Moja kariera w FIFA 12: podsumowanie sezonu w 2018 roku - Brucevsky - 18 września 2012

Moja kariera w FIFA 12: podsumowanie sezonu w 2018 roku

Tryb kariery w FIFA12 potrafi wciągnąć i zaoferować niesamowitą zabawę. Postanowiłem połączyć swoje pasje i relacjonować Wam na bieżąco swoje postępy w grze. Przy okazji jest szansa, aby podyskutować o piłce i produkcji EA Sports.

Potrójna korona dla Chatearuoux. W sezonie 2017/2018 udało się nam osiągnąć coś, co w każdej części Pro Evolution Soccer było ostatecznym sukcesem. W FIFA 12 jest jednak jeszcze wiele do zrobienia, bo w tym momencie przypominamy trochę Montpellier. Niby jesteśmy mistrzami kraju i najlepszą drużyną we Francji, ale w europejskich pucharach nie znaczymy nawet połowę tego, co Real Madryt, Bayern Monachium czy AC Milan.

Nim zakończę swoją przygodę z trybem kariery, chcę jeszcze zagrać w Lidze Mistrzów. Już nie mogę doczekać się do jakiej grupy trafię i z kim przyjdzie mi zmierzyć się w tych elitarnych rozgrywkach. Szkoda tylko, że EA słabo wychodzi budowanie atmosfery i trzeba się naprawdę postarać, aby poczuć ciarki na plecach przy spotkaniach w Champions League czy Lidze Europejskiej. Nawet bez licencji dałoby się to trochę lepiej przedstawić. Może w FIFA 13?

Najlepsi w Chateauroux

O tym, że okazaliśmy się lepsi od Olympique Marsylia, Nicei czy Stade Brest zadecydowały znakomite występy wielu piłkarzy. Gdyby jednak trzeba było wybrać najlepszego gracza danej formacji to też dałoby się to zrobić. I tak bramkarzem, który bronił często i zachował wiele czystych kont, a przy tym wyróżniał się na murawie jest Juan Pablo. Młody golkiper cały czas się rozwija, ale już teraz prezentuje znakomite umiejętności i potrafi zatrzymać najlepszych napastników. Smithies przegrał z nim minimalnie, bo dołączył do nas później, a Fernandez praktycznie od momentu jego transferu już nie grał.

W obronie trzeba wyróżnić Makeeva. Szybki i skuteczny boczny obrońca był naszą ostoją. Eden Hazard i wielu innych skrzydłowych nienawidziło przez niego spotkań z Chateauroux, bo zupełnie nie mogło go zgubić i wyjść z jego krótkiego krycia. Sporo nas kosztowało wyciągnięcie go z ligi rosyjskiej, ale warto było,  bo to obrońca kompletny, który rzadko się myli, a często potrafi też swój błąd szybko naprawić. Nieco skuteczniejszy od niego był Danilo, ale on grał akurat mniej i potrafił mieć też słabsze dni. Yagudin nie miał szans w tej rywalizacji, bo kilka miesięcy spędził u lekarzy i na rehabilitacjach.

W linii pomocy zgodnie z oczekiwaniami najlepiej wypadł kapitan Leonardo Bittencourt. Młody Niemiec niestety zupełnie się nie rozwija, ale jego obecne umiejętności wystarczą, aby zdobywać ważne bramki  i sporo asystować. W tych statystykach ofensywny pomocnik wypadł najlepiej ze swoich konkurentów. Miał kilka gorszych spotkań i od połowy sezonu niemal całkowicie zaciął się w kwestii ostatnich podań, ale i tak często brał na siebie ciężar gry i decydował o końcowym wyniku. Jego główny konkurent na pozycji, Nunez, dla porównania, tylko kilka razy zagrał na miarę swoich możliwości. Dobrze prezentowali się też tutaj Biabiany i Ignjovski.

