The Banner Saga – dojrzała strategia turowa RPG od ludzi z BioWare - Hed - 19 marca 2012

The Banner Saga – dojrzała strategia turowa RPG od ludzi z BioWare

„Bogowie umarli” – zaczyna opowieść mędrzec z pierwszego zwiastuna imponującej wizualnie strategii turowej z elementami RPG The Banner Saga, którą tworzą byli pracownicy studia BioWare. W grze przemierzymy ręcznie namalowany i animowany świat, aby walczyć z przeciwnikami i budować historię własnego ludu, stojącego w obliczu zagłady świata. Nasze czyny zostaną zapisane na tytułowym banerze – wstędze, która zapewni nieśmiertelność.

The Banner Saga to dojrzała gra dla graczy, którzy doceniają sztukę, fabułę oraz strategię” – napisali na stronie Kickstarter twórcy ze studia Stoic. Domyślacie się pewnie, że produkcja potrzebuje wsparcia finansowego ze strony graczy i ma nadzieję powtórzyć sukces Double Fine oraz inXile Entertainment. Czy warto zainteresować się tematem? O samej grze wiemy jeszcze niewiele, ale wspomniany zwiastun przekona niejedną osobę.

W The Banner Saga przeniesiemy się do uniwersum fantasy pogrążonego w chaosie. „Stoicy” zapewniają, że nie otrzymamy kolejnej kalki tej stylistyki, ale rzeczywistość inspirowaną kulturą nordycką oraz autorskimi pomysłami. Świat, w którym można budować prawdziwe, dojrzałe relacje z postaciami oraz zdarzeniami. Zamiast seksu, przemocy i przekleństw znajdziemy więc ciekawe wątki fabularne oraz wybory, które wpłyną na dalszy rozwój sytuacji.

Podczas samej gry będziemy przemierzać malownicze lokacje z karawaną. Od naszych decyzji będzie zależało to, ile i jakie osoby dołączą do pochodu (oraz które z nich dotrwają do końca przygody). Każda z postaci, którą zrekrutujemy, ma dysponować różnymi umiejętnościami, przekładającymi się na nowe możliwości taktyczne w walce. Bitwy będą rozgrywane w systemie turowym na klasycznej planszy podzielonej na pola.

Jak bardzo rozbudowany będzie system walki? W jednym z wywiadów twórcy mówią, że to coś pomiędzy Shining Force a Final Fantasy Tactics. Inspiracje są następujące: z pierwszej gry autorzy biorą emocjonalne podejście do postaci. Każdy z bohaterów będzie więc miał swoją historię, aby zdobyć sympatię gracxa. Drugi tytuł to próba stworzenia ciekawego, głębokiego modelu rozgrywki. Studio Stoic nie chce jednak przesadnie skomplikowanej mechaniki zabawy.

Studio Stoic wpisuje się też w popularny trend umożliwiania graczom spartaczenia roboty – nie z wszystkich sytuacji wyjdziemy więc z podniesioną głową. Autorzy chcą oddać klimat serialu telewizyjnego, w którym nie wszystko obraca się wokół postaci gracza, a sama opowieść może zaskoczyć czymś nieoczekiwanym. Dodatkiem do emocjonujących chwil w kampanii solowej będzie rozgrywka multiplayer, która zostanie udostępniona za darmo.

Ekipa ze studia Stoic, założonego przez trzech byłych pracowników BioWare, potrzebuje 100 tysięcy dolarów na dokończenie produkcji. Autorzy przekonują, że ich doświadczenia we wspomnianej firmie pozwoliły opracować plan minimum – za taką kwotę otrzymamy produkt wysokiej jakości. Dodatkowe fundusze to możliwość rozbudowania gry i przeniesienia jej poza docelowe platformy (PC/Mac). Zainteresowanych odsyłam do poniższych linków.

 

Dorzucam się do projektu, bo ostatnio sporo czasu poświęcam na dsową wersję gry Disgaea (także pomysłowej turówki). Na zwiastunie The Banner Saga wygląda obłędnie, a ideały przyświecające projektowi są mi bliskie (oby tylko twórcy nie podeszli do całej dojrzałości zbyt poważnie). Mam nadzieję, że uda się zebrać więcej niż 100 tys., aby przenieść grę na mniejsze platformy – w takie tytuły gra się najlepiej na handheldzie lub ewentualnie smartfonie.

