Will Ferrell. Celebrity Jeopardy. Głupie gwiazdy. Rechot. - fsm - 21 sierpnia 2012

Will Ferrell. Celebrity Jeopardy. Głupie gwiazdy. Rechot.

Tak się składa, że bardzo mniej więcej co pół roku piszę krótki tekst o jakimś amerykańskim komiku i jego nieszczególnie znanych dokonaniach sprzed lat. Tak było w przypadku Zacha Galifianakisa i Steve'a Carella. Przyszedł czas na innego gościa z podwójnymi literami w nazwisku. Panie, panowie - Will Ferrell i jego absolutnie czadowa rola w kretyńskiej wersji teleturnieju znanego u nas jako Va Banque. Zapraszam, będzie zabawnie i z mnóstwem słynnych gości.

Will Ferrell to weteran amerykańskiej komedii, który na długo przed wkroczeniem dużą czcionką na filmowe plakaty, zajmował ciepłą posadkę w telewizji i błyszczał w programie... a jakże - Saturday Night Live. Najstarszy film z Ferrellem, jaki widziałem, to pierwszy odcinek Austina Powersa z 1997 roku, ale zupełnie świadomie zauważyłem go dopiero przy okazji Zoolandera z 2001 roku. Natomiast program, który chcę wam przedstawić, zadebiutował już w 1996 roku. Celebrity Jeopardy to mocno skrzywiona wizja znanego teleturnieju, która pojawiła się w SNL w 14 odsłonach - w latach 1996-2002 pojawiały się 2 odcinki rocznie, bonusowo nakręcono jeszcze dwa spotkania w 2005 i 2009 roku. Polega to na tym: Will Ferrell jako Alex Trebek (słynny, najprawdziwszy prowadzący Jeopardy starszy pan) przepytuje znanych gości, którzy próbują wygrać pieniądze na rzecz jakieś organizacji charytatywnej. Aaaaaale! Trzech uczestników to słynni aktorzy, lecz w ich role wcielają się albo inni znani aktorzy (David Duchovny jako Jeff Goldblum, Ben Stiller jako Tom Cruise, John Goodman jako Marlon Brando), a obok dodatkowo wygłupiają się weterani SNL jako jeszcze inne gwiazdy. Dodatkowy smaczek: w 6 odcinkach pojawia się Burt Reynolds (w tej roli Norm Mcdonald), który ma wy*ebane na wszystko, a w aż 12 występuje sam Sean Connery (Darrell Hammond), który szczerze nienawidzi prowadzącego, uwielbia go obrażać i sugerować, że uprawiał seks z jego matką. Możecie się domyślać, że przez te kilka minut nic nie idzie tak, jak powinno.

Zapraszam na wybrane odcinki, które bardzo ładnie wprowadzą Was w klimat:

Tutaj czadu dają Burt Reynolds oraz Sean Connery.

W tym odcinku dostąpicie zaszczytu podziwiania Johna Goodmana jako Marlona Brando.

Teraz poznacie mistrza zabójczego uśmiechu (Ben Stiller jako Tom Cruise).

A poniżej radę daje David Duchovny w roli Jeffa Goldbluma.

Na koniec tytan intelektu: John Travolta.

Na stronie Funny or Die są dostępne wszystkie odcinki, wystarczy kliknąć o tutaj i wybrać któryś. Will Ferrell ma na koncie także inne filmiki, ze znanym skeczem Landlord na czele. Jeśli zaś chodzi o dokonania filmowe pana Willa - wszyscy powinni z wytęsknieniem oczekiwać drugiej części filmu Anchorman (Legenda telewizji), która to produkcja  jest prawdopodobnie najlepszym filmem tego aktora i jedną z najzabawniejszych durnowatych komedii XXI wieku. Rzekłem!

fsm
21 sierpnia 2012 - 12:04