Kto był naszym najmocniejszym punktem w ataku? Borven? Nieoczekiwanie nie, bo lepszą średnią bramek i asyst na mecz zanotował Toquero. Hiszpan bombardował bramkarzy na każdym froncie i niemal nigdy nie pozwolił się wyłączyć obrońcom, co zdarzało się jego partnerom. Razem z Borvenem obaj stworzyli niszczycielski duet, który dla Chateauroux zdobył i wypracował ponad 70 bramek. To chyba mówi wszystko o ich dyspozycji i roli jaką pełnią w klubie.

Wśród młodych i perspektywicznych talentów największy postęp poczynił Stefan Popescu. Teoretycznie nie jest to wychowanek, ale gra z nami od 21 roku życia i trochę traktujemy go jak „naszego”. Żaden inny gracz z naszej szkółki nie zyskał trzech punktów do OVR, więc wyróżniam tutaj pracowitego obrońcę, która stara się iść w ślady Yagudina i Makeeva.

Quiz :

1.    Który junior zdobędzie więcej bramek, Kelemen czy Amini? (3 punkty)

Więcej szans zyskał Kelemen, ale do bramki częściej trafiał jego kolega z Australii. Dla mnie to trochę zaskoczenie i dla Was chyba też, bo na to pytanie nikt poprawnie nie odpowiedział. Wielkie czeskie rozczarowanie?

2.    Która z angielskich drużyn będzie niżej w tabeli – Arsenal czy Chelsea? (3 punkty)

Niżej był, jak to ostatnio często bywało w rzeczywistości, Arsenal. Zdania wśród typerów były podzielone, ale legia2369, damiaszg i nietoperztbg trafnie wskazali na ekipę Wengera i zyskali po trzy punkty.

3.    Ile asyst zanotuje w sezonie Bittencourt? (dokładne wytypowanie to 7 punktów, pomyłka o 2 końcowe podania to 2 punkty).

Wszyscy trafili, bo Bittencourt zanotował dziewieć asyst. Najlepiej wytypował Cachay, który dokładnie przewidział tę liczbę. Pozostali uczestnicy zabawy pomylili się góra o dwa podania i też zyskali po dwa oczka do klasyfikacji generalnej.

4.    Który piłkarz z kadry Chateauroux zyska w nadchodzącym sezonie najwięcej punktów OVR? (4 punkty)

Tutaj też nikt poprawnie nie wytypował, bo nie był to ani Kelemen, ani Fort. Najwięcej zyskał wspomniany wcześniej Stefan Popescu, który rozwija się szybciej niż moi wychowankowie, choć jego poprzedni pracodawca stwierdził, że talent z niego żaden nie będzie.

Klasyfikacja generalna ekspertów gameplay.pl:

1. legia2396 – 44+3+2=49
2. damiaszg – 42+3+2=47
3. Nietoperzbg – 40+3+2=45
4. Hanys94 – 44 pkt
5. Pyzior  - 41+2=43
6. Youghurt – 29
-  Cachay  – 22+7=29
8.  niezny_95 – 27
9.  Yoda – 12
10. Darth Father – 10
11. Rontyt - 6
-   SlowedGiant041 –6
13. hazi91 – 3
-   Serafiel - 3
15. Mikemi5 – 2

Mając niecałe trzydzieści milionów na transfery poszukaliśmy naprawdę dużych wzmocnień. W końcu funduszy starczyło tylko na dwóch piłkarzy, ale za to wybijających się na tle całej dotychczasowej jedenastki. Każde trafione nazwisko to kolejne trzy punkty, zapraszam do zabawy.

Jestem kolumbijskim talentem.
Gram w Serie A.
Zagrałem jak na razie we wszystkich meczach swojej drużyny w tym sezonie.

Mam 25 lat.
Gram w zespole ze stolicy, którego jestem wychowankiem.
W 2011 roku strzeliłem cztery bramki w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Moim trenerem nie jest mój rodak.

Brucevsky
18 września 2012 - 20:00