Nowe szaty króla czyli odświeżone gry-online. - Matio.K - 8 lutego 2012

Nowe szaty króla, czyli odświeżone gry-online.

Cóż, nie ukrywam, że jestem jedną z osób, które bardzo przywykły do starego designu serwisu www.gry-online.pl. Miałem przyjemność korzystać z niego niemal od samego początku, więc siłą rzeczy wiedziałem o nieuchronnie nadchodzących zmianach. Niemniej zupełnie nie zgłębiałem tematu, licząc, że zostanę pozytywnie zaskoczony. Moja poranna wizyta sprawiła więc, że mam tu i ówdzie kilka spostrzeżeń, którymi chciałbym się z Wami na świeżo podzielić.

Bierzmy poprawkę na przyzwyczajenia. Każdy czytelnik znał już bowiem doskonale stary układ, wiedział, jak w nim nawigować, więc, aby być w pełni obiektywnym, powinienem tak na dobrą sprawę odczekać do kilku dni. Ale rzecz wywołuje tak wiele kontrowersji i nie zasługuje na negatywny odzew z jakim spotkała się dotychczas strona na forum. Chcę więc pokazać, że chłopaki z nie próżnowali, a wszystkie zmiany docenimy z upływem czasu.

Do każdego zakątka na stronie można dostać się z poziomu rozwijalnego menu. Do ogromny krok naprzód, a zarazem krok ku nowoczesnym portalom, które dążą do maksymalnych uproszczeń. Już nie muszę korzystać z wyszukiwarki, albo dosłownie się "doklikiwać". Na pewno cieszy też powstawienie większego nacisku na program tvgry.pl. Wcześniej należało dosłownie kombinować, aby obejrzeć dany materiał z konkretnej kategorii. Wreszcie mamy wszystko ładnie posegregowane i na wyciągnięcie ręki. Interesująco rozwiązano kwestię tekstów, które przypominają teraz bardziej te papierowe, a to między innymi za sprawą wtrąceń innych redaktorów. Ostatnim, wyraźnie dużym atutem jest p prostu większa funkcjonalność - nagle zdałem sobie sprawę ilu interesujących działów nie użytkowałem. Wszystko więc, ale to wszystko, wygląda dokładnie przemyślane. A poniższe minusy to rozbijają się o kwestie gustu.

Niestety, ale siłą rzeczy, każda zmiana będzie powodowała spór z sentymentami. Przywykłem po prostu do charakterystycznej żółci przemieszanej z czerwienią i charakterystycznym layoutem. Sądziłem, że dostanę coś w zamian, ale niestety obecnie jest dosłownie nijako. Nie wyróżnia się od wielu innych serwisów, a na potwierdzenie własnych obaw, pozwiedzałem konkurencyjne serwisy. Ponadto nadmierne przeładowanie informacjami na pierwszej stronie. Nie ma na czym skupić oka, przynajmniej jeszcze nie teraz, a na znaczeniu [it's personal!] straciła ważna dla mnie kolumna z newsami. Zasadniczo, żeby musiałbym się czepiać, aby dodać coś jeszcze do listy mankamentów. I, jak wspomniałem, są one czysto subiektywne.

Zabawne jest też to, że im dłużej siedzę na tym wpisem [bo na bieżąco sprawdzam kolejne możliwości portalu], tak coraz bardziej zaczynam go doceniać. Mam nadzieję, że po kilku dniach miną efekty pierwszego szoku i pojawi się przyzwyczajenie. Szczególnie, że zgodnie, ze starą maksymą "lepsze jest wrogiem dobrego".

da zmiana b

Matio.K
8 lutego 2012 - 10:04