Riot Games - Od zera do bohatera - Staniu - 11 sierpnia 2012

Riot Games - Od zera do bohatera

Nawet jeśli nigdy nie grałeś, to na pewno słyszałeś, o grze, która bije rekordy popularności na całym świecie, a w rankingach przebija największych gigantów świata wirtualnej rozrywki. Mowa oczywiście o League of Legends, czyli produkcie stworzonym przez firmę Riot Games w 2009 roku.

LoL niewątpliwie chciał dorównać najbardziej znanej dotychczas grze typu MOBA, czyli DOTA. Czy po prawie 3 latach od oficjalnego startu udało im się spełnić swoje marzenie ? 

Jak widać na powyższej infografice, firma RIOT zrobiła kawał dobrej roboty. Miliony graczy tydzień po tygodniu zmagają się na arenach takich jak Summoner's Rift, The Twisted Treeline, oraz Dominion. Początkowo do dyspozycji była tylko pierwsza z wymienionych map, z czasem jednak pracownicy RIOT wykazali się ogromną wyobraźnią i stworzyli kolejne pola bitwy.

Co dwa tygodnie dodawani są nowi bohaterowie, którymi mogą sterować gracze. Championi wyposażeni są w unikatowe zestawy umiejętności. To kolejny dowód na to, jak sprawn potrafią być kreatorzy LoL'a. Czasami zdarza się, że gracze nie podzielają pomysłów twórców, Ci jednak są bardzo wyrozumiali pod tym kątem i zmieniają swój produkt na korzyść odbiorców.

Sukces League of Legends zaszokował samych twórców. Serwery trzeszczały pod naporem nowych graczy, których tysiące przybywały z dnia na dzień. Nie obyło się bez problemów. Częste "lagi" i upadki serwerów powodowały u "przywoływaczy" ból głowy i często były przyczyną fali nienawiści. Na szczęście RIOT'si i tutaj poradzili sobie wyśmienicie, tworząc trzy serwery, tym samym dzieląc graczy na różne regiony. Powstał serwer Europe Nordic&East, Europe West i North America. Polska automatycznie przydzielona została do tego pierwszego.

Gdzie sukces, tam pieniądze, a gdzie pieniądze, tam wielkie wydarzenia. Takim zdaniem podsumowałbym e-sportowy wyczyn League of Legends, który wykonał wielki skok w stronę wirtualnych potyczek o prawdziwe pieniądze. Dziś mamy do czynienia z dziesiątkami profesjonalnych drużyn, które stają w szramki na największych imprezach e-sportowych na świecie. RIOT zapowiada, że Sezon 3 gry, będzie obfitował w wiele turniejów, a pula nagród przebije wszystkie dotychczasowe, z którymi mieliśmy do czynienia w sporcie elektronicznym.

Jak długo League of Legends utrzyma tak ogromny sukces ? Tego nie wiem, ale jestem pewny, że twórcy tej wspaniałem gry MOBA na pewno nie zawiodą swojej rzeszy fanów i jeszcze nie raz nas zadziwią.

 
 
 
 
 
Staniu
11 sierpnia 2012 - 08:10