Rzuć linę #45 - Doomguy LEGO sztuka i Incepcja - fsm - 2 lipca 2012

Rzuć linę #45 - Doomguy, LEGO, sztuka i Incepcja

Mój jakże zasłużony cykl pt. umieszczam w jednym wpisie masę linków do ciekawych rzeczy znalezionych w sieci (znany także jako "Rzuć linę") powraca po dłuższej przerwie. Celem zrekompensowania linkowych braków zapraszam na wyjątkowo bogatą edycję opierającą się w 80% na obrazkach. Ach, co ważne, dowiecie sie też, dlaczego Doomguy (lub jeśli wolicie: Marine z Dooma) jest nasilniejszą postacią w świecie gier. Zapraszam.

Filmowe sceny z LEGO

Człowiek na ksywkę ICanLegoThat i układa z nasłynniejszych klocków świata filmowe sceny. Powyżej macie American Beauty a pod tym adresem jest albumik z innymi zdjęciami. Kto rozpozna wszystkie? Jakby co - służę pomocą :)

Piękne "rimejki" gier w postaci obrazkowej

Malownicza kuracja dotyczy głównie mniej lub bardziej wiekowych hitów na wszelkiej maści konsole, ale i tak robi wrażenie. Powyżej jest Mario, a pod tym oto linkiem znajdziecie całą masę prac niejakiego Orioto.

Funkcjonujące ukryte ostrze z Assassin's Creed

Czyli czego ludzie nie zrobią, by odstawić dobry cosplay. Tutaj znajdziecie 6 fotek pokazujących ten bardzo istotny dla każdego asasyna element kostiumu (wersja żeńska).

Kolory na filmowych plakatach 1914-2012

Pan o barwnym imieniu i nazwisku Vijay Pandurangan najpierw przeprowadził potężne badania, a potem zawarł je w sporej grafice. Analiza dotyczyła trendów kolorystycznych w filmowych plakatach na przestrzeni 98 lat. Powyżej macie tylko miniaturkę, a pod tym adresem znajdziecie opis przedsięzwięcia i dwie duże wersje wspomnianej grafiki.

Śrubowa sztuka

Andrew Myers. Śruby. Sztuka. Wchodźcie.

Incepcyjny guzik

Czyli tu samo, co na obrazku, ale pod tym linkiem i do tego wydające jedyny słuszny odgłos. Idealne do podkreślania ważnych treści. BWAAAAAANNNNNNNG!

Chronologia Pulp Fiction

Jeden z najlepszych filmów ever nie dzieje się w porządku chronologicznym. Kto chce zobaczyć co, kto i w jakiej kolejności, niech koniecznie zajrzy tutaj.

Zbuduj Australię

Znowu LEGO. Tym razem w kooperacji z przeglądarką Chrome. Oto mapa Australii, oto kilkanaście klasycznych klocków, oto szansa na zbudowanie czegoś niepowtarzalnego.

Dlaczego Doomguy to najsilniejsza postać ze świata gier?

Analiza dokonana przez użytkownika 4chan, którą przytaczam poniżej:

  • doomguy biega z prędkością 819,52 jednostek mapy na sekundę
  • ok. 32 jednostki mapy dają 1 metr (obliczone na bazie wzrostu naszego marine)
  • zatem biega on z prędkością 25,61 metra na sekundę, co przeklada się na ok. 92 km/h
  • doomguy przebiegnie 100 metrów w 3,905 sekundy (Usain Bolt dokonuje tego w 9,58 sekundy)
  • doomguy jest w stanie prześcignąć lwa i biec z taką prędkością bez przerwy mając na plecach kilkadziesiąt kilogramów sprzętu

Dorkly Bits - Dhalsim musi się rozciągnąć

W końcu żart z penisem!

fsm
2 lipca 2012 - 10:19