Hed
19 marca 2012 - 13:13

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.03.2012 13:24
Mruqe
Mruqe
7
Geekus Biggus

Bardzo ciekawy styl graficzny! Przywodzi na myśl sagi północy i księgę z Kells. Zdecydowanie grafikom udało się sprostać tematyce. Tylko twarze zbyt cukierkowate na mój smak.

$10 za pierwszy rozdział i przyszłe rozszerzenia? Sądzę, że warto.

19.03.2012 14:17
SpecShadow
odpowiedz
SpecShadow
76
Silence of the LAMs

OMG Keanu!
http://img687.imageshack.us/img687/2062/24231578.png
3...2...1... Kickstart it!

Autorzy przekonują, że ich doświadczenia we wspomnianej firmie pozwoliły opracować plan minimum
Dragon Age 2/ME3 anyone?

19.03.2012 14:17
€xis
odpowiedz
€xis
52
Konsul

Hmm....dojrzała gra z "dojrzałą" grafiką - niezaprzeczalnie. Być może sama rozgrywka będzie oscylować wokół dobrej fabuły i rozbudowanej mechaniki, aczkolwiek mi zupełnie nie pasuje tu styl artystyczny. Po co dawać kreskówkędo czegoś, co ma być mroczne? Przy nordyckich klimatach, to imo powinni się inspirować Skyrimem(jeden z niestety ginącego gatunku reprezentującego jeszcze w miarę realistyczną grafikę...)

19.03.2012 14:36
yakuz
odpowiedz
yakuz
111
YUM YUM

$10 za pierwszy rozdział i przyszłe rozszerzenia? Sądzę, że warto.

przyszle rozszerzenia.. ale w multi. ;) nic nie pisza o chapterze 2.

19.03.2012 18:23
hedasw
odpowiedz
hedasw
106
Generał

tvgry.plRedakcja

SpecShadow - akurat ta trójka, z tego co pamiętam, pracowała w przeszłości nad The Old Republic, Shadowbane, a wcześniej SW Galaxies.

€xis - styl wizualny nie ma za wiele wspólnego z dojrzałością gry. Są gry mroczne a dziecinnie głupie. Są gry wizualnie dziecinne a treściowo "mondre, że hej". Poza tym, The Banner Saga jednak stawia na jakąś ciekawszą i bardziej - uwaga będzie mocne słowo - wysublimowaną oprawę.

yakuz - tja, z tymi rozdziałami to lekka tajemnica. Spróbuję z nimi zrobić wywiad i dopytać.

20.03.2012 19:27
Terrag
😊
odpowiedz
Terrag
107
Konsul

GRYOnline.pl

Wyjaśniają o co kaman z "chapter 1" w FAQ na dole strony:

http://www.kickstarter.com/projects/stoic/the-banner-saga?ref=live#WhatDoYouMeanWhenYouSayChapOfTheGameHowBigIsIt

W skrócie - za 10$ można dostać kompletną grę. W planach mają jednak dwie kolejne tworząc tym samym trylogię i stąd to felerne sformułowanie.

20.03.2012 19:39
Thermometrr
😊
odpowiedz
Thermometrr
104
out of space

Gra wygląda bardzo ciekawie, jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie im efekt końcowy. Z tym uzbieraniem 100 tysięcy raczej nie będzie problemu, bo gra - jak już wspomniałem - wygląda bardzo dobrze, styl graficzny podoba mi się. Mam nadzieję, że nie spierniczą fabuły w tej "dojrzałej" grze, bo z fabułą w ostatnich czasach w grach jest dośc cienko. Bitwy rozgrywane w systemie turowym to też IMO ciekawy pomysł.
A do tego jeszcze darmowy multiplayer, jestem ciekawy jak to będzie wyglądać. Ale mam nadzieje, że wyjdzie im to bardzo dobrze.
Nic, tylko czekać.

21.03.2012 22:24
odpowiedz
corell
78
Pretorianin
Wideo

nie wiem czemu, ale skojarzyło mi się z The Secret of Kells:
http://www.youtube.com/watch?v=tMPhHTtKZ8Q

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze