z różnych względów). Wpisy te znajdują się pod produktami zupełnie serio (jak np. słuchawki), ale częściej chyba opinie dotyczą produktów z gatunku "durnowate" (czołg czy mała puszka uranu). Zapraszam.

Produkt: Klipsch Image X10 Noise-Isolating Earphone

  • Cena: 244,99 $

"Cóż, jakość dźwięku jest dosyć dobra, ale czuję się dziwnie, bo wydaje mi się, że wkładam sobie do uszu fiuty. Co gorsza, jeden z nich najwyraźniej ma żyłkę. Ludzie się ze mnie śmieją za to, że je posiadam. Czuję się zażenowany faktem, że te słuchawki rzeczywiście przypominają męskie genitalia. Za codzienne wyśmiewanie - 2 gwiazdki. Ale dźwięk jest naprawdę dobry!" (5 gwiazdek)

Produkt: Radioaktywna grudka rudy uranu

  • Cena: 39,95$

"Kupiłem ten produkt 4,47 miliarda lat temu, a gdy go dzisiaj otworzyłem, okazało się, że jest w połowie pusty!" (3 gwiazdki)

"Jakość tego uranu dorównuje temu, który kupowałem od Libijczyków na parkingu przy centrum handlowym, ale kosztuje tylko połowę! Mam nadzieję, że sprzedawcy nie zabraknie towaru, bo mam na swojej liście mnóstwo projektów, w tym nocny radar wykrywający sasquatche, elektromagnetyczną klatkę na chupacabry,  błyskawiczną, powietrzną, obciążoną siatkę na ludzi-ćmy, a także super-podgrzewany, natychmiastowy grill do robienia kanapek z serem." (5 gwiazdek)

Produkt: Jak omijać wielkie statki (książka autorstwa Johna W. Trimmera)

  • Cena: od 99$

"Kupiłem Jak omijać wielkie statki, by uzupełnić kolekcję innych dzieł kapitana Trimmera: Jak ominąć pociąg i Jak ominąć Empire State Building. Wszystkie te książki mają świetne tempo, są doskonale napisane, a zawarta w nich wiedzą jest zarówno inspirująca, jak i pełna informacji. Po przeczytaniu tych książek nie zostałem uderzony niczym większym niż autobus z silnikiem diesla. Dzięki, kapitanie!" (5 gwiazdek)

Produkt: JL421 Badonkadonk Land Cruiser/Tank

  • Cena: nieznana (produktu nie ma już w sprzedaży)

"Ten czołg MIAŻDŻY! Dosłownie - 400-watowy system nagłośnieniowy miażdży okolicę, gdy wymierzam sprawiedliwość niczym commando. Wow. Nie mogę przestać go chwalić. Dzieciaki też go uwielbiają - wyobraźcie sobie przerażenie w oczach wroga, gdy odstawiam drużynę moich dzieci na mecz piłki nożnej. Szok i przerażenie, moi drodzy. Szok i przerażenie.

(...) Ogólnie - świetny czołg." (5 gwiazdek)

Produkt: Kabel sieciowy Denon AKDL1

  • Cena: 0d 400$ (za kabel o długości 1,5m)

"Połączenie słabnie. Jeśli moje obliczenia są właściwe, gdy ktoś to będzie czytał powinien być mniej więcej rok 2007. NIE UŻYWAJCIE TYCH KABLI. Coś... coś się z nimi dzieje. Coś nimi przeszło. Coś z innego świata. W ciągu kilku dni zostaliśmy podbici, niewielu nas zostało. ŻYJEMY W PODZIEMIACH! TYLKO WY MOŻECIE TO POWSTRZYMAĆ. OCALCIE NAS. NIE UŻYWAJCIE TYCH KABLI.

Mam mało czasu. Połączenie słabnie. Jeśli moje obliczenia są właściwe..." (1 gwiazdka)

Produkt: Anioł Stróż (urządzenie do akupunktury)

  • Cena: nieznana (produktu nie ma już w sprzedaży) 

"Obudziłem się rano i odkryłem, że mój Anioł Stróż został rozbity. Wnętrze było oślizgłe i zielone. Kilka chwil później usłyszałem, jak coś przebiega za meblami. Odkryłem, że w ciągu nocy odcięto linię telefoniczną, a wszystkie drzwi i okna pokryto dziwną, kleistą substancją. Mój telefon komórkowy został rozwalony. Nie mogę wyjść, ale kabel od internetu został, więc mogę was ostrzec - nie kupujcie anioTGHJKapaoskfhanfksnc cc..d...f

Już mi lepiej. Wszystko jest w porządku. Wyślę Anioła Stróża wszystkim przyjaciołom, rodzinie, sąsiadom i współpracownikom. Wszyscy ludzie muszą go mieć. Pięć gwiazdek. Najbardziej relaksujące przeżycie w historii. Nigdy już nie będę martwił, odkąd mam ten produkt. Czuję totalne spełnienie dzięki służeniu silne nieskończenie potężniejszej, niż ja. Kup to. Nigdy już nie zaznasz bólu od momentu, gdy poczujesz małe ukłucie z tyłu czaszki." (5 gwiazdek)

"Nie mam pojęcia co ta rzecz ma robić, ale okazała się być cudownym zastępstwem dla mojego martwego jeża." (5 gwiazdek)


A to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Bez problemu możecie znaleźć całą masę dziwnych produktów opatrzonych dziwnymi recenzjami (podstawka na laptopa, którą się zakłada na kierownicę, urządzenie do testowania dzieci i rodziców czy cynamonowe wykałaczki). Mam wielką nadzieję, że Polacy nie zawiodą i już za kilka miesięcy również "nasz" Amazon wypełni się błyskotliwymi komentarzami do produktów.

Tekst zainspirowany tym postem, a przedmioty wyszukałem dzięki: cracked, amazon i geekosystem.

fsm
28 listopada 2011 - 19:32