Firod

Rzut oka.

najnowszepolecanepopularne

Guild Wars 2 - czas się rozliczyć

Guild Wars 2 - Wielkie odliczanie !

Riot Games - Od zera do bohatera

SMITE - MOBA inaczej.

Guild Wars 2 - Wrażenia z Beta Weekendu

Tim Minchin - kontrowersyjny komik/muzyk.

Guild Wars 2 - czas się rozliczyć

Od premiery Guild Wars 2 minęło już trochę czasu, a ja miałem okazję na wbicie 80 lvl'a na postaci Charr Ranger. Z tej okazji postanowiłem przedstawić Wam moje odczucia co do gry, która miała być najbardziej epicka w roku 2012, oczywiście jeśli chodzi o MMORPG.

czytaj dalejFirod
7 października 2012 - 11:05

Guild Wars 2 - Wielkie odliczanie !

Guild Wars 2, marzenie fanów pierwszej części i reszty maniaków gier MMORPG. Po kilku latach sen staje się jawą, bo już 25 sierpnia tego roku posiadacze wersji Pre-Purchase będą mogli zagłębić się w świat stworzony przez ArenaNet.

czytaj dalejFirod
14 sierpnia 2012 - 12:08

Riot Games - Od zera do bohatera

Nawet jeśli nigdy nie grałeś, to na pewno słyszałeś, o grze, która bije rekordy popularności na całym świecie, a w rankingach przebija największych gigantów świata wirtualnej rozrywki. Mowa oczywiście o League of Legends, czyli produkcie stworzonym przez firmę Riot Games w 2009 roku.

czytaj dalejFirod
12 sierpnia 2012 - 21:35

SMITE - MOBA inaczej.

Ostatnimi czasy na rynku pojawia się coraz więcej gier typu MOBA. Niewątpliwie nowe produkty mają problemy z przebiciem gigantów jakimi są DOTA, HoN czy League of Legends. Najnowsza w tej modnej grupce jest gra SMITE stworzona przez Hi-Rez Studio.

czytaj dalejFirod
19 czerwca 2012 - 20:51

Guild Wars 2 - Wrażenia z Beta Weekendu

Jak zapewne większość z Was wie, w miniony piątek o godzinie 21:00 rozpocząć się miał weekendowy beta event Guild Wars 2. Można by powiedzieć, że mało brakowało, a plan wykonany by został bez żadnej skazy. (Nie)stety, gra osiągnęła spory rozgłos, a wersja Pre-Purchase sprzedała się w błyskawicznym tempie, dzięki czemu równo o ww. godzinie, tłumy napalonych, pryszczatych dzieciaków zalogowały się, a raczej próbowały to uczynić w tym samym czasie. Wśród tych nerdów znalazł się także Firod, czyli dla niekumatych, ja.

czytaj dalejFirod
30 kwietnia 2012 - 23:40

Tim Minchin - kontrowersyjny komik/muzyk.

Timothy David Minchin, lub jak kto woli po prostu Tim Minchin, to australijski muzyk, komik i aktor. Ja określiłbym go mianem showmana. Dlaczego ten tekst dotyczy właśnie jego, a nie jakiegoś innego muzyka z tamtejszych rejonów ? Tim tworzy bowiem dość specyficzne piosenki, które w wielu krajach nie mogłyby być prezentowane przed szerszą publicznością. Ich tematyka jest zróżnicowana, ale głównie Minchin zahacza o religie i problemy społeczne, które dotykają nas każdego dnia. Oprócz piosenek, możemy spotkać w jego repertuarze inne formy sztuki, jak np. monologi. Należy do nich tekst zatytułowany „Storm”, gdzie komik przez około 10 minut bez przerwy prowadzi monolog, opiewający ciekawą historię. W dodatku wygłasza to w formie wiersza.

czytaj dalejFirod
19 kwietnia 2012 - 20:03

Prison Break - Skazany na kolejne sezony.

„Prison Break”, lub jak ktoś woli nieudolne polskie tłumaczenie „Skazany na śmierć”, jest jednym z moich ulubionych seriali. Uwielbiam klimaty więzienia, więc zapowiedzi tego tytułu na Polsacie przyprawiły mnie o dreszcze. Wtedy byłem jeszcze młody i głupi, teraz natomiast jestem starszy i... dalej głupi, ale widzę pewne sprawy w innym świetle.

czytaj dalejFirod
17 kwietnia 2012 - 18:24

GW2 Pre-Purchase: Szał zakupów!

Zapewne wielu z Was oczekuje Guild Wars 2 i na bieżąco śledzi każdy krok twórców gry. Dla tych, którzy do tego grona nie należą, mam informację, iż 10 kwietnia rozpoczęła się przedsprzedaż Guild Wars 2.

czytaj dalejFirod
10 kwietnia 2012 - 20:28

Gra jako akt sztuki ?

Ludzie od niepamiętnych czasów podziwiają sztukę w przeróżnej formie. Są to obrazy, rzeźby, grafiki itp. Podziwiane są one w muzeach czy galeriach. Sztukę samą w sobie jest dość trudno sprecyzować, ponieważ człowiek się rozwija i słowo „sztuka” nabiera nowych znaczeń. Ostatnio zastanowiła mnie kwestia, czy jako akt sztuki można nazwać grę ?

czytaj dalejFirod
6 kwietnia 2012 - 22:48

Zamknięte GW vs otwarte GW2.

Jak zapewne wielu z Was wie, Guild Wars 2 będzie różnić się od swojej poprzedniczki wieloma aspektami. Ja chciałbym się skupić na jednym z nich. Mam tutaj na myśli takie pojęcia jak otwarty i zamknięty świat.

czytaj dalejFirod
4 kwietnia 2012 - 16:48