Premiery miesiąca: marzec - Marcus - 10 marca 2012

Premiery miesiąca: marzec

Witam serdecznie w pierwszej części cyklu poświęconego najważniejszym premierom nadchodzącego miesiąca. Jako, że marzec trwa już od kilku dni, lista będzie trochę krótsza, ponieważ moim zdaniem nie ma sensu pisać o grach, które premierę już miały. Co ważne, daty premier obejmują zarówno Polskę, jak i resztę świata.

Na pierwszy ogień idzie FIFA Street 2012, czyli najnowsza odsłona ulicznej kopaniny od Electronic Arts. Gra bazuje na silniku znanym z FIFA 12, zapewniającym realistyczne zachowanie piłkarzy. Oprócz klasycznych meczów, swoich sił będziemy mogli spróbować w pojedynkach solowych, duetach, futsalu, czy piłce plażowej. W nasze ręce zostanie oddanych 35 aren, a także kilkadziesiąt klubów znanych z boisk Hiszpanii lub Anglii. Niezdecydowanych co do zakupu zachęcam do zapoznania się z demem, dostępnym za pośrednictwem Xbox Live oraz Playstation Network. FIFA Street 2012 zadebiutuje w Polsce 16. marca, a na świecie – 3 dni wcześniej.

Początki serii Silent Hill miło wspomina prawie każdy fan horrorów. Gra naprawdę straszyła, wykorzystując bardzo dobre udźwiękowienie, ponury klimat i trzymającą się kupy fabułę. Mimo to, kolejnym odsłonom zabrakło powiewu świeżości, przez co na Konami spłynęły fale ostrej krytyki. Japoński wydawca postanowił zaryzykować – prace nad ósmą już częścią podjęło czeskie studio Vatra Games, a za warstwę muzyczną omawianej produkcji odpowiada teraz Daniel Licht. Fabuła Downpour opowie historię skazańca Murphy’ego Pendletona, który przeżył wypadek policyjnego konwoju. Naszym zadaniem będzie oczywiście wydostanie się z tytułowego Silent Hill. Produkcja w Ameryce pojawi się 13. marca, natomiast w naszym kraju jej premiera została przewidziana na niecały tydzień później.  

Skoro jesteśmy już w temacie, nie mógłbym zapomnieć o Resident Evil: Operation Raccoon City. Twórcy postanowili wrócić do korzeni serii, co widać od początku. Lokacje są mroczne, szczególnie, jeśli porównać je do tych, znanych z „piątki”. Tym razem w eksterminacji przeciwników będzie mogło wziąć udział na raz aż czterech graczy. Każda z postaci otrzyma zupełnie inne umiejętności, dzięki czemu zabawa każdą z nich powinna odbywać się w inny sposób. Wcielając się w agentów Umbrella Security Services, zajmiemy się usuwaniem zarażonych wirusem T, a także niewygodnych świadków. Na naszej drodze ma znaleźć się kilka dobrze znanych postaci. Do Raccoon City przeniesiemy się 23. marca. Mieszkańcy Ameryki otrzymają taką możliwość trzy dni wcześniej.

Mówiąc o Total War SHOGUN 2: Zmierzch Samurajów na myśl przychodzi mi jeden film: Ostatni Samuraj. Samodzielny dodatek przeniesie graczy do XIX-wiecznej Japonii, zamieszkanej przez ostatni bastion legendarnych samurajów. Naszym zadaniem będzie przeprowadzenie zmian gospodarczych w jak najkorzystniejszy sposób. Fall Of The Samurai wprowadzi do rozgrywki sześć grywalnych rodów, oraz, jak nietrudno się domyślić, wpływowe frakcje z zachodu: Amerykę, Francję i Wielką Brytanię. Co ciekawe, oprócz klasycznych dróg, otrzymamy możliwość transportu za pośrednictwem linii kolejowych. Sieci te będziemy mogli niszczyć i przejmować, w celu blokowania handlu przeciwników. W grze pojawi się kilka nowych postaci – najciekawiej zapowiada się dowódca nowoczesnych wojsk, pozwalający na rekrutację wojowników wyposażonych w broń palną. To właśnie ona będzie największą nowością w stosunku do podstawki. W Zmierzch Samurajów zagramy już 23. marca.

Marcus
10 marca 2012 - 10:19
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.03.2012 13:59
SlaY91
SlaY91
15
Pretorianin

Gosciu inicjatywa świetna i proszę Cie, ze wzgledu na brak czasu nie mam czasu trzepać każdej premiery typu "Królik Bystrzak", rób taki spis co miesiąć !!! :)

10.03.2012 14:13
marcus alex fenix
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Dzięki za miłe słowo, w przyszłym miesiącu spis również się pojawi. :)

10.03.2012 17:13
odpowiedz
krzychu2k7
39
Konsul

Ale mógłbyś pisać też o tych co już były, ja np. nie wchodzę na tego nowego, paskudnego GOLa, bo jest paskudny, i na inne strony informacyjne też nie, bo GOL najlepszy :) Poza tym, pewnie też są inni, którzy nie śledzą dokładnie premier i chętnie by przeczytali też o tych byłych.

10.03.2012 19:39
marcus alex fenix
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Oj tam, przesadzacie z tym wyglądem GOLa. Jasne, ciężko jest się przyzwyczaić do nowego wyglądu, ale zmiana designu wyjdzie serwisowi na dobre. :)

Co do Twojej propozycji - troszkę jej nie rozumiem. W tym wpisie jest wymienionych kilka tytułów. Na początku kwietnia, przy opisywaniu kolejnych, mam pisać po raz drugi o tych, o których już mówiłem? :D

Ewentualnie można by umieścić krótką notkę o grach, które zadebiutowały w poprzednim miesiącu.

10.03.2012 22:04
odpowiedz
mafioso12
77
Konsul

@marcus alex fenix - chodziło chyba raczej o to, że nie napisałeś o premierach marca które już się odbyły, np. o Mass Effect 3 i innych o których nie pamiętam ;P

11.03.2012 07:09
marcus alex fenix
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Racja, ale to tylko jednorazowo - po prostu spóźniłem się z wpisem o parę dni i kilka gier pominąłem. :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze