Moja kariera w FIFA 12: żegnaj miła druga ligo! - Brucevsky - 26 lutego 2012

Moja kariera w FIFA 12: żegnaj miła druga ligo!

Tryb kariery w FIFA12 potrafi wciągnąć i zaoferować niesamowitą zabawę. Postanowiłem połączyć swoje pasje i relacjonować Wam na bieżąco swoje postępy z gry. Przy okazji jest okazja, aby podyskutować o piłce i produkcji EA Sports.

Tak, tak, tak. Powyższe zdjęcie starczy chyba za tysiąc słów. Mamy awans i w przyszłym sezonie sprawdzimy się z Lyonem, Marsylią i PSG. Nie uwierzycie jednak, komu ten awans zawdzięczamy najbardziej.

Sytuacja w tabeli była ciekawa. Wciąż kilka zespołów liczyło się w walce o drugie i trzecie miejsce w tabeli. Auxerre było już poza zasięgiem i w praktyce kwestia awansu miała rozstrzygnąć się pomiędzy nami, Ajaccio, Metz i Nantes. Silna konkurencja, która tylko czekała na potknięcie Chateauroux.

Pierwszy ważny sprawdzian wygraliśmy. Nie był to jednak przekonujący występ z jedną z najsłabszych ekip tabeli, Amiens. Szczęśliwy gol Essombe pozwolił nam jednak dopisać sobie trzy punkty. Z Tours zaczęliśmy równie dobrze i dzięki dwóm bramkom Dupuisa pewnie prowadziliśmy. Piłkarze poczuli się jednak zbyt pewnie i w drugiej odsłonie spotkania zaczęli popełniać głupie błędy w obronie. Skończyło się na 2:2 i dużym rozczarowaniu. Co gorsza, punkty odebrało nam również Boulogne. Przez cały mecz atakowaliśmy, a rywalom do strzelenia gola wystarczyło jedno celne dośrodkowanie na głowę napastnika. Cztery punkty na dziewięć możliwych komplikowały naszą sytuację, ale na szczęście rywale też się potykali i wciąż byliśmy w pierwszej trójce.

O naszym awansie w praktyce przesądziła potyczka z Troyes. Gdybyśmy i tutaj zgubili punkty to prawdopodobnie wpadlibyśmy w dłuższy kryzys i moglibyśmy ostatecznie wylądować poza podium. Prowadzenie dał nam Dejan Lekić, który w trudnych chwilach potrafi wziąć na siebie ciężar gry. Przed przerwą przyszedł jednak nieoczekiwany cios, bo pierwszy w swojej karierze w klubie błąd w polu karnym popełnił Zuiverloon i sprezentował rywalom bramkę. Do 91 minuty atakowaliśmy. Przez ostatnie pięć minut zamknęliśmy rywali w ich polu karnym. Wreszcie znalazł sobie miejsce i huknął przy słupku piłkarz, który do tej pory był w cieniu innych. Aleksić zapewnił nam cenne zwycięstwo.

Automatycznie po tym podniosło się nasze morale i w kolejnych spotkaniach zagraliśmy spokojniej i rozważniej. Byliśmy precyzyjni i ostrożni. Z Amiens i Guingamp wygraliśmy po 1:0 po bliźniaczych akcjach. Fort przytrzymał futbolówkę na skrzydle i dośrodkował do Dupuisa, który głową ustalił wynik konfrontacji. W tym momencie nic już nie mogło odebrać nam awansu. Walczyliśmy jeszcze o drugą lokatę i z rozpędem wygraliśmy trzy potyczki z Auxerre, Metz i Istres. Swoją szansę dostał Lafourcade, który popisał się trzema trafieniami, znowu błysnął też Aleksić.

Zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce w tabeli i zapewniliśmy sobie awans. Cel został osiągnięty w niezłym stylu, choć na pewno teraz dopiero zacznie się prawdziwe wyzwanie. W okienku transferowym musimy się wzmocnić, aby mieć choć kilku zawodników z OVR powyżej 70. To minimum w Ligue 1, z tego co zauważyłem.

Dupuis sięgnął też po indywidualne wyróżnienie
Obrona też miała powody do dumy, ranking bramkarzy, którzy zachowali najwięcej czystych kont
Lista najlepiej podających

Na pewno z niecierpliwością czekacie na rozstrzygnięcie drugiej rundy konkursu na eksperta FIFA 12 gameplay.pl. Oto wynik rywalizacji na najskuteczniejszego zawodnika Chateauroux w zakończonym sezonie:

Zaskoczeni?

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich, wygrał Dupuis. Dalej jednak robi się ciekawiej, bo mamy remis kilku piłkarzy. Aby więc nie komplikować zbytnio klasyfikacji, zdecydowałem, że o miejscach zadecyduje skuteczność na mecz. W ten sposób drugą pozycję zajął nieoczekiwanie Lafourcade, a trzecią Lekić.  Trochę do szczęścia zabrakło Fortowi, Grange’owi  i Seok Minowi, którzy byli na boisku częściej, a strzelili tyle samo bramek. W tym momencie klasyfikacja generalna w naszym konkursie wygląda następująco:

1.    Darth Father  - 10 pkt
2.    Nietoperztbg - 9 pkt
3.    Hanys94  -7 pkt
4.    Youghurt – 6 pkt
5.    niezny_95 - 5 pkt
6.    Pyzior - 4 pkt
7.    SlowedGiant041 - 1 pkt

Dwie osoby trafiły dokładnie miejsce, które zajmie Chareauroux w drugim sezonie. Wszyscy dobrze wytypowali najskuteczniejszego piłkarza, ale z pozostałą dwójką było różnie. W kolejnym odcinku pojawi się kolejny quiz, trzeba będzie odgadnąć nazwiska nowych nabytków Chateauroux. Będzie dobra okazja na zdobycie kilku punktów. Zapraszam do zabawy.

Na koniec, zestaw screenów z klasyfikacjami końcowymi najważniejszych lig Europy. Zobaczcie co się działo w Serie A. W Anglii Chelsea odstawiła resztę stawki, a w Hiszpanii Villarreal wyprzedził Real Madryt. Ligę Mistrzów wygrał Bayern Monachium, a po trofeum Ligi Europejskiej sięgnęła AS Roma. A jak tam u was radzą sobie europejskie tuzy?

Brucevsky
26 lutego 2012 - 13:10