Przed premierą //9// Ridge Racer Unbounded - RazielGP - 11 lutego 2012

Przed premierą //9// Ridge Racer Unbounded

Seria Ridge Racer znana jest głównie z automatów. Dopiero w późniejszych latach, zdecydowano wydać ją na konsole, często prezentując ich technologiczne nowinki. Dlatego też szósta odsłona ukazała się na Xbox 360, zaś siódma na Playstation 3. Tym razem jest inaczej, ponieważ Namco postanowiło zmienić swoje nastawienie do marki i stworzyć multiplatformowe dzieło. Dzięki temu, możliwość zagrania w zwariowane wyścigi mają również pecetowcy. Producentem jest znane i bardzo lubiane z takich produktów jak Rally Trophy czy też seria FlatOut - studio Bugbear Entertainment.

Twórcy znają się na rzeczy, ponieważ w przeszłości udało im się "pobić" mistrza, jakim w świecie wirtualnej destrukcji był Destruction Derby. Niestety wydawca, do którego należała licencja - zbankrutował, zaś nowy właścicieł zatrudnił do produkcji FlatOut 3, jednego z najgorszych producentów na świecie... grr! Temat dotyczy na szczęście innej gry - Ridge Racer Unbounded. Jak już wspomniałęm we wstępnie, omawiana seria jest bardzo dziwna. Tak jakby wydawca nie wiedział co z nią zrobić. Jednak te lata minęły, a przed naszymi oczyma ukazuje się niezwykle intrygująca ścigałka. Szczególnie posiadacze komputerów (w tym i ja), powinni być zadowoleni. Wielokrotnie powtarzałem, że na pecetowym rynku w kwestii zręcznościowych samochodówek panuje posucha i nadal to zdanie podtrzymuje. Dlatego też wiążę z tym dziełem ogromne pokłady nadziei.

Jedno jest pewne. Bugbear planują "włożyć" w nowy produkt sygnowany nazwą Ridge Racer, kilka swoich pomysłów, takich jak wszechobecna rozwałka. Tego wcześniej w produkcie Namco nie było. Mimo to, aktualni twórcy zamierzają utrzymać klimat poprzednich odsłon, aby fani otrzymali to, czego oczekują. Jedynka wywarła na mnie pozytywne wrażenie, głównie ze względu na zaawansowaną jak na 1993 rok oprawą wizualną oraz fizyką. Oczywiście mam tu na myśli wersję przeznaczoną na automaty, ponieważ port na konsolę Playstation 1 już takiego wrażenia nie robił. Lata mijały, a rozgrywka nadal stała w miejscu, producent wyraźnie odcinał kupony i wraz z pojawieniem się na rynku nowych generacji konsol, poprawiał jedynie grafikę. Mimo, że w przypadku obecnych platform, dodano kilka nowości, okazały się one kosmetyczne.

Muzyka, która idealnie oddawała nastrój widowiskowych i bardzo zręcznościowych wyścigów w pierwszych odsłonach, w późniejszych wydaniach zaczęła irytować mój słuch. Nowe odsłony, choć okazywały się ładniejsze, straciły w mych oczach swoją magię. I choć nie miałem okazji się z nimi bliżej zapoznać, czułem że czegoś tu brak. Moje odczucia są tu czysto subiektywne i nie każdy zapewne podziela moje zdanie. Trudno mi oceniać jakie do końca okazały się te gry, ponieważ miałem krótką możliwość zapoznania się tylko z trzema odsłonami, ale czytając opinie grających, zauważyłem, iż niektóre moje uwagi mają swoje odbicie w rzeczywistości.

Premiera najnowszej części została wyznaczona na 2 marca 2012 roku, a więc niedługo. W chwili obecnej, otrzymaliśmy od twórców wiele screenów oraz kilka filmów prezentujących rozgrywkę. Dzięki temu wiemy mniej więcej czego możemy oczekiwać od Ridge Racer Unbounded.

A Wy? Czekacie na najnowszą odsłonę Ridge Racer? Jakie są wasze oczekiwania względem tej produkcji? Czy poprzednie odsłony przypadły Wam do gustu? Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie oraz zapraszam także do wzięcia udziału w ankiecie, którą poniżej widzicie.

RazielGP
11 lutego 2012 - 10:40

Czekasz na Ridge Racer Unbounded?

