Resident Evil 6 - Matio.K - 20 stycznia 2012

Resident Evil 6

Przecieki mają to do siebie, iż są niekontrolowane. Po ostatnich plotkach na temat pojawienia się szóstej odsłony, Capcom postanowił więc najwyraźniej nie czekać i ujawnić karty już teraz. A przy tym fakt, iż niegdyś postrzegana jako przygodówka seria, wraz z szóstą odsłoną stała się pełnoprawną grą akcji. Jak to widzę?

Ano mają tam nosa. Wszak wraz z rewolucją, którą przyniosła "czwórka", stwierdzono, że dla finansów będzie zdrowiej, jeśli położy się większy nacisk na akcję, bo to zawsze lepiej się sprzedaje wśród niewymagającej gawiedzi. Osobiście nie będę tęsknił za zagadkami - owszem, miały swój niepowtarzalny urok, ale nie ukrywajmy, że tym elementem niech lepiej opiekują się pełnokrwiste przygodówki. Ponadto widać liczne inspiracje zachodem [od drobnych detali jak praca kamery, prezencja, po filmiki], ale nie zapominając o korzeniach [animacje, design potworów]. Jestem niezmiernie ciekaw co tym razem wysmażyli i czy po trochę odtwórczej "piątce", tchnęli w całość nowe życie.

Matio.K
20 stycznia 2012 - 15:38

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.01.2012 18:04
Zdenio
Zdenio
99
Generał

RE5 to już była "po prostu" gra akcji. RE6 przynajmniej nie będzie się rozgrywało w słonecznych sceneriach i powrócą powolne zombie ;p

22.01.2012 16:39
odpowiedz
big_borsuk
9
Legionista

Jest Leon. Jest Cris. Dużo akcji, zombie, efekciarstwa. Tego mi trzeba.