Scrapland - Pamiętacie ? - Staniu - 1 kwietnia 2012

Scrapland - Pamiętacie ?

Miasto Odpadów, bo tak w wolnym tłumaczeniu tłumaczy się Scrapland, była, jest i będzie jedną z moich ulubionych gier. Twórcą tego cudeńka jest firma MercurySteam Entertainmen. Jak na tamte czasy (2004 rok) gra wyróżniała się dobrą grafiką oraz przede wszystkim jakością rozgrywki. Niektórym Scrapland może przypominać GTA z przyszłości, dla mnie jednak jest to coś zupełnie innego.

Wcielamy się w robota D-Tritus'a, który przybywa do Chimery, czyli miasta znajdującego się na asteroidzie Scrapland. Tubylcy, także w postaci robotów, lubią wszelkiego rodzaju rozrywkę, która zazwyczaj kończy się totalną rozwałką. W szczególności upodobali sobie wyścigi na śmierć i życie, a raczej na złom i dalszą egzystencję w postaci kalkulatora. Podczas gry latamy statkami, które możemy przerabiać wedle upodobań. Mam tutaj na myśli dodawanie nowych broni, zmiana silnika oraz ogólnego zarysu naszej bryki. Dlaczego na początku wspomniałem o GTA ? Scrapland także posiada spore mapki, po których możemy się swobodnie przemieszczać (oczywiście tylko przy pomocy statku). W tej grze jednak nie zobaczymy morza krwi i prostytutek na skrzyżowaniach. Swoją drogą w wersji mechanicznej byłoby to dość dziwne zjawisko. Scrapland to gra przeznaczona zarówno dla młodszych jak i starszych graczy.

Latanie statkiem.

Dodatkowym plusem tejże produkcji jest możliwość grania w trybie Multi. Do wyboru mamy klasycznie tryby jak deathmatch czy ctf. Zabawa jest przednia. Do dziś ciepło wspominam pełne emocji gonitwy za najlepszymi kumplami w celu zakończenia ich żywota. Grę zakupiłem w CD-Action i muszę przyznać, że nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Gra bawi mnie po dziś dzień i zachęcam wszystkich maniaków filmów Sci-Fi do ściąg... znaczy się zakupienia właśnie tego arcydzieła z początków XXI wieku. Zapewniam, że nie zawiedziecie się. A jak Wy wspominacie Scapa ?

Jeśli komuś gra nie pójdzie (czarny ekran zamiast ładowania), to niech odinstaluje K-Lite Codec Pack :)

Podoba Ci się jak piszę ? Zobacz jak nagrywam filmy: youtube.com/user/FirodVideo

Staniu
1 kwietnia 2012 - 22:20