Tak! Nareszcie jest wieloplatformówką! 24,1 %

Nie, ponieważ nigdy nie lubiłem tej serii... 10,3 %

Ciężko stwierdzić 65,5 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
11.02.2012 17:58
The Puchacz
The Puchacz
52
Generał

Gra zapowiada się ciekawie i wygląda bardzo ładnie

11.02.2012 20:04
€xis
odpowiedz
€xis
52
Konsul

Ja też raczej jestem pozytywnie nastawiony. Bugbear to świetna firma, a samo Ridge RAcer prezentuje się dobrze , zarówno pod względem rozgrywki jak i grafiki. Jeśli nie przełożą premiery to fajnie, będzie w końcu coś do poniszczenia przy ściagniu się ;P Bo zgadzam się z Razielem - posucha zręćznościowych ścigałek jest, i to ogromna. Wszędzie tylko strzelanki... (już nie będę nawet wypisywał ich nazw)

Dziwi mnie tylko jedno w gameplayu (z filmiku) - po jaką cholerę dali tam zatrzymywanie czasu na chwilę w określonym momencie żeby wrzucić qte? Wrzucajcie je sobie do fpsów, gier akcji, action/adv ale od ścigałek wara...

11.02.2012 21:33
Raistand
odpowiedz
Raistand
134
Legend

Ja bardzo czekam na tę grę. W żadną z poprzednich odsłon serii nie grałem więc oczekiwań specjalnych nie mam. :)

12.02.2012 16:15
helias16
odpowiedz
helias16
94
Glorious PC gamer

Ostatnio grałem w demo Ridge Racer 7 i byłem w szoku jak ta gra jest skopana, gdy wchodzimy w poślizg na zakręcie i przesadzimy samochód obróci o 180 a my dalej jedziemy wyznaczonym przez siebie torem na poślizgu tyle że tyłem/bokiem nieważne i tak samochód będzie jechał tam gdzie chcemy, na upartego można ciągle się obracać z prawej strony na lewą, jadąc tyłem/przodem/bokiem i jechać pięknie po trasie nie obijając sie o bandy, model jazdy jest strasznie dziwaczny

12.02.2012 16:31
_MaZZeo
odpowiedz
_MaZZeo
41
Legend

[4] bo taka jest cała seria Ridge Racer, sęk w tym ze nowa częśc Unbounded idzie zupełnie inna drogą i jest w stylu Flatouta i Burnouta, co wzbudziło kontrowersje fanów, mnie natomiast bardzo cieszy.

13.02.2012 09:51
raziel88ck
😊
odpowiedz
raziel88ck
157
Reaver is the Key!

_MaZZeo - Mnie również to cieszy, bo nie ukrywajmy, ale rozgrywka w Ridge Racer, mogła bawić graczy, ale co najwyżej do połowy lat 90s. Jak wcześniej wyprzedzała swoich konkurentów, tak później stała za nimi w tyle, ponieważ w ogóle się nie zmieniała i była w dziwny sposób wydawana, coś jak benchmark dla nowych generacji konsol. Teraz seria przeżywa restart i może w końcu po wielu latach zacofania nabrać znaczenia.

Z drugiej strony, mogli dać nowy tytuł, bo mnie osobiście marka Ridge Racer kiepsko się kojarzy. Tak jak dziś Need for Speed czy Test Drive.

16.02.2012 23:49
Barthez x
odpowiedz
Barthez x
168
vel barth89

Ja jestem ciekaw na ile ta gra będzie innowacyjna? Wiadomo - twórcy odpowiadają za genialnego FlatOuta, ale... W podobnyh produkcjach zawsze mamy do czynienia z czymś charakterystycznym (FlatOut - różnorodność trybów i te dziwne mini-gierki, S/S - destrukcja otoczenia, zmieniająca kompletnie trasę, Burnout - otwarte miasto, różne pojazdy, różne wyścigi i destrukcja aut). Czym charakteryzować się będzie RRU? Nie widzę w nim nic charakterystycznego, bo nie uważam, że przejeżdżanie przez budynki (jako forma skrótu) to coś charakterystycznego.

08.03.2012 23:02
raziel88ck
👎
odpowiedz
raziel88ck
157
Reaver is the Key!

No i pięknie, przesunięto premierę na czerwiec.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze